Teraz jest sobota, 23 czerwca 2018, 19:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 778 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 52  Następna strona
 Panasonic AG-HMC151 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Panasonic AG-HMC151
Co sądzicie o tej kamerce? Przymierzam się do zmiany sprzętu i zastanawiam się między Panasonic AG-HMC151 a Sony PMW-EX1.

środa, 8 października 2008, 14:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Panasonic AG-HMC151
a co zamierzasz nagrywać? jakiego masz kompa? i jakie oprogramowanie do montażu?

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

środa, 8 października 2008, 14:12
Bywalec
Bywalec

To co teraz czyli głównie weseliska. A komp to nie problem w razie potrzeby można rozbudować.

Chodzi mi o możliwości kamerki no i opinie o niej.

środa, 8 października 2008, 14:18
Stały bywalec
Stały bywalec

szkorbik75 Cześć .też jestem zainteresowany właśnie tym modelem w necie masz trochę próbek,jakość obrazka naprawde może zachwycić,w ciemnościach obrazek prawie bez szumu,kodowanie w AVC swoje też robi,przewyższa znacznie HDV,jedyny mankament to pliki mts,oczywiście można sobie i z tym poradzić,ale narazie 100% soft nie istnieje do pełnej obróbki,tak jak to jest przy DV.Myślę że niedługo juz pojawią się pierwsze testy video porównujące z innymi modelami.
W stosunku do EX1 też ma parę zalet których nie ma sonka.

środa, 8 października 2008, 15:20
Nowy
Nowy

Ja też jestem zainteresowany nowym Pankiem, troche obawiam sie montażu (Edius) słyszałem, że pojawiają się tam liczne schody. No i pamięci flash... na kasetce mDV różnie bywa czasem jakieś dropki, dziury ale coś się zawsze nagra, a jak się flash sypnie to i odzyskiwanie może niewiele dać. Mam nadzieje ze pokaz panów z Beiksu sporo wyjaśni.

Pozdrawiam

czwartek, 9 października 2008, 13:03
Stały bywalec
Stały bywalec

Pokazik napewno warto- ja będę,alę myślę że będzie bardziej dotyczył samej kamery a jak piszesz schody zaczynają się od edycji,być może będzie dołączone jakieś oprogramowanie do kamery ułatwiajace pewne czynności-no zobaczymy.
Ja obecnie pościagałem krótkie testy filmowe z tej kamery i walczę w poszukiwaniu optimum do edycji ,idzie nie żle ale jest wiele schodów narazie nie do przebycia :? trochę to jest pokręcone z tym AVC nie które pasują do kamer sony a do panasonica juz nie,ONI wiedzą jak utrudnić życie.
podstawa to tradycyjnie odp kodeki ;encodery ;no i odpowiedni soft-ale to wszystko za mało w pełnym HD :(
A co do karty pamięci to mi ta opcja bardzo odpowiada,a ryzyko jest zawsze niestety.
Pozdrawiam :)

sobota, 11 października 2008, 20:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Hej

h.264 to świetny encoder, chyba najlepszy...?
Avid Media Composer wspiera ten format z Panasonica natywnie, więc coś z tego będzie :)

Pozdrawiam
Muchomor

sobota, 11 października 2008, 21:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ale to chyba chodzi o AV-Intra (HPX-170 i HPX-3000), a to o czym mowa to jest AVCHD

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

sobota, 11 października 2008, 21:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Hej

tak masz rację, w specyfikacji jest intra, ale main concept wypuścił konwerter, który z AVCHD robi DVCPRO HD co z kolei działa natywnie pod media composerem (podobnie jest z plikami z sony ex, też trzeba przekonwertować na MXFy)

Program jest darmowy:

AVCHD Transcoder
https://eww.pavc.panasonic.co.jp/pro-av ... wnload.htm

Pozdrawiam
Muchomor

sobota, 11 października 2008, 21:32
Stały bywalec
Stały bywalec

Co do konwerterów to obecnie jest ich sporo,właśnie testuję pewnego triala (non free) swietnie robi,i naprawdę w dobrym czasie do różnych formatów (lista jest długa),ale zasadnicze pytanie nawet jeśli dokonamy konwersji na inny format ale oczywiście nie wychodząc z pełnej rozdzielczości,to taka edycja chyba jest mało realna.

sobota, 11 października 2008, 21:42
Stały bywalec
Stały bywalec

Ps. ten AVCHD Transcoder do użytku tylko z kamerą,czyli odpada
Powiedz jak ty robisz ,rozumiem że konwertujesz ,ale rozdzielczość zostawiasz największą czyli te 1920 tak? czy zmniejszasz do 1440
A następnie po edycji to co z powrotem konwert do AVC. czy w postaci mpeg do wypalenia dajesz?
pozdrawiam :D

