Teraz jest sobota, 18 sierpnia 2018, 17:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 DV na USB 2.0 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post DV na USB 2.0
Czy mozliwe jest podłączenie kamery DV (Panasonic NVDS-60) do USB 2.0, zamiast FireWire?

wtorek, 3 czerwca 2003, 10:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post ???
Oczywiście - że nie!
Wyjście w kamerze oznaczone jako DV Out (Fire Wire) służy tylko i wyłącznie do podłączania kamery do kontrolrea FireWire.
Nie czytałem instrukcji obsługi od DS60 ale napewno nie ma tam słowa o USB2.0 - więc nie wiem z czego wątpliwości i tego typu pytanie.
FireWire to zupełnie inny standard.

emes

wtorek, 3 czerwca 2003, 10:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Podłączenie zawsze jest możliwe (jeśli tylko kamera ma takie wyjscie), ale po co? I tak jakość obrazu bedzie nie do przyjecia nawet dla najbardziej liberalnego oka... Po prostu USB nie nadaje się do zruzcania wideo na HDD!!!

Emes, ja zrozumiałem to tak ze hawr chce podłączyć wyjście USB w kamerze do portu USB w kompie...

wtorek, 3 czerwca 2003, 10:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post USB 2.0
Chodzi mi o to, że moja płyta w kompie ma USB 2.0 akontrolera FireWire nie ma. Czytałem także, iż standard USB 2.0 jest podobnie szybki jak Fire Wire. Może kogoś razi moja ignorancja , ale to moje pierwsze kroki z cyfrową kamerą.
Dziękuję

wtorek, 3 czerwca 2003, 10:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post ?
Ten temat już tak długo się przewijał na forum że nie spodziewałem się po raz n-ty pytania nt podłączania kamery przez USB w celach ściągania filmów (w dobrej jakości oczywiście).
A więc jesli ktoś chce zrzucić przez USB film marnej jakosci to nie zabraniam. Ale jeśli ktoś chce mieć coś więcej to tylko i wyłącznie FireWire.

Swoją drogą producenci i ich działy marketingu tak namieszały ludziom w głowach że już tak naprawdę nikt nie wie co do czego się podłącza.

Osobiście jestem wrogiem USB w każdej postaci więc w ogóle nie korzystam z tego "udogodnienia" w swojej kamerze. Szkoda prądu. Nie polecam.

emes

wtorek, 3 czerwca 2003, 10:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no to Emes już ci odpowiedział a ja dowiedziałm miedzyczasie ze ta kamerka nie ma wyjscia USB :))

wtorek, 3 czerwca 2003, 10:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post A jednak!
A jednak nie myliłem się za pierwszym razem.

Przepraszam jeśli poczułeś się obrazony.

Generalnie urządzenia w komputerze podłączamy do interfejsów im przydzielonych. Katrę muzyczną PCI wkładamy do slotu PCI, kartę AGP do slotu AGP. A kamerę z wyjściem FireWire do portu FireWire w komputerze.
Inaczej się nie da. Już tak się porobiło że powstało wiele standardów. Firma Apple któregoś dnia wpadła na genialny pomysł i wymyśliła FireWire. Prosty w obsłudze. W moim odczuciu niezawodny. Szybkość do 400MBitów/sekundę. Aczkolwiek sa już urządzenia szybsze.Zresztą widać to po producentach Video którzy szybko go zaakceptowali.
Z drugiej strony masz USB. Na początku wersja 1 z szybkościa 12MBitów do niczego się nie nadawała. No może do podłączenia klawiatury i myszki i ewentualnie skanera - niezbyt szybkiego...
Osobiście jest to dla mnie kompletnie niedopracowana technologia. Urządzenia się ze sobą kłócą, sa problemy z rozpoznawaniem ich itd. Na dodatek z praktyki wiem że nie używany kontoler ale włączony w Biosie obciąża w pewnym stopniu system. Absurd. szczególnie ujawnia się podczas zgrywania na dysk Video itd. Nawet nie wspominam o problemach z pamięciami typu flash, drukarką HP 930 i problemach jaki wystepuja u nas w firmie.
Teraz wersja 2.0 "zawojowała" rynek. Ale po producentach AudioVideo nie widzę podniecenia i nadal FireWire górą...

emes

wtorek, 3 czerwca 2003, 11:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]