Teraz jest środa, 22 sierpnia 2018, 02:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 SONY DCR TRV 255E Digital8 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post SONY DCR TRV 255E Digital8
Witam serdecznie - na forum jestem nowy. Przed kilkoma dniami wygrzebałem z szafy swoją kamerę SONY DCR TRV 255E. Dlaczego leżała w szafie? Wydaje mi się, że pracuje zbyt głośno - odgłosy pracy kamery nagrywają się na taśmie. Miałem z tym pójść do jakiegoś prywatnego serwisu, ale jakoś się to odwlekło w czasie i przestrzeni. Była z tą "usterką" w autoryzowanym serwisie i orzekli tam, że kamera pracuje normalnie. Poza odgłosami pracy kamery - szczególnie dobrze słyszalnych przy białym tle obrazu - na urządzenie nie narzekam. Zrobiłem nią kilka godzin bardzo fajnych filmów.
Moje pytanie do szanownego gremium brzmi, czy jest to rzecz naturalna, że odgłos pracy kamery nagrywa się na taśmie, ewentualnie jak temu zaradzić. Z góry serdecznie dziękuję za pomoc. :lol:

poniedziałek, 21 lipca 2008, 01:05
Moderator
Moderator

Post Re: SONY DCR TRV 255E Digital8
Możliwe że z wiekiem zaczęła głośniej chodzić. Wszelkie naprawy są jednak nieopłacalne. Wyjścia z sytuacji są dwa:
- Kupić zewnętrzny mikrofon.
- Pogodzić się z faktem.
Nawiasem mówiąc zapisywanie się szumu mechanizmów kamery następuje prawdopodobnie tylko wtedy gdy nagrywamy ciszę, lub bardzo słabe natężenie dźwięków. W takim razie nic nie stoi na przeszkodzie żeby w programie do montażu usunąć te fragmenty oryginalnej ścieżki dźwiękowej jako z reguły i tak nieprzydatne, zastąpic je muzyką na przykład i to by było być może trzecie - najwłaściwsze rozwiązanie :wink: .

poniedziałek, 21 lipca 2008, 10:56
Nowy
Nowy

Post Re: SONY DCR TRV 255E Digital8
Bardzo możliwe, z tym że chodziła tak od początku. Nie mogłem zweryfikować (porównać) z innym urządzeniem (kamerą). Mam wrażenie, jakby koło zamachowe było niewyważone, albo zacierało się na łożysku. Natomiast tak jak pisałem wcześniej - szczególnie dobrze (zdecydowanie za dobrze) słychać pracę mechanizmów kamery w czasie filmowania jasnych albo bardzo jasnych obiektów - z ciemniejszymi jest trochę lepiej.
Dobrym rozwiązaniem jest faktycznie jakiś program do obróbki wideo - standardowy Sony jest dobry do klipów na YouTube, a nie reportaż.
W zakresie opłacalności naprawy - nie chcę się tego modelu pozbywać - jest prosty w użyciu a zarazem ma wiele potencjalnych możliwości i sądzę że naprawa / przegląd nie kosztowała by majątku, a może coś by pomogła - np. błędy montażowe, poluzowanie się jakiegoś elementu itp.

Dzięki za zainteresowanie moim problemem i rady
Pozdrawiam serdecznie

poniedziałek, 4 sierpnia 2008, 15:09
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]