Teraz jest czwartek, 19 lipca 2018, 09:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Sony HVR-A1 kontra Canon HV30 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Sony HVR-A1 kontra Canon HV30
Witam. Mam pytanko. Bylem juz zdecydowany na kupno kamery Canon HV30 ale ostatnio zacząłem sie zastanawiac jeszcze nad Sony HVR-A1. Pytanko krótkie: ktora lepsza. Cenowo sa nieporównywalne, Soniak droższy, ale to wcale nie musi oznaczac ze lepszy. Sprzet bede kupowal w USA, w NTSC i tu jeszcze jeden problem. Czy system NTSC japonski różni się od amerykańskiego??? Czytalem ze minimalnie, i ze nie bedzie to mialo wiekszego wplywu na korzystanie. Nie piszcie tylko zebym kupowal w PALu koniecznie, bo to nie ma dla mnie znaczenia. Prosze o porownanie tych dwóch kamer jesli mial ktos stycznosc z nimi lub czytal jakies informacje na ten temat.

sobota, 30 sierpnia 2008, 05:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Sony HVR-A1 kontra Canon HV30
kopan napisał(a):
Nie piszcie tylko zebym kupowal w PALu koniecznie, bo to nie ma dla mnie znaczenia.

Jak nie ma to dla Ciebie znaczenia to znaczy ze czytałeś dokładnie to forum i wszystko juz wiesz o NTSC jakie niespodzianki mogą Cie spotkać :wink:

P.S. Nie ma czegos takiego jak NTSC Japoński czy Amerykański. System to system. Gdzie ty takie bzdury wyczytałeś 8O No chyba że ja cos przeoczyłem :wink:

Pozdrawiam

http://www.facebook.com/produkcjafilmowa

sobota, 30 sierpnia 2008, 10:22
Bywalec
Bywalec

No wlasnie lubie w polskich forach. Nie pisze sie odpowiedzi na zadane pytanie, tylko pisze sie co sie wie, albo odsyla do wyszukiwarki. NIe chce sie wdawac w niepotrzebna dyskusję z "fachowcami" ale skoro pisze ze nie ma to dla mnie znaczenia to nie pisz mi ze widocznie wszystko wiem o tym systemie, bo nie wiem i dlatego pytam nie o roznice miedzy palem a ntsc, tylko pomiedzy ntsc w japoni a stanach (a propo róznic to udalo mi sie znalezc info na ten temat w bardzo prosty sposób:http://en.wikipedia.org/wiki/NTSC ) tam jest napisane o wariantach ntsc, ale chcialem dodatkowo zapytac wlasnie fachowców ktorzy moze maja wiecej info na ten temat, a jak widac Ty nawet nie wiesz ze w japoni jest jednak mala roznica. Jesli chodzi o to NTSC to dla twojej wiadomosci powiem ze za rok wyjezdzam do Stanow, bo tu mam rodzine i dlatego w tej chwili nie robi mi to roznicy, wiec nie pisz czegos o co nie poprosilem w pierwszym poscie, nie majac wiedzy dlaczego taka jest moja decyzja. No ale tak jak napisalem na polskich forach zaiera sie glos w sprawach nawet jesli nie za bardzo wie sie cos na ten temat, po prostu pisze sie to co sie wie, niekoniecznie zwiazane z tematem (Pytanie dotyczyło porównania kamer Sony i Canon oraz ewentualnych roznic w systemach japonskim i amerykańskim a nie wypisywanie ze ktoś jest super mądry, skoro nie chce Pala) Taka krótka refleksja na koniec.

