Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 03:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Panasonic NV GS500 - dla laika 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Panasonic NV GS500 - dla laika
Jestem na etapie wyboru kamery, czas zacząć coś działać.. budżet mam ograniczony... złożyłem sobie mały zestaw, który wg. mnie będzie niezbędny na początku przygody z filmowaniem... wybór padł na Panasonic NV GS500, ale sama kamera to nie wszystko. Do tego chce dokupić drugi akumulator z większą pojemnością (zamiennik oryginalnego, celem redukcji kosztów), filtr (hm.. UV czy Polaryzacyjny? Zakładam że więcej materiału będzie powstawało na zewnątrz, raczej otwarta przestrzeń, światło dzienne...) - który z nich będzie miał lepsze zastosowanie?
Interesuje mnie jeszcze kupno mikrofonu w celu "ściągnięcia" dźwięku z zewnątrz, chyba że GS500 posiada dobrej jakości mik. - tutaj też czekam na Waszą opinie.

Bez komputera się nie obejdzie, materiał trzeba zgrać... niestety moja karta graf. nie posiada wejscia firewire, rozumiem że wystarczy gdy dokupię karte TV i poprzez kabel FW bezproblemowo będą mógł zgrywać obraz. Jaką karte polecacie?

Liczę na pomoc doświadczonych kolegów ;)
Pozdrawiam

sobota, 19 lipca 2008, 11:42
Moderator
Moderator

Post Re: Panasonic NV GS500 - dla laika
Firewire LINK to kontroler często zintegrowany z płytą główną, a możliwy też do kupienia jako samodzielny kontroler do włożenia w slot PCI na płycie głównej. Kosztuje często poniżej 40 zł. Czasem dołączany do niego kabelek jest tak słabo wykonany, że trzeba kupić osobny za jakieś 30 zł. Kamery Panasonica potrafią też przesłać przechwytywany z nich obraz przez USB, ale nie ze wszystkimi programami. To że do przechwytu i montażu filmów potrzebujesz takiego programu w rodzaju Ulead Video Studio to zakładam że wiesz. Co do reszty "oprzyrządowania" kamery, to lepiej zachowaj rezerwę finansową i dokupuj w trakcie używania. Ja często korzystam z filtra polaryzacyjnego, ale to wymaga na początek chociażby użycia Googli i poczytania o nim. Wszystkie praktycznie artykuły o filtrach jakie spotkasz w necie dotyczące fotografii, można czytać pod kątem zastosowania ich w kamerach. Na koniec - co do polecania czegokolwiek - to owszem, poczytaj trochę, to forum na przykład :wink: .

sobota, 19 lipca 2008, 13:32
Nowy
Nowy

Post Re: Panasonic NV GS500 - dla laika
Jasne, czytam forum od pewnego (krótkiego niestety) czasu.. tematów mnóstwo, opinii również!

Co do FireWire - dzięki za jasność, jestem już pewny że w przyszłym tyg. kupuje gs500 oraz kontroler PCI FireWire...

Jeżeli chodzi o przechwytywanie filmów, to wiem czego potrzeba, niestety doświadczenia brak... filmowałem trochę czasu tu i tam dla pewnej firmy, ale nigdy nie miałem do czynienia ze zgrywaniem, montażem, obróbką...

Też rozważałem opcje, żeby akcesoria dokupić w trakcie użytkowania.. niemniej jednak druga, większa bateria jest niezbędna, futerał na kamere też (doświadczenie.. :/).. dzięki za info, w razie większych problemów będę szukał rady na forum

Pozdrawiam!

niedziela, 20 lipca 2008, 00:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]