Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 04:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 opinia o fx 1 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post opinia o fx 1
Kupiłem fx 1 do krecenia wesele do tej pory uzywałem vx 2100. ze wzgledu na pytania o hdv zakupiłem ww kamere.
mam albo miałem zamiar uzywac jej równiez do nagran DV
obraz nagrany HDV i zamieniony przez kamere do DV w porówaniu do obrazu z vx 2100 jest beznadziejny. Brak ostrości obrazu "żywości", dzwiek bezndziejny no ale na to jest podobno lekarstwo rode svm.

w picture profile podkreciłem juz kolorki bo były jak wyprane ale "zywość" obrazu jest do bani obraz jak z kamerki za pare tys złotych.

czy wasze odczucia sa podobne?
dodam ze nie krece na auto. wszytsko co sie da na manualu łacznie z focusem

jak dla mnie kamera nie jest warta tych pieniedzy

pozdrawiam

poniedziałek, 6 października 2008, 01:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: opinia o fx 1
Nagraj w HD zgraj na komputer też w HD i potem przekonwertuj do Pal DVD. Po przekonwertowaniu obraz nie bedzie lepszy niż z VX2100, musisz sie z tym pogodzić. Zrób to Pro-coderem, nie będzie aż tak źle.
Idea była o stworzeniu kamery do formatu HD a nie DV

poniedziałek, 6 października 2008, 09:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

porównujac te dwie kamerki dla mnie nawet materiał nagrany w HDV przez FX jest gorszy niz ten nagrany przez VX 2100. bije go tylko pikseloza na łeb, bo szumy kolory itd sa straszne
jak dla mnie obraz jest przymglony porównywalny do kamery gs 400 panosonica.

powiem szczerze mysłałem ze bedzie lepiej ale kupujac fx cofnałem sie z jakoscia obrazu i dzwieku. tyle tylko ze mam kamere która rejestruje w hdv

poniedziałek, 6 października 2008, 10:24
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

No to jak czytam te wszystkie świetne opinie o tej kamerze to mam mieszane uczucia.Szczególnie w porównani do innych kamer w tej klasie.

poniedziałek, 6 października 2008, 13:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kamitomi napisał(a):
porównujac te dwie kamerki dla mnie nawet materiał nagrany w HDV przez FX jest gorszy niz ten nagrany przez VX 2100. bije go tylko pikseloza na łeb, bo szumy kolory itd sa straszne

powiem szczerze mysłałem ze bedzie lepiej ale kupujac fx cofnałem sie z jakoscia obrazu i dzwieku. tyle tylko ze mam kamere która rejestruje w hdv

Witam!
Generalnie nie uzywam tej kamery ale od dość dawna regularnie dostaje do zmontowania krótkie filmy instruktażowe filmowane własnie Sony FX1 w DV. Jedyna róznica to to że jest to nagrywane w profesjonalnym studio gdzie gość dba o odpowiednie oświetlenie planu i obraz wg. mnie niczym chyba nie rózni sie od PD170 czy VX2100. Może po prostu ta kamera gorzej sobie radzi w słabym oswietleniu ale o tym powinnes wiedziec przed zakupem gdyż wiele razy był poruszany problem jasności kamer HDV i filmowania w ciemnych pomieszczeniach.

Pozdrawiam

Pozdrawiam

http://www.facebook.com/produkcjafilmowa

poniedziałek, 6 października 2008, 13:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kamitomi napisał(a):

Jak ktoś umie filmowac tylko na automacie, to może ma przymglony obraz na GS 400, co za bzdura 8O

poniedziałek, 6 października 2008, 18:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak tak ja wiem kolego STAR ze u Ciebie obraz z GS wyglada pieknie na 40 calowej plazmie, jak to kiedys pięknie ująłeś.
Tez kiedys kręciłem gs wiec mam porównanie obrazka z GS, VX i FX

pozdrowionka

poniedziałek, 6 października 2008, 19:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kamitomi napisał(a):
Kupiłem fx 1 do krecenia wesele do tej pory uzywałem vx 2100. ze wzgledu na pytania o hdv zakupiłem ww kamere.
mam albo miałem zamiar uzywac jej równiez do nagran DV
obraz nagrany HDV i zamieniony przez kamere do DV w porówaniu do obrazu z vx 2100 jest beznadziejny. Brak ostrości obrazu "żywości", dzwiek bezndziejny no ale na to jest podobno lekarstwo rode svm.

w picture profile podkreciłem juz kolorki bo były jak wyprane ale "zywość" obrazu jest do bani obraz jak z kamerki za pare tys złotych.

czy wasze odczucia sa podobne?
dodam ze nie krece na auto. wszytsko co sie da na manualu łacznie z focusem

jak dla mnie kamera nie jest warta tych pieniedzy

pozdrawiam

Ja się tylko uśmiechnę bo takich bzdetów dawno nie czytałem :)

wtorek, 7 października 2008, 14:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wtrace swoje 5gr

wiec moze zle masz poustawiany manual !? :wink:

nie chce nikogo obrazac ale sa gusta i gusciki ... jeden woli to drugi tamto jedni twierdza ze canon ma lepszy sprzet inni ze sony
coz.... :))

bo ja swoja kamere FX1 podlaczalme pod plazme 46cali FullHD i obraz byl zajebisty... w tym ze sloneczny dzien (duzo swiatal nawet bardzoduzo wpadalo przez wielkie okna do pokoju) ... ale jakosc dla mnie idealna...

