Teraz jest czwartek, 21 czerwca 2018, 08:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Panasonic NV GS70 - proszę o opinie 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Panasonic NV GS70 - proszę o opinie
Witam,

Mam na uwadzę zakup kamerki Panasonica NV GS70.
Bardzo proszę o podzielenie się uwagami na jej temat
zarówno użytkowników jak i nieużytkowników
Proszę też o doradzenie ewentualnych innych kamer
w podobnej cenie.

PARAMETRY (cytuję te, które mnie intersują ze storny producenta):

Cena w Polsce 6500PLN
Układ trzech przetworników CCD (3 x 540 000 pikseli)
Zapis zdjęć, nagrań dźwiękowych i sekwencji wideo (MPEG4 QVGA/QCIF)na kartach pamięci SD lub MMC
Obiektyw LEICA DICOMAR
Optyczne powiększenie x10
2,5" ekran LCD
Tryb Tele Macro - umożliwia wykonanie ostrego zbliżenia w odległości do 40 cm od filmowanego obiektu w trybie tele oraz 2 cm w trybie szerokokątnym
Funkcja kamery internetowej
Złącze USB (2.0)
Analogowe i cyfrowe(DV)wejście i wyjście AV

Pozdrawiam

poniedziałek, 16 czerwca 2003, 12:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post GS-70
Kamerka ta niestety potrzebuje dużo światła ale zato dźwięk jest równie dobry jak w SONY 2000 czy Panasonic MX-300 a napewno lepszy od Canon XM-2. Obraz też extra ostry i wyraźny a to za sprawą optyki. Niestety jak już wyżej pisałem potrzebuje sporo światła gdy się ściemni.

piątek, 25 lipca 2003, 10:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja ostatnio zakupiłem GS70 - jako kamerkę turystyczną, do tych celów to idealna kamera- małe gabaryty, wspaniały obraz i dźwięk.

Wady:
- potrzebuje dużo światła i szumi przy słabym oświetlleniu.
- przełączenia trybu pracy (Auto/Manula) na kieszeni kasety przełącznik - to jest jedna wielka pomyłka :(
- obraz zbyt wyostrzony - cholernie widać wszystkie niedoskonałości ludzkiej cery :( - jednak jest funkcja "soft skin" ktora wygładza skóre (ale i przy okazji pozostałe detale)
- brak zebry ( a w katalogu Panasonica jest podane, że GS70 posiada funkcje zebry)

Mimo tych wszystkih niedociagnięć Panasonic wygrał u mnie z Sony TRV60 (jej też nie brakuje wad) :)

Dla kogoś kto ma czas i trocę więcej kasy to proponuję poczekać na GS100 premiera wersji PAL ma się odbyć tego lata.

Pozdrawiam
Kaziu

piątek, 25 lipca 2003, 18:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Zapomniałem dodać, że elektroniczny stabilizator obrazu nie jest mocną stroną Panaonica :(

Pozdrawiam
Kaziu

piątek, 25 lipca 2003, 19:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Panasonic GS 70
Jestem świezo upieczonym posiadaczem GS 70 i muszę powiedzieć, że jestem zadowolony z kamery. Dźwięk i obraz jest extra. Nie chciałbym zachwalać za duzo bo przeciez nie o to chodzi ale gdyby ktoś mial pytania szczerze odpowiem. :)

sobota, 26 lipca 2003, 08:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Powiedz szczerze o niedociągnięciach - co najabrdziej Ci dokucza w posługiwaniu się ta kamerką?
Co zdecydowało o wyborze tego modelu? i tego producenta?

Pozdrawiam
Kaziu

niedziela, 27 lipca 2003, 17:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Gs 70
Poprzednio miałem Thomsona. Była bardzo głośna i dlatego ja sprzedałem.

Jeśli chodzi o Panasonica to muszę powiedzieć, że kupiłem go bo ma 3 przetworniki i jest bardzo cicha a sprzęt jest nowy na gwarancji. Za inne modele musiałbym zapłacić wiele wiecej a mnie nie było na to stać. Obraz i dżwiek w pełni mnie zadowala.Podoba mi sie ładowanie akumukatora poza kamerą, jest to faktycznie drobiazg ale dla mnie ważny.
A mankamenty które ja bym poprawił to tylko ułożenie niektórych przycisków np: back light który sie przydaje i jeśli nagrywasz patrzac w wizjer to musisz przejść na ekran LCD bo przycisk znajduje sie pod klapką, po wtóre, faktycznie stabilizator mógłby być lepszy ale trochę wprawy i z tym mozna sobie poradzić.

niedziela, 27 lipca 2003, 18:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Wiele osób pisze, że GS70 potrzebuje dużo światła. Do tej pory używam już leciwego Panasonica M9000(SVHS). Przypuszczam, że do tego modelu to raczej nie można porównywać GS70(bo to nie ta technologia). M9000 choć już stara to muszę przyznać, że ma niezły obraz. Czy nie rozczaruję się nabywając GS70. Proszę o komentaż.
Czy ktoś może udostępnić instrukcję w języku polskim do GS70?

niedziela, 25 stycznia 2004, 15:42
Bywalec
Bywalec

Pojawiły się już nowe modele GS100, GS120, a nawet widziałem już na Allegro GS200. Czy może macie już jakieś informacje na temat tych modeli, np. czym różnią się od GS70? NA polskiej stroniePanasonica nie ma jeszcze informacji na temat tych modeli.

niedziela, 25 kwietnia 2004, 04:06
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]