Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 13:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Jaką kamerkę wybrać 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Jaką kamerkę wybrać
Witam,
mam możliwość zakupu profesjonalnej kamery w USA. Zaczynam pracę w agencji gdzie mam zajmować się robieniem filmów reklamowych. Przyznaję, że jestem amatorem ale szybko się uczę :) Zależy mi na profesjonalnej kamerze której nie będę musiał wymieniać za jakiś czas (np.bo mnie ogranicza). Mogę wybierać pomiędzy tymi dwoma kamerami:

- Sony HVR-Z7U HDV Professional Video Camcorder (http://www.amazon.com/Sony-HVR-Z7U-Prof ... 331&sr=1-5)

- Canon XL-H1A 3CCD HDV High Definition Professional Camcorder with 20x HD Video Zoom Lens (http://www.amazon.com/Canon-XL-H1A-Defi ... 327&sr=1-4)

Przyznaję że zależy mi na tym aby uzyskać jak najlepszy obraz oraz tzw. "obraz filmowy". Czy to możliwe przy pomocy tych kamer? Którą byście wybrali i dlaczego?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

poniedziałek, 9 czerwca 2008, 20:10
Bywalec
Bywalec

Post Re: Jaką kamerkę wybrać
Jeszcze jedno pytanie: Co to znaczy że kamera jest z natywnym nagrywaniem progresywnym?

poniedziałek, 9 czerwca 2008, 20:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

cigano napisał(a):
Zależy mi na profesjonalnej kamerze której nie będę musiał wymieniać za jakiś czas (np.bo mnie ogranicza).

:mrgreen: - to się nie uda - zawsze kiedyś kamera zacznie Cię ograniczać, choć przy małym doświadczeniu te kamery mogą mieć dla Ciebie większą wadę: to Ty JĄ będziesz ograniczał - pamiętać należy, że "poważniejsze" kamery są ZNACZNIE (!) trudniejsze... w szerokim tego słowa znaczeniu. Taka kamera WYMAGA od użytkownika; wymaga doświadczenia, umiejętności, kreatywności... ale przede wszystkim doświadczenia.

cigano napisał(a):
Zaczynam pracę w agencji gdzie mam zajmować się robieniem filmów reklamowych. Przyznaję, że jestem amatorem ale szybko się uczę :)

8O - to może niech filmowaniem w tej agencji zajmie się ktoś z doświadczeniem ?! Będzie taniej i praktyczniej. Będzie skutecznie.
Będzie z sensem!

Pozdrawiam. :)

wtorek, 10 czerwca 2008, 00:03
Bywalec
Bywalec

Dziękuję za odpowiedź ale niestety nie pomogła mi...

wtorek, 10 czerwca 2008, 09:12
Nowy
Nowy

Człowieku zanim cokolwiek kupisz zdobądź jakiekolwiek doświadczenie. Czy ty rozumiesz sens tego co mówisz. To tak jakbyś postanowił od dzisiaj przeprowadzać operacje neurologiczne i na forum lanceciarzy pytał się jakiej firmy kupić skalpel. Kompletny bezsens. Najgorsze że dosyć często spotykam takich jak Ty. Wkręcili się do firmy nie wiadomo jak nie wiadomo kiedy i nie wiadomo na jakiej podstawie. Jedynie co potrafią to nawijać językiem jak syrena. I to wszystko. Twierdzą że się nauczą. I tak uczą się 10 lat i nawet kamery nie potrafią włączyć :(

Sorry za oschłość mojej wypowiedzi ale zastanów się czy dobrze robisz pchając się w coś co wymaga wieloletniego doświadczenia. A Ty masz zerowe ... Robienie zdjęć to nie tylko włączenie czerwonego guzika. To lata walki ze sprzętem, swoją słabością, zmęczenem, bezmózgowiem niektórych !!! współpracowników ;) , strachem, głupotą itp. Dopiero jak to przejdziesz możesz śmieć marzyć że twoje zdjęcia będą dobrym towarem.
Talent to tylko ułamek procenta tego wszystkiego.

Ja mam właśnie zamiar kupić sobie XL H1. I wiesz co. Po mimo że robię w tym 20 lat będę uczył się tej kamery od nowa ! Fajnie to opisał kolega romanek11 :)

poniedziałek, 21 lipca 2008, 11:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]