Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 23:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 VX2100 nic nie nagrała, czy to brudna głowica? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post VX2100 nic nie nagrała, czy to brudna głowica?
Od niedawna mam tą kamerę, ale nie przydarzyło mi się coś takiego nigdy, choć kręcę od dawna różnymi kamerami sony.
Jak czytałem o takim przypadku na forum, to pomyślałem, że to jakaś abstrakcja. Na szczęście kręciłem jakieś pierdoły, ale aż strach pomyśleć co by było ...
Podczas nagrywania włączona była kontrolka REC i licznik się przesuwał, po odtworzeniu nie było na niej nagrane nic. Myślę, że to ewidentna winy kasety, którą włożyłem po 2 latach nieużywania, a wcześniej nagrywałem na niej non stop.
Tak to wyglądało, jakby taśma albo głowica była bardzo brudna, ale kamera jest nowa.
Włożyłem inną nową taśmę, na początku pokazały się czarne poprzeczne pasy, po 10 sekundach zniknęły, czyli wygląda na to, że tamta kaseta zabrudziła głowicę. Potem po włożeniu tej wadliwej kasety obraz się już pokazał.
W czasie kiedy nagrywałem ani się nic nie nagrało, ani nie skasował się stary materiał.
Proszę o podpowiedź jak uniknąć takich sytuacji, może macie doświadczenia w tym temacie, czy te głowice są takie delikatne. Jaką mam pewność, że nie przytrafi mi się takie coś na ślubie.

Pozdrawiam

niedziela, 5 października 2008, 21:07
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: VX2100 nic nie nagrała, czy to brudna głowica?
też mam dwie od niedawna i na co drugim weselu wyskakuje komunikat o zabrudzeniu głowicy(srednio 5-razy).Kamery nówki i nawet pojechałem do Eurocori do Krakowa,gdzie stwierdzili,że są czyste jak łza.Przeszedłem nawet z panasoniców zwykłych na pro i to tez nic nie dało :cry: .Juz niewiem na czym mam nagrywać żeby nie było problemów.

niedziela, 5 października 2008, 23:16
Nowy
Nowy

Czyżby nikt więcej nie miał podobnego przypadku, a może starzy wyjadacze mogliby coś powiedzieć na ten temat.

poniedziałek, 6 października 2008, 23:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
taśma kosztuje 8zł co tutaj komentować?

wtorek, 7 października 2008, 10:45
Nowy
Nowy

Jak to nie ma co komentować, tu nie chodzi o 8zł, skoro w innym poście ktoś włożył nówkę kasetę sony excellent i drobiazg... nie nagrał mu się ślub.
Pytanie, co tak naprawdę powoduje taką zawodność tej kamery?
Każdy jest taki mądry, bo nie trafiło na niego.
Jeśli to jest problem brudnej głowicy, to czy często korzystacie z taśm czyszczących? Chyba po jakimś czasie papier ścierny nie najlepiej wpływa na głowicę.

wtorek, 7 października 2008, 14:41
Moderator
Moderator

tylko samobójcy ufają kasetką sony :mrgreen:

wtorek, 7 października 2008, 15:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

tomys napisał(a):
Jak to nie ma co komentować, tu nie chodzi o 8zł, skoro w innym poście ktoś włożył nówkę kasetę sony excellent i drobiazg... nie nagrał mu się ślub.
Pytanie, co tak naprawdę powoduje taką zawodność tej kamery?
Każdy jest taki mądry, bo nie trafiło na niego.
Jeśli to jest problem brudnej głowicy, to czy często korzystacie z taśm czyszczących? Chyba po jakimś czasie papier ścierny nie najlepiej wpływa na głowicę.

widzisz... ja uzywam tanich kaset Panasonic DVM60 i jestem mega zadowolny zadnych dropow zadnych problemow wszystko elegancko (co prawda nagryawm FX1) ale nigdy nie mialem potrzeby wlozenia kasety czyszczacej itp :))

a nagarlaem wtym roku 14 slubow po 5 kaset kazdy + 2 z poprawinami (czyli po 2 kasety) ... i jakies 5 kaset innych rzeczy...
efekt okolo 80 kaset nagranych zero problemow...

fakt na jednej kasecie nagrywam max 3-4 razy i kosz ... tzn daje ojcu nagrywa sobie na nich wakacyjne wyjazdy swieta itp .. na jego potrzeby domowe i malego pansaonica kamerke to i tak mu swiat :))

ale do czego zmierzam.. ost kolega z LDZ co uzywa Canona XM2 mial to samo oddal kamere do serwisu na czyszczenie wrocila z Wawy i bylo ok .. pojechalismy na poprawiny zeby krecic na 2 kamery (uczy sie nowy operator wiec miejsce dobre do nauki) i po 30 minutach stwierdzilismy ze zobaczymy co nagral... no i nic nie nagral... REC szedl kaseta szla... a film stary na tasmie nic sie nie nagralo !!
problem jaki !? hmmm ...
pn rano telefon do wawy okazalo sie ze jak wlozylismy kasete czyszczaca problem sie rozwiazal... wkladamy zwykla nowa .. i znowu to samo nie nagrywa... kamera w kuriera do Wawy na rekalmacje czyszczenia... i wrocila jest ok.... porpostu cos zle zrobili tyle...

tak wiec... cholera wie co moze byc bo nam nie powiedzieli co bylo stwierdzili ze nic nie ruszali i juz jest ok ... powod ?!
oczywsicie koszta kuriera ponosil kolega...

pozdrawiam :))

wtorek, 7 października 2008, 21:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]