Teraz jest wtorek, 13 listopada 2018, 09:21

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 JVC GZ-HD7 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post JVC GZ-HD7
Witam,
posiadam od niedawna kamere JVC GZ-HD7 (twardy dysk 60GB). Chce sie podzielic swoimi spostrzezeniami na temat tego sprzetu, moze ktos wypowie sie, co o tym mysli. Problemy pojawiaja sie przy obrobce filmu.
1) kamera zapisuje pliki video z rozszerzeniem TOD, ktore trzeba przekonwertowac na mpg za pomoca dolaczonego oprogramowania (CyberLink DB Solution). U mnie jest to tylko mozliwe gdy mam swiezo zainstalowany system oraz oprogramowanie (po uaktualnieniach jest to niemozliwe). Konwertowanie trwa bardzo dlugo.
2) kamera nagrywa w systemie NTSC, niestety mam potrzebe aby filmy byly w PAL-u. Dolaczony program ma mozliwosc przerobienia filmu na nasz system, ale nie da sie go pozniej ogladac (skaczacy obraz). Moze ktos sie orientuje, czy jest mozliwosc przeprogramowania/przerobienia tej kamery na system PAL? Ewentulanie jakies inne rozwiazania.
Dzieki za kazda wypowiedz.

niedziela, 17 sierpnia 2008, 14:58
Bywalec
Bywalec

Post Re: JVC GZ-HD7
Mam taki sam sprzet, a co krecisz z kilku zrodel i reszta to pal? jesli krecisz jedna kamera to wyeksportuj do pal w 29.97k/s np adobe premiere, a wczesniej plik tod przekonwertuj na mjpeg np programem mencoder, a jesli nie chcesz bawic sie w komendy poelcam mediacoder, badz vdub do tego ostatniego plik tod wrzuca sie przez avisytha. Ja obrabiam adobe premiere, ale odrazu pisze ze mjpeg w 1920x1080 na p4 3.2 2gb ramu chodzi srednio plynnie, chyba ze posiadasz moncy sprzet to smialo mozna obrabiac, a jesli nie to zmniejsz rozdzialke do 1280x720

i nie baw sie softem od jvc to SYF!!!

sciagnij kodeki fddshow, ja uzywam mjpeg wlasnie z fdd, badz morgan mjpeg, ewentualnie platny mainconcept

pozdrawiam

sobota, 23 sierpnia 2008, 12:04
Bywalec
Bywalec

Post Re: JVC GZ-HD7
Co do przerabiania plików *.tod, to nie mam u siebie problemow używając oprogramowania z płytki jvc, przekonwertowanie całego dysku (60gb) zawierającego około 200 plików zajmuje mi około 30min, więc wina leży pewnie po stronie kompa, przy użyciu 2-rdzeniowego 2,33ghz i 3gb ramu, nie ma problemu.

sobota, 30 sierpnia 2008, 11:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]