Teraz jest piątek, 22 czerwca 2018, 11:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Co sądzicie o GZ-HD 7 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Co sądzicie o GZ-HD 7
witam!
zamierzam kupić kamerkę HD. Często polecają mi JVC HD-7. Nie wiem czy lepiej kupić kamerę z twardym dyskiem, czy mini DV. Ostatnio czytałem test kamer z HD i jako wada przy Canonie było, że jest ona mini DV. Z tego co się orientowałem wcześniej zapis na mini DV jest najlepszy, ale może inaczej sie to ma w przypadku kamer HD? Proszę o pomoc a także o opinie użytkowników HD-7 czy warto wydać na nią ok. 4000 zeta.
pozdrawiam!

środa, 26 marca 2008, 00:54
Bywalec
Bywalec

Post Re: Co sądzicie o GZ-HD 7
Witam,
od niedawna jestem uzytkownikiem tej kamery wiec nie moge zbyt wiele napisac na ten temat.
Problemem jest, ze kamera zapisuje pliki filmowe w jakims dziwnym formacie TOD, aby przegrac je na dysk w formacie do obrobki, nagrane filmy trzeba przekonwertowac programem dolaczonym do kamery. Na razie udalo mi sie to zrealizowac tylko z wykorzystaniem USB, poprzez firewire mam problemy a byloby szybciej.

niedziela, 20 kwietnia 2008, 11:42
Bywalec
Bywalec

Sam mialem kupić everio GZ HD7 no ale w koncu jak chce zarabiac na tym to... - szarpnąłem sie na sony fx7. Gzhd7 ma to do siebie ze jest mala i jak chcesz ją zaabrac np. na wakacje to bez problemu. No i tak sie zastanawiam - skoro ten transfer u kolegi z dysku twardego tez idzie wolno to co za różnica czy z dysku czy z taśmy. Jeśli chcesz wybrać material z tego co nagrałeś to przecież może włączyć funkcje indeksowania w kamerze na miniDV. Czasami nagrywam w HD no i jest po prostu HD. Choć do "absolutnego" HD musisz mieć specjalną kartę graficzną która spowoduje ze przy zrzucaniu materiału HD będzie on kompresowany z cholernie małą utratą jakości (więcej na ten temat np. na stronie Adoba).
Moje małe pytanie - czy są już ludzie którrzy chcą widzieć swoje wesele w HD (z dzwiękiem 5.1)? No i sama obrobka materiału zaabrałaby tyle czasu ( chodzi o mozliwości sprzętowe) ze cena musiałaby być odpowiednio większa.

poniedziałek, 21 kwietnia 2008, 00:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ile trwa przeslanie materialu po usb a le po ilink na komputer ?

wtorek, 22 kwietnia 2008, 12:05
Nowy
Nowy

mam tą kamerę do sprzedania jeśli jeszce jesteś zainteresowany podaje swój tel.0602-39-58-56 a to że po DV są problemy to nie prawda bo sam się bawiłe i nie było problemu że by zgrać materiał po DV do kompa.

Pozdrawiam

wtorek, 29 kwietnia 2008, 22:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]