Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 04:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Canon XH-A1 presety 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Canon XH-A1 presety
Temat kieruję głównie do użytkowników Canona A1.
Moje główne pytanie: czy macie jakiś patent na ustawienie kamery przy oświetleniu świetlówkami??? Wiadomo że nawet najlepsze ustawienie balansu bieli nie daje oczekiwanych rezultatów. Wiadomo - świetlówka ma nieciągłe i nierówne widmo - to powoduje że nie sposób jest uzyskać naturalne kolory, i prawie zawsze pojawia sie jakiś zafarb (z reguły zielony)... :(
Może Koledzy macie jakiś sposób na uporanie się z problemem?? Filtr?? A może jakiś PRESET??
W międzyczasie wpadłem na pomysł że może stworzymy sobie tutaj BANK PRESETów do Canona :mrgreen: Co wy na to? (dlatego tak nazwałem wątek)
Wiem że jest mnóstwo na dvinfo, ale tutaj możemy wymieniać się nimi między sobą, zamieścić te najlepsze, wymienić spostrzeżeniami, gdzie najlepiej sie sprawdzają... A może macie jakieś swoje? Ja niedługo postaram się wrzucić coś od siebie.

wtorek, 2 września 2008, 14:41
Nowy
Nowy

Post Re: Canon XH-A1 presety
http://filmyhd.com/natura-hd/xh-a1-focus-test/

http://filmyhd.com/technika-hd/test-presets-canon-xha1/

Widziałem też tam filmiki z opisami ustawień, ale musisz przejrzeć sobie tam.

Pozdro

wtorek, 23 września 2008, 10:51
Stały bywalec
Stały bywalec

Magic, każde miejsce, każda sytuacja to troszkę inny preset, takie jest moje zdanie, jak znajdziesz chwilkę na "sali jarzeniowej", to usiądź, otwórz ustawienia i zjedź nie co z zielenią jeżeli jest jej za dużo. Nie ma uniwersalnych ustawień, próby szukania własnych rozwiązań są dobre bo uczą nas budowy i plastyki obrazu z czego nie zdawałem sobie sprawy wcześniej, ile to różnych wartości składa się na obraz. Balans bieli ustawiam w Kalvinach. Pzdro

wtorek, 14 października 2008, 09:08
Nowy
Nowy

zuczek - masz rację :)
Nie ma uniwersalnych ustawień. Chociaż w większości przypadków najlepiej mi sie prawdza TRUECOLOR + własne modyfikacje (jeszcze go trochę dopracowuję...). :mrgreen:
Też często ustawiam WB na K, choć najczęściej Auto WB działa wprost bezbłędnię ;)
Co do filmowania w świetlówkach to przymierzam się do stworzenia takiego presetu, tylko narazie czas nie pozwala ;) Dlatego zapytałem czy może ktoś z kolegów już próbował...

PS. Polecam wprowadzenie kompensacji ekspozycji o jakieś -0.5EV - -1 EV

piątek, 17 października 2008, 12:48
Stały bywalec
Stały bywalec

Magic napisał(a):
zuczek - masz rację :)
Nie ma uniwersalnych ustawień. Chociaż w większości przypadków najlepiej mi sie prawdza TRUECOLOR + własne modyfikacje (jeszcze go trochę dopracowuję...). :mrgreen:
Też często ustawiam WB na K, choć najczęściej Auto WB działa wprost bezbłędnię ;)
Co do filmowania w świetlówkach to przymierzam się do stworzenia takiego presetu, tylko narazie czas nie pozwala ;) Dlatego zapytałem czy może ktoś z kolegów już próbował...

PS. Polecam wprowadzenie kompensacji ekspozycji o jakieś -0.5EV - -1 EV

kompensacja pod warunkiem że pracujesz w auto. Ja osobiście lubię pełen manual,pozdro.

piątek, 17 października 2008, 13:06
Nowy
Nowy

zuczek-film napisał(a):
kompensacja pod warunkiem że pracujesz w auto. Ja osobiście lubię pełen manual,pozdro.

Najczęściej preselekcja... lub manual, choć uważam że automatyka tej kamery jest genialna :mrgreen:
Kompensacja zawsze daje mi jeszcze trochę zapasu, a prawdopodobieństwo przepałów duuuużo mniejsze... Ale tak jak piszesz do Auto warto trochę zjechać EV. Zawsze później możesz delikatnie rozjaśnić w postprodukcji :wink:

piątek, 17 października 2008, 14:35
Nowy
Nowy

A mozecie sie pochwalic jakich presetów uzywacie filmujac sluby np. w kosciele i na sali weselnej ?
Ja z reguly uzywam TRUECOLOR, ale czasami kolorystyka wydaje mi sie zbyt zimna i kontrastowa, czytalem, ze uzytkownicy tej kamery polecaja PANALOOK. Testujac niektore presety mialem wrazenie ze obraz jest za bardzo mdly.. co wy na to ?

piątek, 24 października 2008, 10:33
Stały bywalec
Stały bywalec

Używam własnych ustawień, kościół, sala ciemna, sala jasna, sesja, sesja jesień, B-W, retro, konstrukcje-architektura, przyroda. To lista moich do tej pory stworzonych presetów. Z początku próbowałem gotowców, ale nie do końca mnie zadowalały. Polecam własną inicjatywę. Pozdro

piątek, 24 października 2008, 15:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]