sobota, 30 sierpnia 2008, 16:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kopan napisał(a):
No wlasnie lubie w polskich forach. Nie pisze sie odpowiedzi na zadane pytanie, tylko pisze sie co sie wie, albo odsyla do wyszukiwarki. NIe chce sie wdawac w niepotrzebna dyskusję z "fachowcami" ale skoro pisze ze nie ma to dla mnie znaczenia to nie pisz mi ze widocznie wszystko wiem o tym systemie, bo nie wiem i dlatego pytam nie o roznice miedzy palem a ntsc, tylko pomiedzy ntsc w japoni a stanach (a propo róznic to udalo mi sie znalezc info na ten temat w bardzo prosty sposób:http://en.wikipedia.org/wiki/NTSC ) tam jest napisane o wariantach ntsc, ale chcialem dodatkowo zapytac wlasnie fachowców ktorzy moze maja wiecej info na ten temat, a jak widac Ty nawet nie wiesz ze w japoni jest jednak mala roznica. Jesli chodzi o to NTSC to dla twojej wiadomosci powiem ze za rok wyjezdzam do Stanow, bo tu mam rodzine i dlatego w tej chwili nie robi mi to roznicy, wiec nie pisz czegos o co nie poprosilem w pierwszym poscie, nie majac wiedzy dlaczego taka jest moja decyzja. No ale tak jak napisalem na polskich forach zaiera sie glos w sprawach nawet jesli nie za bardzo wie sie cos na ten temat, po prostu pisze sie to co sie wie, niekoniecznie zwiazane z tematem (Pytanie dotyczyło porównania kamer Sony i Canon oraz ewentualnych roznic w systemach japonskim i amerykańskim a nie wypisywanie ze ktoś jest super mądry, skoro nie chce Pala) Taka krótka refleksja na koniec.

Witaj!

Po pierwsze jak Ci nie odpowiadaja polskie fora zawsze możesz sie przenieść na zagraniczne. :wink: Po drugie faktycznie nie jestem "fachowcem" jesli chodzi o NTSC gdyż u nas jest raczej znikome zainteresowanie tym systemem, ale nadal podtrzymuje to co napisałem wcześniej że system to system i dla koncowego uzytkownika nie ma to dużego znaczenia czy kupi sprzet w Japonii czy w USA. Zawsze bedzie to rozdzielczość 720x480 i fps 29,97 czyli każdy NTSC. Faktycznie po przeczytaniu info z wikipedii sa minimalne różnice miedzy systemami w japoni i usa ale jest to mniej więcej to samo co w Pal B/G i Pal D/K i dla Ciebie jest to bez znaczenia.
Moja wcześniejsza odpowiedź spowodowana była tym iż nie napisałeś, że i tak wyjeżdżasz do stanów a tam wszystko jest w NTSC. Po prostu ostatnio sporo było pytań o kupno kamery w NTSC (bo taniej) i problemami związanymi z uzywaniem jej u nas stąd taka była moja odpowiedź na Twój post. Poza tym nie uważam zebym był nieupszejmy :wink: Ile mozna w koncu ludziom tłumaczyc to samo.
A wracając do samego systemu to jesli piszesz że kamerę będziesz kupował w USA i używał jej w USA to co sie przejmujesz Japonią. Taka krótka refleksja na koniec :wink:
A co do wymienionych kamer to nie używam żadnej z nich ale patrząc na opisy to jeśli problemem nie jest cena to zdecydowanie bierz Sony. Ten Canon to typowa amatorska kamera a Sony A1 to juz troche wyższa pólka.

Miłego dnia

http://www.facebook.com/produkcjafilmowa

niedziela, 31 sierpnia 2008, 06:48
Bywalec
Bywalec

No i może być miło i konkretnie??? Moze :) Dziekuje za odpowiedź. Nie chodzi o przenoszenie sie na ine forum, bo tam rowniez startam sie pytac jesli mam problem. Co do kaery tez myslalem o Sony, a jesli chodzi o japonski ntsc to pytam tylko i wylacznie dlatego ze akurat wersja HVR-A1J (czyli ta japonska) jest troszke tansza. Wiem ze pisaaalem ze pieniadze nie graja roli, ale jesli za ta sama kamere moge zaplacic jakies 300 dolarow taniej to czemu mam tego nie robic. Dziekuje za odpowiedz i czzekam na ewentualne opinie uzytkownikow poszczegolnych kamer. Aha rac ja z tym ze NTSC kamery sa tnsze w Stanach niż PAL poza jednym wyjatkiem ktory znalazlem. SONY FX7E jest tansza niz wersja NTSC!!! Nie wiem czym to jest spowodowane ale roznica siega 250 dolarow. Pozdrawiam.

niedziela, 31 sierpnia 2008, 16:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]