Teraz jest środa, 21 listopada 2018, 12:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 AG-DVX100 Czy DCR-VX2100E? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post AG-DVX100 Czy DCR-VX2100E?
Witam!
Dopiero co sie zarejestrowalem wiec prosze o wybaczenie wszelkich bledow!
Moj problem polega jedynie a moze az na wyborze pomiedzy kamera Panasonica AG-DVX100 a Sony DCR-VX2100E. pierwsza bylaby zakupiona okazyjnie oczywiscie, uzywana w b dobrym stanie natomiast druga jest produktem nowym na gwarancji!
niewiele wiem wlasciwie, pracujac jedynie przez pewien czas na Panasonic'u AG-DVX100BE.

sobota, 24 maja 2008, 18:04
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: AG-DVX100 Czy DCR-VX2100E?
Jeśli masz styczność z DVX100BE to powinieneś wiedzieć co w trawie piszczy. Używana to mało wiadomości.Ważny jest stan ogólny,ilość przepracowanych godzin.Setki dvx to dobre kamery,ale nie dla wszystkich,ponieważ trzeba pracować na manualu w zasadzie wszystkiego-migawka,przesłona,balans,ostrość,audio.
DVX100 bez literki to będzie pracowała w NTSC, a w palu musi mieć co najmniej na końcu E podobnie jak napisałes przy vx-ie czyli DVX100E, AE, BE.

sobota, 24 maja 2008, 22:19
Nowy
Nowy

wiec wlasnie slusznie prawisz. ja jako poczatkujacy powiedzmy "operator" mialem stycznosc tylko i wylacznie z AG-DVX100BE oraz kilkoma modelami kamer amatorskich. nie powiem ze panasonic nalezy do najlatwiejszych kamer w obsludze, ale tez wlasciwie nie o to chodzi - szczegolnie pracujac w teatrze gdzie ilosc zmian ustawien zalezna jest od ilosci zmian oswietlenia. to jest nadrzedny problem w mojej pracy!
ten wspomniany panasonic (nad kupnem ktorego sie zastanawiam) ma "przebieg" 850H i pracuje w systemie PAL pomimo dodatkowego oznaczenia. wiem jednak ze praca z panasonic'iem wymaga duzego obycia i doswiadczenia manualnego czego tez jestem w stanie sie wyuczyc ale zastanawia mnie tez opcja Sony. po pierwsze ze wzgledu na jej cene-a co za tym idzie jest nowa i na gwarancji. a po drugie widnieje jako profesjonalna (z pewnymi roznicami na po niektorych odwiedzonych przeze mnie stronach) ktora wydaje sie byc bardzo zblizona do panasonic'a. prosze o jakiekolwiek uwagi wzgledem tych dwoch wymienionych kamer bo jestem wlasciwie o krok od zakupu a wachania sa ogromne!
z gory dziekuje za wszelkie wskazowki!

sobota, 24 maja 2008, 23:44
Stały bywalec
Stały bywalec

850h to sporo, ale wszystko zależy od ceny,jeśli nie przekracza powiedzmy jakieś 5,5-6tys i stan jest ok. to można się zastanowić.
Do teatru to moim zdaniem panasonic będzie lepszym wyborem ze względu na rozbudowany panel audio, dużą możliwość dostosowania obrazu poprzez wiele parametrów w meni i dobry szerokokątny obiektyw(tu może dać radę i vx, w zależności od odległości ustawienia kamery od sceny). Pracując na przedstawieniach będziesz musiał koniecznie zadbać o dźwięk, więc musisz liczyć, że sama kamera to nie koniec wydatków, chociaż jesli miałbyś gdzieś w poblizu możliwość wpięcia się kablami do konsoli realizatora dźwięku, to dvx ma możliwość przełączenia wejść audio z opcji mic na line i może nie trzeba by stosować dodatkowych mikrofonów.
Jeden kanał zbierałbyś z lini, a drugi ewentualnie kamerowy jako efekt, gdy pokazywałbyś szalejąca widownię :lol:
Trudno mi doradzać, gdyż nie miałem okazji pracować w teatrze. Generalnie początkujący wolą vx-a, ale skoro miałeś styczność z dvx to masz już jakieś doświadczenie i powinieneś wiedzieć czy ci odpowiada praca na tym sprzęcie.

