Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 16:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 kamery sony 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post kamery sony
Witam wszystkich.Mam parę pytań do użytkowników sony.Chciałbym kupić kamerę sony VX2100 lub PD170.
1.Czy po dokupieniu konwertera szerokątnego do VXa bedę musiał zmienić osłonę obiektywu?(tzn.czy ten konwerter wejdzie do tej standardowe osłony?j)
2.Czy kamera Pd 170 pracuje w prędkościach SP i LP?(DV)
3.Czy PD 170 posiada automatykę do dźwięku i jak ona sie sprawuje?
(chodzi mi o wbudowany mic,bo dodatkowy poprzez XLR raczej chyba nie posiada automatyki)
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

wtorek, 11 marca 2008, 10:50
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: kamery sony
PD-170 nie posiada wbudowanego mikrofonu.Razem z kamerą otrzymujemy mikrofon który podłączamy do kamery przewodem xlr.Kamera ma jeszcze jedno gniazdo xlr do podłączenia drugiego mikrofonu.Automatyka działa na obydwóch kanałach.Ja jednak ustawiam poziom dźwięku manualnie,dlatego nie wiem jak automatyka sprawdza się w warunkach bojowych.
Pozdrawiam.

wtorek, 11 marca 2008, 12:16
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

skicek napisał(a):
PD-170 nie posiada wbudowanego mikrofonu.Razem z kamerą otrzymujemy mikrofon który podłączamy do kamery przewodem xlr.Kamera ma jeszcze jedno gniazdo xlr do podłączenia drugiego mikrofonu.Automatyka działa na obydwóch kanałach.Ja jednak ustawiam poziom dźwięku manualnie,dlatego nie wiem jak automatyka sprawdza się w warunkach bojowych.
Pozdrawiam.

dziekuje za tą odpowiedź.Rozumiem ,że ten fabryczny(dołączony to mikrofon mono).Jak on się spisuje na weselach?-sala/kościół.Nie jestem audiofilem i chodzi mi czy da się na początku na nim pracować?Może ktoś kto pracuje tą kamerą z dźwiękiem na auto się wypowie.pzdr

wtorek, 11 marca 2008, 12:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

1. Osłona obiektywu kamery VX 2100 nie będzie pasowała do nasadki szerokokątnej.
Do niej jest dedykowana osłona LSF-S58.
W fabrycznym wyposażeniu PD-170 jest nasadka szerokokątna wraz z tą osłoną.

2. Tylko w SP zapisując w formatach DV i DVCAM.

3. PD-170 ma automatykę poziomu zapisu audio, działa ona dobrze.
Mając wykorzystane oba wejścia XLR można dowolnie ustawiać poziom zapisu audio np. kanał L - zapis automatyczny, kanał P - zapis manualny lub odwrotnie, oba kanały - automatyczny lub manualny.

4. Mikrofon dodawany do PD-170 jest mono i jest raczej słabej jakości, właściwie nadaje się do wywiadów a nie do sal weselnych.
Ja dokupiłem mikrofon AKG SE 300 B i zestaw bezprzewodowy Sennheisera i teraz jest super.
Jak chcesz to mogę Ci przesłać próbki zarejestrowanego dźwięku.

środa, 12 marca 2008, 02:05
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Dzięki Tadeusz za odpowiedź.Mam behringera B5 przy DVX 100(a to podobny mic do AKG)więc mam porównanie.Wybrałem juz dzięki waszym wypowiedziom PD 170 ,bo to raczej rozsądniejszy wybór .Jak mam dokupować szeroki kąt i dodatkowo ta osłonę ,to lepiej dołożyć do PD.co do zestawu Sennheiser to musze pomyśleć.Pozdrawiam.

środa, 12 marca 2008, 12:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]