Teraz jest poniedziałek, 16 lipca 2018, 01:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Canon xl2 czy Panasonic DVX100 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Canon xl2 czy Panasonic DVX100
Witam,
to mój pierwszy post. Mam pytanie (wykluczam format HD), która z tych dwóch kamer będzie lepsza do produkcji filmów dokumentalnych, reportaży, czasami pewnie i wesel. Chodzi mi czy np. XL2 dobrze będzie się sprawować przy dynamicznych ujęciach w ruch. Czy na automacie będzie wystarczająco dobrze ostrzyła. Chętnie bym z kimś porozmawiał przez telefon jeśli ma doświadczenie z tymi kamerami.

Pozdrawiam, Robert
Bielsko-Biała

poniedziałek, 18 lutego 2008, 14:15
Bywalec
Bywalec

Post Re: Canon xl2 czy Panasonic DVX100
mam panasonica dvx 100 i jestem bardzo zadowolony bardzo dobrze sobie radzi w trudnych warunkach mam na myśli oświetlenie. Trzeba jednak zainwestować w mikrofon. Wbudowany mikrofon to raczej porażka po za tym kamera moim zdaniem jest super Co do conona to się nie wypowiem bo nie miałem z nim do czynienia .

poniedziałek, 3 marca 2008, 17:02
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Hej. Mam xl2, filmuję głównie wesela i inne uroczystości, moim zdaniem jest super, pięknie trzyma ostrość, akceptuje dość ubogie warunki oświetleniowe, a kiedy już filmujesz "noc" to na filmie jest noc a nie śnieg:) Mam też xm2 i ocena bardzo podobna, tylko ma dużo mniej możliwośći ustawień manualnych. Ale obie nieźle sobie radzą. Xl2 ma jedną wadę - jest ciężka i bardzo nędznie wyważona, poprostu skrzynka jest lekka a obiektyw ciężki i mocno "ciągnie" do przodu. Do tego nie można przestawić naramiennika, więc po weselu ręka boli przez dłuższy czas. Ale do tego można się przyzwyczaić. Poza tym gorąco polecam.

poniedziałek, 3 marca 2008, 20:10
Nowy
Nowy

Dzięki za opinie. Panasonic ma bardzo ładny kolor, jednak wydaje mi się ze w XL2 tez taki wyciągnę jak poustawiam wszystko ręcznie?! To moje spostrzeżenia po obejrzeniu wielu filmów z obu kamer na YouTube.

Pozdrawiam, Robert

środa, 5 marca 2008, 12:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]