Teraz jest wtorek, 16 października 2018, 01:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 kamera z dobrym dźwiekiem 16/24 Hz 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post kamera z dobrym dźwiekiem 16/24 Hz
Szukam kamery do nagrywania amatorskich wystepów muzycznych.
Zlezy mi mniej na obrazie, a bardziej na dźwięku, żeby kamera miała
dźwięk minimum 16 a jeszcze lepiej 24 Hz.
Proszę o doradzenie.

poniedziałek, 24 marca 2008, 17:56
Moderator
Moderator

Post Re: kamera z dobrym dźwiekiem 16/24 Hz
Praktycznie każda kamera zapisze podobnie taki dźwięk, jaki jej podasz. Myśl więc raczej o wejściach w kamerze które umożliwią podpięcie się do dobrego mikrofonu, lub do wzmacniacza na scenie... Możesz też rejestrować dźwięk osobno w doskonałej jakości, a potem nałożyć na film w programie do edycji. Problem z synchronizacją dźwięku z obrazem jest kłopotliwy co prawda, ale na poziomie amatorskim można go nawet ręcznie zsynchronizować na timeline programu Pinnacle Studio (na przykład), korzystając z graficznego przedstawienia przebiegu głośności ścieżki dźwiękowej w tym programie. W praktyce osiągałem w ten sposób doskonałe jak na amatora rezultaty, synchronizując i mieszając ścieżki dźwiękowe z dwóch kamer na jednościeżkowym jeszcze Pinnacle Studio 8. W programach wielościeżkowych jest to oczywiście jeszcze sporo prostsze.
PS W kamerach SD PAL unikaj tych nagrywających na płytkach miniDVD, a nawet tych z twardym dyskiem, z uwagi na trudniejszy montaż filmów z tych kamer. Najlepiej zacznij wybór od zapoznania się z kamerą Panasonic NV GS500...
PS 2 Dobrze jażeli kamera ma możliwość obniżenia głośności - w celu uniknięcia przesterowania dźwięku, bo chrypiącego / przesterowanego nagrania, w praktyce się uratować nie da.

wtorek, 25 marca 2008, 10:31
Nowy
Nowy

kotin, dziękuję za szczegółową odpowiedź. Niestety kamera którą "zaproponowałeś" Panasonic NV GS500 jest dla mnie za droga, ja planuję wydać ok 800 zł, np. PANASONIC NV-GS80EP-S na miniDV za 700 zł, ma dźwięk 16 bitowy. Nie rozumiem co to jest mikrofon z zoomem ??? podany w opisie technicznym.
Lepszy mikrofon niewiele pomoże jeżeli jest słaba karta dźwiękowa w kamerze. A dobra karta dźwiękowa jest droga, droższa od pamięci które teraz tak staniały. Ale 16 bitów jest niezłe, choć ja robiłem porównania na mojej karcie dźwiękowej SoundBlaster w komputerze, i jak ustawiłem na 24 bity to dźwięk z mikrofonu się wyraźnie poprawił.
Pomysł z nagrywaniem oddzielnym urządzeniem jest trudny w realizacji, nie ze względu na synchronizację, ale sprzęt do nagrania samego audio byłby kosztowny.
Pozdrawiam, W.

wtorek, 25 marca 2008, 11:45
Moderator
Moderator

16 Hz? słaba karta dźwiękowa w kamerze? o matko! :roll:

wtorek, 25 marca 2008, 11:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]