Widzę ogólnie że tym AVC to jest małe zainteresowanie,za wyjątkiem paru osób,a nie wierzę że nikt nie ma z tym problemu.
Myślę że teraz jest właśnie dobry czas aby obstukać ten AVCHD/full,niż potem po zakupie kamery,zrobić 8O i pytać co ja mam z tym plikami zrobić :wink:
Nadmienie tylko że obecnie w natywnej formie / full HD / to wychodzi mi to w Vegasie,ale dziwne iż plik wsadowy mts i parametry przy wyjściu identyczne powodują przeliczanie całego materiału z timeline,a tak nie powinno być :(

poniedziałek, 13 października 2008, 15:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Hej

Nie mam kamery zapisującej w tym formacie.
Jeśli już zmieniam 1080i to na 720p, jeśli pracuję w 1080p to najczęściej już tak zostaje, chyba, że jakiś "proof" do sieci wysyłam.

Pozdrawiam
Muchomor

poniedziałek, 13 października 2008, 15:54
Stały bywalec
Stały bywalec

To jeszcze pomęczę cię jako praktyka odnośnie samej filozofii filmowania w odniesieniu do jakości
a mianowicie wiadomo najlepszą jakość mamy w roz,1920x1080 i tak filmujemy i to zostaje jako HD Bluraya,ale z tego samego materiału nieraz jest konieczność zrobienia zwykłego DVD.
Każda zmiana rozdzielczości wiąże się z utratą jakości 1920 >720 to straszny skok.
Kamera rejestruje obraz albo w 1920 lub 1440-logika nakazywała by filmować w 1440 jako HDV i z tej robić DVD 720 .
Ale jak jest naprawdę czy robić lepiej , wiadomo trzeba wybrać jakiś kompromis,jak Ty podchodzisz do tych spraw ,wiedząc iż z materiału podstawowego będziesz musiał zrobić DVD:
1920 i > 720
1440 i > 720
Dzięki i pozdrawiam.

poniedziałek, 13 października 2008, 16:35
Nowy
Nowy

Oj tak, bardzo przydałoby się więcej informacji odnośnie montażu AVCHD, szczególnie na Ediusie lub ew. FinalCut Pro. Przyznam szczerze, że opcja z konwersją (najczęściej czasochłonną i zwiększającą objętość plików kilku krotnie) na inny format jest mało zachęcająca. Słyszałem, że na sofcie dołączanym do kamerki można montować materiał bez problemu nawet bez zrzucania go na dysk (info nie sprawdzone), więc mam nadzieję, że pluginy pod najbardziej popularne programy to tylko kwestia czasu.

Kolega słusznie zauważył problem z pogorszeniem jakości przy konwersji materiału pod DVD. Postęp idzie dosyć szybko ale minie jeszcze sporo czasu zanim, każdy będzie miał w zasięgu odtwarzacz bluray i TV fullHD, szczególnie w mniejszych aglomeracjach. Więc byłbym wdzięczny za informacje efektów tworzenia DVD z AVCHD.

Pozdrawiam

wtorek, 14 października 2008, 11:38
Stały bywalec
Stały bywalec

Na więcej informacji to chyba nie ma co liczyć,tu większość struga w mpeg-ach,tak że avchd jest im obcy i ja to rozumiem,jest Tomek który zna temat ale on stosuje różne sztuczki do których ja jeszcze nie dorosłem :roll: dlatego staram się na ile potrafię samemu porozgryzać temat,i wcale nie jest to takie straszne.
Co do tak zw.podstawowych zabiegów edycyjnych czyli cięcie; łączenie to nie ma najmniejszego problemu,cały widz rozbija się o pełną edycję,i to w avc jest na dzień dzisiejszy nie do wykonania,chyba że po konwersji,a wielkość też jest uzależniona od strumienia jaki zastosujesz.
Myślę też o kombinacji AVC/MPEG czyli to co nie musimy a jest tego znaczna część pozostawiamy w AVC,natomiast wszelkie bajery robimy już w MPEG>konwertując z powrotem na AVC,i sklejamy ale bez ponownego przeliczenia>szybka sprawa,ale na połączeniach występuje problem jest minimalne szarpnięcie,ale myślę że metodą prób i błędów uda się to obejść,niestety komprecha miedzy klatkowa daje się we znaki :cry:
Ale powolutku użytkowników AVC będzie coraz więcej i myślę że każdy coś wniesie do tematu i jakoś to pójdzie.
pozdrawiam :D

wtorek, 14 października 2008, 20:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 778 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 52  Następna strona