Teraz jest niedziela, 22 lipca 2018, 20:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 PROBLEM: dźwięk nagrywa się na jedną stronę 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post PROBLEM: dźwięk nagrywa się na jedną stronę
Witam serdecznie,
mam amatorską kamerę JVC GZ-HD7E Full HD. Ma ona wejście ma mikrofon. I tu pojawia się problem. Posiadam standardowy mikrofon, używam przejściówki duży jack na mały jack żeby móc go podłączyć do kamery. Wszysko działa poprawnie dźwięk nie jest fenomenalnej jakości, ale przy odtwarzaniu słychać że jest stereo tzn z obu głośników.

Natomiast posiadam także sprzęt BEYERDYNAMIC OPUS MK II http://www.beyerdynamic.de/en/music-per ... i-vhf.html przekazujące dźwięk z mikrofonu na odległość. Mikfrofon ten http://www.beyerdynamic.de/en/music-per ... 05595b59b8 Działa przyzwoicie POZA JEDNĄ SPRAWĄ. Otóż dźwięk nagrywany poprzez ten sprzęt niestety jest taki, że wydobywa się tylko z jednego głośnika (ja się na tym nie znam, ale to takie mono na jeden głośnik).

Tak przejrzałem instrukcje, korzystam z kabla stereo chociaż w zestawie był mono . Efekt jest ten sam. Co zrobić, żeby po prostu zapisywany dźwięk wydobywał się potem z obu głośników a nie z jednego (wydobywa się z lewego)...

Wybaczcie, nie znam sie na tym temacie, stad śmiesznawa forma opisu problemu :) Dzieki za wyrozumiałość i ew. pomoc.

piątek, 22 sierpnia 2008, 16:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: PROBLEM: dźwięk nagrywa się na jedną stronę
I tak powinno być. Musisz dorobić kabelek aby rozdzielić sygnał z wtyczki mono na wtyczkę stereo, albo korygować to w programie do montażu

piątek, 22 sierpnia 2008, 16:31
Nowy
Nowy

Post Re: PROBLEM: dźwięk nagrywa się na jedną stronę
Dzięki za odpowiedź.

1) Który kabelek należy wymienić. Kabelek mikrofonu łączący go z mikroportem to raczej nie, bo bym go najpewniej popsuł :oops: Kabel łączący kamerę z odbiornikiem jest stereo tyle że z obu stron jest duży jack, ale używam przejściówki by podłączyć go do kamery (przejście też stereo)

2) Nie bardzo wiem jak bez większego zachodu dokonać zmiany dźwięku na stereo w programie edycyjnym - posiadam tylko program Pinnacle Studio Plus version 12 - lubię go, fajnie się w nim działa na moje potrzeby, ale niestety nie widzę tam opcji mono w stereo. A może przeoczyłem?

dopisek:OK w pinnacle studio 12 można dźwięk klipu zmienić na "dialog" i wówczas działa na dwa głośniki...

piątek, 22 sierpnia 2008, 16:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]