Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 11:27

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Poszukuje Canona HDV w NTSC 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Poszukuje Canona HDV w NTSC
Hej,

Dostałem materiały nagrane w stanach w canonoskim 30p. Poszukuje osoby, która miałaby kamerę Canon HV20, HV30, XH-A1, XH-G1, XL-H1 w systemie NTSC abym mógł przegrać materiał na dysk. Najchętniej z okolic Warszawy, niemniej jednak mogę dojechać wszędzie na terenie Polski. Materiału są 2h. Za możliwość skorzystania z kamery zapłacę 100,00 zł.

Pozdrawiam,

Maciek

środa, 20 sierpnia 2008, 16:51
Bywalec
Bywalec

Post Re: Poszukuje Canona HDV w NTSC
nie mam canona i nie wiem czy moje wyjscie jest prawidlowe ale powiem o co mi chodzi:

kiedyś zle zainstalowalem ULEAD VIDEO STUDIO - dla NTSC nie dla PAL ( wybiera sie przy instalacji ) i przez jakis rok majac kamere PAL, nagrywajac w systemie PAL robilem filmy w rozdzielcozsci NTSC ale 25 fps ( tu moze byc problem )

jezeli masz jakas kamerke HDV to sciagnij triala UVS 11 plus ( obsluguje tez HDV ) i zainstaluj dla systemu NTSC. sciagnij jakis klip i sprawdz jak to wyglada.

nie jest to moze jakies super rozwiazanie ale moze dzialac.

EDIT:

poza tym czemu akurat osoba musi miec CANONA? wystarczy ze ma kamere HDV ntsc albo sony Z1 ktora dziala w obu systamach. przeciez nie jest tak ze material z canona mozna zrzucic tylko canonem

środa, 20 sierpnia 2008, 23:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Poszukuje Canona HDV w NTSC
Niestety materiał został nagrany w Canonoskim 30f - on jest odtwarzany tylko w wybranych Canonach. Gdyby to było 30i to oczywiście można by było skorzystać z FX1 etc, natomiast w tym wypadku nie ma innej drogi. Jest jeszcze upgrade firmware'u, który może zrobić Canon ale to kosztuje ok. 500 euro a w takiej sytuacji już wolałbym kupić HV30...

środa, 20 sierpnia 2008, 23:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]