pozdr

wtorek, 7 października 2008, 16:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Artur a jak masz w zwykłym oświetleniu sztucznym?
Nie piszę o użyciu reflektorów, ale zwykłym oświetleniu takim z żyrandola z żarówkami 60 W no powiedzmy 2- 3 żarówki w jakiś tam kloszach czyli ogólnie rzecz biorąc przeciętnie oświetlony zwykły pokój. Niezbyt widno. Po prostu zwyczajnie jak dla wzroku.

wtorek, 7 października 2008, 17:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

bo ja swoja kamere FX1 podlaczalme pod plazme 46cali FullHD i obraz byl zajebisty... w tym ze sloneczny dzien (duzo swiatal nawet bardzoduzo wpadalo przez wielkie okna do pokoju) ... ale jakosc dla mnie idealna...

no jak jest duzo swiatła to obraz jest idealny, przy kiepskim pojawia sie szum. wiadomo im dalej odejde od tv mam 32 cale LCD obraz wyglada lepiej.

ja porównuje obraz nagrany w hdv, zamiana na dv przy zrzucie na dysk kompa i rendering procoderem.

obraz hdv jest bardzo żywy, ale to samo po kompresji brakuje zywości obraz staje sie plastyczny.

juz poruszyłem ten problem w innym poscie bo podobno lepsze efekty uzyskuje sie przy zrzucie hdv na dysk montaz i ekspor do dv i na płytke dvd.

czy tak jest moze ktos odpowiedziec jak zrobic zeby nie stracic za duzo na jakosci.

kiedys czytałem na tym forum z obraz mozna uzyskac lepszy niz krecony pd 170 czy vx 2100 w dv oczywiscie po kompresji ale jakos mi sie to nie udało

przykładowo film nagrany vx 2100 mam ustawiona ostrosc w tv na połowe, zeby uzyskac taki sam efekt materiałem z fx 1 na dvd musze ostrosc podciagnac na maxa.

wiec jak dla mnie cos jest nie tak albo algorytm zapisu na płyte jest do bani..

pozdrawiam

wtorek, 7 października 2008, 18:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

PROFART napisał(a):
Artur a jak masz w zwykłym oświetleniu sztucznym?
Nie piszę o użyciu reflektorów, ale zwykłym oświetleniu takim z żyrandola z żarówkami 60 W no powiedzmy 2- 3 żarówki w jakiś tam kloszach czyli ogólnie rzecz biorąc przeciętnie oświetlony zwykły pokój. Niezbyt widno. Po prostu zwyczajnie jak dla wzroku.

dla mnie osobiscie jest ok...
obecnie krecilem tylko raz w HDV takto caly czas jade DV...
i uwazam ze jest bardzo ok :)) bynajmniej ogladlaem swoje materialy ze slubow na lcd 46 cali i jakosc nie byla zla ... wlaczajac tv byla gorsza wiec nie uwazam zeby byla to jakas porazka...
moze i faktycznie jakosc glebi nie ma jak vx2100 (krecilem nai kilka razy ale dla kogos nigdy nie widzialem juz zmontowanego obrazu - poniewaz material jak i kamera nie byly moje) ... ale kazdy ma swoj pkt widzenia :)

dla jednych jest lepszy cannon dla innych sony a tam jeszcze i sa w dol podzialy za rowno w fotografii jak i filmie :))

teraz w nd krece 18 urodziny w dyskotece w HDV zobaczymy co z tego wyjdzie :))
tam wiadomo bedzie dosc duzo roznych swiatel bedzie dosc ciemno i ponuro...

tak wiec bedzie mega dobry experyment dla FX1 ... czy podola :))
pozdrawiam :))

wtorek, 7 października 2008, 21:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

1

Ostatnio edytowano niedziela, 3 października 2010, 12:55 przez kamitomi, łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 7 października 2008, 22:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kamitomi napisał(a):
a jaki mikrofon uzywasz zewnętrzny. jezeli jest to rode svm to czy mozesz na miala przesłac jakas próbke dzwieku z sali weselnej. tomison@poczta.onet.pl

tutaj akurat nie pomoge :(

wtorek, 7 października 2008, 23:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jeszcze jedno pytanko
ogladam film na lcd w hdv nagranie, załozmy ze obraz jest dopuszczalnie ładny ostrosc obrazu jest ok. jak zgram ten materiał HDV-DV do kompa i rendering procoderem to obraz wychodzi bez ostrości. Róznica obrazu jest drastycznie duża. obraz mam jak z kamerki typowo amatorskiej. Ręce opadaja chyba sprzedam to cudo i wróce do vx 2100.

środa, 8 października 2008, 00:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona