Teraz jest piątek, 19 października 2018, 06:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Oświetlenie do sony FX 1 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Oświetlenie do sony FX 1
witam
pytanko odnośnie oświetlenia. Czy 20w na kamerce wystarczy na sali oświetlonej kilkoma zarówkami, czy plan nalezy doswietlic halogenami. przede wszytskim chodzi mi o to czy film nagrany F 2 i 15dB wzmocnienia da beznadziejny obraz, czy bedzie szum w obrazie. Matreiał nagywany w hdv.
dotej pory kreciłem vx 2100 i podbicie do + 6db na tej samej sali było ok. troche sie boje ze fx z lampa na kamerze moze nie dac rady
prosze o jakies wskazówki od uzytkowników fx1
pozdrawiam

czwartek, 2 października 2008, 17:14
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Oświetlenie do sony FX 1
Z FX1 jest tak, jak masz za słabe oświetlenie to nie widać nic, zaczyna być nagrane za ciemno, miałem inną kamerę to dawała obraz niekontrastowy, słabe kolory, szum, ale było widać, w FX1 jak nie ma odpowiedniego światła to masz obraz ciemny, chociaż można to od biedy podciągnąć programowo. Dlatego w trudnych warunkach doświetlam, ale tak by za bardzo nie popsuć atmosfery. Ale jak się mieścisz w F1.8 przy wzmocnieniu 18 db, obraz jest barwny, kontrastowy, niewielkie szumy, tylko spada trochę ostrość ze względu na duże otwarcie obiektywu, widać to przy HDV. Na kamerze mam 20W, ale doświetlając nie robię ujęć z bardzo bliska tylko zbliżenia zoomem bo inaczej trochę przepala pierwszy plan, halogeny na statywie w sufit żeby dodać światła rozproszonego do zastanego, ładniej wychodzi. Tyle, może ktoś inny doda swoje doświadczenia, z chęcią przeczytam.

czwartek, 2 października 2008, 21:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Oświetlenie do sony FX 1
ok dzieki za odpowiedz
w domu robiłem testy przy zarówce 40 W na suficie i lampa 20 W na kamerze jakos kamera wyrabiała ale staralem sie miec podbicie max 15 dB. na TV 32 cale było widac delikatny szumik. ostrosc kolory bez zarzutu, chociaz mam podkrecone kolorki w picture profile, ostrość i cała reszta bez zmian.

Moze przy okazji ktos by sie pochwalił jak ma skalibrowane picture profile.
pozdrowionka

czwartek, 2 października 2008, 22:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]