Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 09:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 SONY DCR-VX 9000 - kupować czy nie? Proszę o poradę... 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post SONY DCR-VX 9000 - kupować czy nie? Proszę o poradę...
Witam serdecznie!

Zawsze marzyłem o kamerce naramiennej. Nie dysponuje dużymi pieniędzmi. Czy warto kupić: SONY DCR-VX 9000?

http://www.allegro.pl/show_item.php?ite ... s%C5%82any.

Cena to 3500zł.

Interesuje mnie ten model już od dłuższego czasu, ale widzę, że sprzedawca wystawiał ją już conajmniej 3 razy i nie sprzedał jej do tej pory. Proszę o poradę i ew. odradzenie zakupu i podanie przyczyny...

Pozdrawiam!

piątek, 2 maja 2008, 16:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: SONY DCR-VX 9000 - kupować czy nie? Proszę o poradę...
Jedyne wyjście, żeby później nie żałować : Tanie Linie Kolejowe do Rawicza ;-) i testować, testować.

Ta kamera może mieć 10-12 lat. Może ledwo zipieć (no właśnie, dlaczego trzy razy nie udało się jej sprzedać), może mieć wypalone, szumiące przetworniki. itd. itd...

Ale równie dobrze może być w całkiem niezłym stanie. Pamiętajmy jednak, że za 5000zł można z USA ściągnąć nową VX2100. Stara kamera za 3500zł nie jest więc aż taką atrakcją.

dla porównania:
http://cgi.ebay.de/Sony-DVCAM-DSR-200P- ... dZViewItem

http://cgi.ebay.de/Camcorder-Sony-DCR-V ... dZViewItem

piątek, 2 maja 2008, 22:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

hmmmm... Masz racje :) Myślałem czy aby mechanizm nie jest dojechany, ale o tym, że przetwornik mogł stracić swoje właściwości nie pomyślałem. Dzięki za uświadomienie :) Zniecheciło mnie to do tego zakupu.

Ogólnie bardzo nie lubie kupować sprzętu używanego, ale czasami porostu nie ma innego wyjścia. Natrafiłem na: http://www.bhphotovideo.com/c/product/5 ... ition.html

Wiem, że jej wygląd to pic na wodę. Ale stabilizator optyczny, stabilizacja bo naramienna, duża a to są dla mnie duże atuty. Myśle, że na wesela i do nauki będzie idealna???

Nie ma problemu z NTSC ponieważ zamierzam nagrywać HDV a potem konwertować na różne ogólnie akceptowane formaty.

Co o Tym sądzicie?

sobota, 3 maja 2008, 10:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zastanawiam się, jak ci sensownie doradzić. Jeśli upierasz się przy kamerze naramiennej, za (umówmy się) bardzo małe pieniądze, to zacząłbym od przeszukiwania internetu po obu stronach oceanu. Może to zająć sporo czasu, ale zdarzają się tanie kamery niemal fabrycznie nowe, lub w świetnym stanie. Za 1500euro widziałem dvcpro z niezłym obiektywem, dsr300 za jakieś 8-9 tys zł.
A jeśli nie zamierzasz kręcić 2 wesel w tygodniu , to może jakimś wyjściem byłaby beta. jak masz szczęście, to na niemieckim e-bayu trafisz "setkę", czy "dwusetkę" za 4-5 tys.zł. Do tego jakaś tania, używana karta, żeby wciągnąć to do komputera i voila !
Dostajesz świetną kamerę do nauki, którą (jakby co) można zarobić.

pozdrawiam!

PS. No a w czasie tych poszukiwań dozbieraj trochę pieniędzy, bo 3500 to trochę mało. ;-) Ale za 5tys. już coś porządniejszego kupisz

sobota, 3 maja 2008, 17:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]