Teraz jest wtorek, 31 marca 2020, 11:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 lampa - 35W czy 100W ? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: lampa - 35W czy 100W ?
kazikmały napisał(a):
A czy ktoś z Was używa ł tej żarówki
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=408959875

np w takiej lampie :?:
http://www.allegro.pl/item405208963_zes ... szawa.html

Chyba powinna pasować a oszczędność w zużyciu prądu była by bardzo duża
:idea:

witam dokladnie kupilem taki zestaw oswietleniowy z lampa 100W i przepala sterasznie przy Sony FX 1
ogolnie maga fajna lampka mozna bardzo fajnie sterowac oswietleniem dzieki klapka... ja np caly czas krece przy zaslonietej jednej czesci oswietleni (tak jak by na 50% od dolu) ... duzo fajniej widac obraz :))

co do mocy... 100W jak mowilem przesada kupilem zarowke halogenowa 50W 35W i 15W ... wnioski bo zabawie z lampa..
50W nadal za duzo - krotka praca baterii
35W wydaje sie optyamlnie choc w bardzo ciemnych pomieszczeniach wlanczam na kamerze filtr swiatla 1 - dobra zywtonosc baterii danej w zestawie
15W zdecydowanie moim zdaniem za slaba

kupowalem halogeniki OSRAM po 5.50zl za szt :)

minus tego zestawu jest taki ze jest on jak gdyby zrobiony na stale tzn ze bateria jest zlutowana z kablami trzeba sie chwilke pobawic i kabelki pozamieniac na nasadki zenskie i juz mozna sobie smialo baterie wyminiac :))

ogolnie najlepsza jakosc za ta cene .. uwazam ze wydawanie 1100zl na LEDY ktore pozatym sa ogromne... jest za duza bo tym oswietlniem dostajemy tak samo bardzo sprawe

a ps. w tym zestawie jest zwykle szklo (szybka w punktowce) ja sobie wymienilem na mleczna koszt 4zl :)
tak wiec ... jak sie pokombinuje to mozna sobie ja idelanie dobrac

ja jestem bardzo zadowolony :)

środa, 30 lipca 2008, 19:17
Bywalec
Bywalec

dzieki za opis,

mimo wszystko ponawiam pytanie co do tego panelu LED, ewentualna wygoda nienoszenia na ramieniu akumulatora jest warta kilku stówek, pytanie tylko czy moc panelu 3W wystarczy,

patrząc na panel ao to jest 4 razy mniejsza moc....

dzięki za opinie.

środa, 30 lipca 2008, 19:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

qustosz napisał(a):
dzieki za opis,

mimo wszystko ponawiam pytanie co do tego panelu LED, ewentualna wygoda nienoszenia na ramieniu akumulatora jest warta kilku stówek, pytanie tylko czy moc panelu 3W wystarczy,

patrząc na panel ao to jest 4 razy mniejsza moc....

dzięki za opinie.

Do czego używał będziesz tej lampki ? W jakich warunkach będziesz ją stosował ? W mojej ocenie jest zbyt słaba, aby dostatecznie oświetlić 2 plan, sprawdzi się zaś znakomicie w trakcie np wywiadów. Co do wygody nie używania cegły żelowej to jest bardzo złudne :wink: Porównaj pojemność takiego akumulatora a akumulatorów paluszkowych, którymi będziesz się posługiwał. LL160 możesz zasilać różnymi napięciami (oczywiście z wyjątkiem 230V :roll: ), możesz ją zasilać z typowych akumulatorów NP, które mocujesz w szynie przykręcanej do kamery.

czwartek, 31 lipca 2008, 00:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2