niedziela, 25 maja 2008, 00:58
Nowy
Nowy

no wiec wlasnie cena to okolo 6,5tys i to mnie martwi bo w podobnej cenie moge kupic Sony i mam pewnosc co do pelnej funkcjonalnosci sprzetu. Zreszta zawsze staralem sie dokladac wiecej kasy i kupowac nowy sprzet a 850h tak jak sam wspomniales to sporo. nowy z kolei dvx to cena 9000 i wzwyz tak wiec nie za bardzo mnie na to stac bo do tego wszystkiego musze zainwestowac w statyw.
dzieki wielkie za wszystkie podpowiedzi.
pozdrawiam

niedziela, 25 maja 2008, 11:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

DVX100BE - taką kamerę ci polecam. Tak jak wcześniej mówiono - 2 wejścia XLR , możesz rozbudować sobie panel audio, balans bieli o niebo lepszy od VX, plastyka obrazu, odwzorowanie kolorów wszystko przemawia za DVX. Mogę ci polecić tę kamerkę w ciemno po warunkiem że wcześniejszy właściciel o nią naprawdę dbał...

PS & AE & LR
D810 + szkła
CMIII + szkła

niedziela, 25 maja 2008, 12:28
Nowy
Nowy

Dzieki.
no wiec wlasnie. staram sie dotrzec do wszelkich mozliwych informacji na ten temat i okazuje sie ze dvx jest o niebo lepszy jesli chodzi o realizacje w ciemnych pomieszczeniach (jakimi sa chociazby pomieszczenia teatru!) pomimo zblizonej minimalnej czulosci LUX. tak wiec podjalem juz decyzje i sklaniam sie na panasonic'a! poszukam jednak jakiejs innej oferty bo ta nie przekonuje mnie juz wcale!
dzieki za wszystko!

niedziela, 25 maja 2008, 12:53
Stały bywalec
Stały bywalec

850 godz. jak na DVX100 to malutko. VX2100 z tym przebiegiem kwalifikuje się już do małego remontu, czyli tor prowadzenia taśmy itp. rzeczy do wymiany. W DVX możesz używać wszystkich taśm (nawet tych 83 min. i to nagrywająć w LP !) po kilka lat tych samych a do VX ciągle kupujesz nowe bo te raz w SONYm użyte przeważnie już nie nadają się do użytku a przynajmniej sporo dropią.
Sam servis Panasonic nie jest pewien czy po 1000 godz. pracy DVXa wogule warto tam już zaglądać i czyścić nie wspominając o czegokolwiek wymianie. Balans bieli w DVX zmieniasz płynnie w locie, bez wyłanczania kamery a masz ich cztery plus sześć Twoich własnych ustawień określających parametru obrazu, oczywiście to też można zmienić nie przerywając nagrywania.
Tego i wielu innych rzeczy w VX nie uświadczymy.

piątek, 13 czerwca 2008, 09:18
Nowy
Nowy

Dzieki. Rozmawialem juz z wieloma osobami ktore jednak za kazdym razem doradzaly mi Panasonica a na dodatek skontaktowalem sie z Sony i okazuje sie VX to jest polprofesjonalna kamera! Tak wiec wybor moj juz padl i oczekuje wlasnie na dostawe Panasonica!!!
Pozdrawiam i dziekuje za wszelkie rady udzielone na tym forum!!!

piątek, 13 czerwca 2008, 10:06
Stały bywalec
Stały bywalec

Że tak powiem i jak by kto pytał, jeszcze mam 100B, stan licnika około 1700H.
Kamera nigdy nie była czyszczona, zero awari, od kilku lat nie kupowałem nowych taśm, na okrętkę używam tych samych.
Sprzęt nie do zajechania....
Na wiosnę planuję zakup AC160.

sobota, 22 października 2011, 23:58
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]