Teraz jest środa, 20 czerwca 2018, 15:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 JAKA KAMERA? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post JAKA KAMERA?
Mam pytanie do wszystkich uzytkownikow forum, ktorzy znaja sie na kamerach cyfrowych: Mam niesamowity dylemat nad wyborem sprzetu i prosze o poradzenie mi ktora jest lepsza:

SONY_DCR-DVD_410
PANASONIC_SDR-H_60

Bede niesmowicie wdzieczny za wszystkie porady.
Z gory dziekuje !!! :wink:

poniedziałek, 4 sierpnia 2008, 14:33
Moderator
Moderator

Post Re: JAKA KAMERA?
Lepsza jest ta: Panasonic NV GS330. Ma trzy przetworniki - matryce swiatłoczułe CCD 1/6 cala, a nie jedną. Daje to lepszy obraz.
Ma ta kamera też ogromną "wadę" - jest na kasetki. Skutkuje to tym że możesz nagrane filmy przechowywać na tych kasetkach, co jest najtrwalszym, najbezpieczniejszym sposobem przechowywania filmu. Do montażu plików z tej kamery możesz użyć słabszego komputera i tanszego programu do montażu, niż w wypadku kamer które wymieniłeś. Możesz też tych filmów nie montować, a wypalać w locie DVD za pomocą programów typu Studio - firm Ulead, albo Pinnacle. Wtedy jednak komputer musi być porzadniejszy, taki jak to tych kamer powyżej, ale można to też robić stacjonarną nagrywarką DVD. Namawiam Cię jednak na montowania w komputerze, to wciąga :D .

poniedziałek, 4 sierpnia 2008, 14:55
Nowy
Nowy

Dobra kamera, mysle ze obraz bylby swietny na niej.
Ale nie interesuje mnie kamera na MiniDV-poprostu uwazam ze era kasetek juz sie konczy.
Przepraszam za "upierdliwosc" ale prosze jeszcze raz o zasugerowanie mi ktora z tych 2 kamer w TEMACIE jest lepsza.
WIem ze obie sa naprawde porzadnym sprzetem, ale nie wiem czy zdecydowac sie jak w SONY DVD i 8GBpamieci flash, czy jak w Panasonic tylko HDD. :lol:

poniedziałek, 4 sierpnia 2008, 22:52
Moderator
Moderator

roWdy napisał(a):
Przepraszam za "upierdliwosc" ale prosze jeszcze raz o zasugerowanie mi ktora z tych 2 kamer w TEMACIE jest lepsza.

To ja przepraszam za odpowiedź nie po Twojej mysli.
roWdy napisał(a):
...poprostu uwazam ze era kasetek juz sie konczy.

Dla mnie ideologia - czy się coś kończy, czy zaczyna - nie jest powodem zeby kupic dużo gorszą kamerę, dlatego ja durny pomyślałem że dla Ciebie też. Jeszcze raz przepraszam.

Teraz do tematu: Obraz z tych dwóch kamer będzie podobny, więc wybieraj miedzy zapisami: na DVD i na HDD. Nie jestem w stanie stwierdzic który z tych systemów zapisów Cię bardziej zadowoli. Dla mnie zapis na DVD to tragiczna pomyłka, więc pewnie go wybierzesz sądząc po:
roWdy napisał(a):
:lol:

...ale że to forum czytają też inni, więc się nie będę wypierał wiedzy - co według mnie jest lepsze.
PS Zawsze przed zakupem kamery postaraj się w sklepie sprawdzić na ile pasuje Ci ergonomia i sposób obsługi kamery.

wtorek, 5 sierpnia 2008, 09:43
Moderator
Moderator

ależ Piotrze, to nie ideologia! to spostrzeżenie!
@rowdy, teoretycznie zadałeś proste pytanie. jednak odpowiedź zależeć będzie od indywidualnych preferencji i sympatii, dlatego pytanie jest bez sensu...

bierz SONY (CMOS/2mpx) jeśli można nagrywać tylko na kartę.

pozdrawiam

wtorek, 5 sierpnia 2008, 10:23
Moderator
Moderator

Spostrzeżenie? No dobra, ale spostrzeżenie tez mi nie przysłoni róznicy miedzy 3xCCD 1/6" i 1xCCD 1/6", trochę mniej stratnego formatu zapisu, jakości obrazu...
To nie HD gdzie wszystko (powoli) wskazuje na karty pamięci jako najbardziej przyszłościowy nośnik do zapisu filmu w kamerach :wink: .

wtorek, 5 sierpnia 2008, 10:46
Nowy
Nowy

Wiem, ze kamere MIniDV kupilbym bardzo dobra za ta sama cene. HDD ogolnie jest teraz drogie.
POwiem szczerze: nie chce mi sie babrac w DLUGIE zgrywanie z kasetek na kompa.
To nie bedzie moja ostatnia zakupiona kamera. Zaczynam zabawe z filmowaniem i mysle ze NARAZIE nie trzeba mi jakiegos swietnego sprzetu. Majac moje fundusze (1500zl) uwazam ze i tak kupie cos dobrego.
KIerujac teraz pytanie do was: Wybrac DVD i HDD?
Slyszalem ze DVD moze byc praktyczne w uzyciu, ale HDD to ogromny dysk na ktorym zmieszcze 50h filmu. :?

wtorek, 5 sierpnia 2008, 11:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]