Teraz jest środa, 18 lipca 2018, 07:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Parowane obiektywu 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Parowane obiektywu
Witam. Zakupilem kamere Canon HV30. Obecnie przebywam na Jamajce i tak sie zastanawiam czy wszystko jest Ok z moja kamera. W pokoju gdzie jest klimatyzacja wszystko jest ok. Jesli wyjde na dwor gdzie jest dosc wilgotno obiektyw karey paruje, to naturalne zjawisko. tylko czy naturalnym zjawiskiem jest rowniez to ze szkla wewnatrz obiektywu rowniez paruja? C zy to nie powinno byc w miare szczelne? Rozumiem na zewnatrz , bo tak mialem tez w poprzedniej kamerze, ale wytarlem raz drugi i bylo OK, a teraz musze odczekac kilkanascie minut po wyjsciu na zewnatrz az wszystkie szkla w srodku beda odparowane. Nie wiem czy powinienem reklamowac kamere, bo nie wydaje mi sie zeby bylo to normalne ze w srodku wszystko jest zaparowane po zmianie temperatury. Pozdrawiam.

sobota, 11 października 2008, 02:03
Moderator
Moderator

Post Re: Parowane obiektywu
Obiektyw jest szczelny, ale nie laboratoryjnie hermetyczny. To trudne warunki dla kamery - chłodne klimatyzowane pomieszczenie po wejściu z nagrzanego "pleneru" spowodowało, że podciśnienie zassało troszkę miejscowego wilgotnego powietrza. Na razie unikaj gwałtownych różnic temperatur dla kamery, a w domu ją osuszysz porządnie "farelką" - albo w lecie na balkonie :wink: . Może masz nawet teraz jakieś bezpieczne i przewiewne miejsce na słoneczku na kilka godzin? Najlepiej to jednak popytaj miejscowych o lokalne "sposoby". Nie znam niestety specyfiki klimatu Jamajki.

sobota, 11 października 2008, 08:25
Bywalec
Bywalec

Post Re: Parowane obiektywu
Dzieki za odpowiedz. Troszke mnie uspokoila. Wiem ze to dosc trudne warunki, ale wczesniej np z moim xm1 zdarzalo sie np wyjsc z samochodu w zimie i parowal obiektyw ale tylko to szklo na zewnatrz a nie w srodku. W kazdym razie bede musila ja tak jak napisales osuszyc po powrocie. Dzieki jeszcze raz.

sobota, 11 października 2008, 16:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]