Teraz jest poniedziałek, 23 lipca 2018, 15:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 sony dcr-trv740e 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post sony dcr-trv740e
Witam.

Mam kamerę sony dcr-trv740e. Słyszałem że przy pomocy tej kamery można podłączyć magnetowid do komputera i zgrywać filmy z kasety VHS na dysk twardy komputera. Niestety nie mam pojęcia jak to zrobić. Samo podłączenie kamery i zgranie czegoś z niej jest banalnie proste ale niestety w tym momencie kończy się moja wiedza na ten temat.
Proszę o jakieś sugestie.

piątek, 15 lutego 2008, 17:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: sony dcr-trv740e
Miałem kiedyś podobny model (tr7100). Te kamery nie mogą służyć, jako przetwornik analogowo-cyfrowy. To znaczy, że musisz najpierw nagrać obraz ze złacza A/V na taśmę, a potem przez fire-wire wciągnąć materiał do komputera.
No, ale najpierw musisz odblokować wejście fire-wire i analogowe, a to może być kłopot: potrzebujesz kabelek microjack-rs232 i program, np. L-Remote.
Podsyumowując: dużo zawracania głowy. Może lepiej przegrać analogowe taśmy na stacjonarną nagrywarkę DVD ?

niedziela, 17 lutego 2008, 17:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dfg napisał(a):
To znaczy, że musisz najpierw nagrać obraz ze złacza A/V na taśmę, a potem przez fire-wire wciągnąć materiał do komputera.
?

Mając kamerę cyfrową z DV IN OUT nie musisz najpierw zgrywać na taśmę a potem do kompa. Kamera służy tu jako pośrednik czyli podłączasz magnetowid analogowy do kamery przez wejścia analogowe a kamerkę z komputerem przez DV I WTEDY ROBISZ NAGRANIE BEZPOŚREDNIO NA KOMPUTER LUB Z KOMPA DO MAGNETOWIDU kamerka jest tu tylko dekoderem cyfrowym nic nie nagrywa tylko przetwarza obraz . Korzystając też z tego sposobu można mieć też podgląd obrabianego materiału na telewizorze.

niedziela, 17 lutego 2008, 17:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Faktycznie. Doczytałem, że trv740 jednak ma aktywne wejścia i może "w locie" robić konwersję do DV.
Ale prawdą jest też, że wcześniejsze digital8 tego nie umiały. Trzeba było najpierw zgrać na taśmę, a z taśmy wypuścić do komputera.
pozdrawiam!

poniedziałek, 18 lutego 2008, 11:23
Nowy
Nowy

Jako że w magnetowidzie nie mam gniazda s-video, zakupiłem przejściówkę ze scarta na s-video. po podłączeniu na komputerze pojawia się obraz ale czarno-biały. Czy wie ktoś co można z tym zrobić, bo skoro już idzie obraz to kolory chyba też powinny.

wtorek, 4 marca 2008, 10:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no z S-Video idzie Ci w tym momencie tylko luminancja, kolorki zgubiłeś po drodze:P
skoro nie masz S-Video to uzyj Composite Video

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

wtorek, 4 marca 2008, 11:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]