Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 14:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Jaki kupic mikrofon do kamery SONY HVR-Z1 i jak go podlączyc 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jaki kupic mikrofon do kamery SONY HVR-Z1 i jak go podlączyc
Witam zakupiłem kamere Sony HVR-Z1 pojechalem nagrac wesele i nie jestem zbytnio zadowolony z dzwieku Wiec trzeba kupic mikrofon !!! Moje pytanie brzmi jaki najlepiej kupic i gdzie kupic taki mikrofon ? Drugie moje pytanie brzmi jak nazywaja sie te dwa wejscia do mikrofonu Które sa umieszczone po prawej stronie tej kamerki. Trzecie poboczne pytanie moje brzmi na jakich ustawieniach koloru najlepiej krecic ta kamerka tz jest tam skala nasycenia koloru od -7 do +7 filmowałem na ustawieniu PP1 gdzie nasycenie koloru równa sie 0 moze jednak warto filmowac i ustawic nasycenie koloru na 5? Czym sugerowac sie podczas nagrywania w celu ustawienie ładnych kolorów? Pozdrawiam !!!

wtorek, 26 sierpnia 2008, 19:12
Bywalec
Bywalec

Post Re: Jaki kupic mikrofon do kamery SONY HVR-Z1 i jak go podlączyc
Te 2 gniazda to gniazda XLR

co do barw to chyba najlepiej samemu sprobowac i zobaczyc jakie najladniej wygladaja, "jednemu sie podobaja takie drugiemu takie", poza tym jak beda troszke inne niz pan oczekiwal zawsze mozna je poprawic podczas obrobki.

co do mikrofonow to nic nie podpowiem, bo sam za duzo nie wiem.

hmmm wydaje mi sie tez cos nie tak jak ma pan sony Z1 i nie wie pan jak nazywaja sie gniazda pod mikrofony, jakie nasycenie ustawiac ( to akurat chyba jest najdziwniejsze pytanie - przeciez samemu tez mozn ro sprawdzic bez najmniejszych problemow ) i jaki mikrofon oraz gdzie kupic ( to ostatnie mozna jeszcze jakos wybaczyc )

środa, 27 sierpnia 2008, 23:10
Nowy
Nowy

Dziekuje panu za odpowiedz. Jak widac jestem swiezym osobnikiem na tym forum i to pewnie przez takie osoby jak ja to forum schodzi na psy;-)) Jestem człowiekiem bardzo ostroznym mozna by pomyslec ze tez leniwym aby sie samemu uczyc i przeprowadzac wlasne doswiadczenia ale prawda jest taka ze filmuje juz od pieciu lat kamerami vx2100 i wlasnie teraz zakupilem z1 mam 5 wesel do oddania zaległych a tu nie ma czasu na nauke teraz a montaz HDV w dodatku idzie wolniej. Wiec cwaniakuje troszke tu i szukam ludzi co mi cos pomoga. POZDRAWIAM I DZIEKUJE

czwartek, 28 sierpnia 2008, 00:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Marszal napisał(a):
mam 5 wesel do oddania zaległych a tu nie ma czasu na nauke teraz a montaz HDV w dodatku idzie wolniej

Luzik, ja mam 6 zaległych :wink: :lol:

czwartek, 28 sierpnia 2008, 15:56
Bywalec
Bywalec

ja nie powiedzialem ze przez takich jak pan schodzi na psy, tylko wydalo mi sie cos nie tak i to napisalem ;)

co do nasycenia to wydaje mi sie ze lepiej utrzymac bilans na plusie ( choc tez nie dac maxymalnego nasycenia ). jak bedzie na plusie to kolorki beda troche zywsze, jak cos to mozna obnizyc nasycenie/nasycic bardziej podczas montowania.

zupelnie inaczej sie oglada wesele, inaczej sie odbiera cala ta "zabawe" jezeli barwy sa przyjemniejsze dla oka, takie zywsze.

tyle ode mnie, wiecej pomoc juz nie umiem

czwartek, 28 sierpnia 2008, 22:27
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]