Teraz jest niedziela, 19 sierpnia 2018, 00:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Problem z Panasonic SDR H200 - niska jakość obrazu 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Problem z Panasonic SDR H200 - niska jakość obrazu
Witam
Sprawa przedstawia się tak:
mam kamerkę Panasonic SDR H200 - model z USA, u nas jest chyba SDR H250. Porównywałem jakość filmów z tej kamery i aparatu fotograficznego canon PowerShot S3IS. I niestety, ku mojemu zdziwieniu, jakość filmików z aparatu jest nie dużo gorsza, a czasami wręcz lepsza niż jakość z kamery. Oba urządzenia ustawione są na najlepszy możliwy zapis.
Tuta mam dwa filmy - jeden nagrany kamerą, a drugi aparatem. Oba zarejestrowane w tym samym momencie.

Canon powershot S3IS:
http://www.uploading.com/files/SZ9WDSNL ... S.avi.html

Panasonic SDRH200:

http://www.uploading.com/files/K2GAZPXU ... 0.mpg.html

Dodam, że filmik z aparatu był po prostu zrzucony na dysk, natomiast plik z kamery był zaimportowany z użyciem dorzuconego do kamery programu Image Mixer3, który skonwertował plik do mpeg. Surowe pliki z kamery są zapisane w formacie .MOV, który np w Adobe Premiere nie nadaje się do obróbki, dlatego zapisuję pliki do mpeg.
Ciekawi mnie fakt, dlaczego na filmiku z kamery, odtwarzanym w WindowsMediaPlayerze widoczne są takie denerwujące pionowe paski - tak jakby tnące obraz w pionie.
Czy ktoś wie dlaczego tak jest? Może jest jakiś sposób na podniesienie jakości nagrać z kamery?
Jeżeli ktoś byłby na tyle miły, aby skomentować tą sprawę, to byłbym bardzo wdzięczny.
pozdrawiam
edri

poniedziałek, 16 czerwca 2008, 21:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]