Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 09:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Sony HDR-SR12E vs DCR-VX2100E 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Sony HDR-SR12E vs DCR-VX2100E
Pytam jako kompletny laik. Wiem, że są to różne klasy - VX2100 jest "profesjonalna" (cokolwiek by to miało znaczyć) i 2x droższa, lecz porównując parametry jestem trochę zdziwiony. Czy kamera z przetwornikiem 3x400 tys px z przeplotem i max rozdzielczością 640x480 (VX2100E) jest rzeczywiście lepsza od kamery z pojedynczym przetwornikiem progresywnym 3810 tys px w trybie 16:9 i 5080 tys px w trybie 4:3 i max rozdzielczością odpowiednio 3680x2070 i 3680x2760?
Dodam, że obydwie kamery mają zoom optyczny 12x, lecz SR12E ma obiektyw Carl-Zeiss a VX2100 - Sony. To również jakoś nie przekonuje mnie o wyższości VX2100.

piątek, 8 lutego 2008, 13:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Sony HDR-SR12E vs DCR-VX2100E
Ale vx2100 jest brzydka :)
Dobra, zanim mnie zabiją jej wielbiciele, bo tych tu nie brakuje, napiszę, dlaczego jest ich tak wielu:
-rozdzielczość matrycy nie ma prawie żadnego wpływu na obrazek końcowy, który ma 0.4 Mpx
-w związku z wielkością przetwornika i małą rozdzielczością piksele na matrycy są duże, a co za tym idzie, kamera jest jasna, co ma wielkie znaczenie przy kręceniu imprez przy świetle zastanym, lub zastanym braku światła :)
-vx2100 jest większa, poręczna (tak piszą, ja nie zaobserwowałem) i ma nastawy manualne względnie na wierzchu.

Dlaczego sądzę że vx2100 jest brzydka? Bo to nie "mój" segment rynku, w przeciwieństwie do wielu użytkowników forum nie zajmuje się wideofilmowaniem, tylko wykonywaniem zdjęć do filmów, tam mam trochę inne wymagania.

sobota, 9 lutego 2008, 01:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]