Teraz jest wtorek, 17 lipca 2018, 09:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Firmware v. 1.11 i rozładowywanie się baterii. 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Firmware v. 1.11 i rozładowywanie się baterii.
Forum cieńko przędzie, nie widać żadnych nowych postów.
Chciałem się podzielić dwoma spostrzeżeniami.

Ja używam mojej PMW-EX1 tylko kilka razy do roku i ostatnio nie miałem czasu aby się nią pobawić, ale:
1. problem rozładowywania się baterii uległ znacznej poprawie po odesłaniu kamery w ramach Prime Support. O ile poprzednio kamera rozładowywała się praktycznie po kilku dniach to teraz po wymianie jakiejś płytki "trzyma" ok. miesiąca. Informacje w tej sprawie można znaleźć też na stronach Philipa Blooma.
2. Wgrałem nowy firmware, wersja 1.11. Na pierwszy rzut oka radykalnej poprawiło się ATW. Piszę pod wpływem chwili bo nie byłem w stanie dokładnie przetestować zachowania się kamery ale wydaje mi się, że wreszcie coś drgnęło.

Pozdrawiam
ZF

wtorek, 14 października 2008, 14:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Firmware v. 1.11 i rozładowywanie się baterii.
Hej

Mam EX3, ATW działa poprawnie, co do baterii nie testowałem jeszcze, ale w manualu jest napisane, że "malutko" prądu pobiera z baterii nawet przy wyłączonej i lepiej jej tak nie przechowywać, ile dokładnie nie wiem, bo nie sprawdzałem.

A... Jak masz zmieniony firmware, to możesz teraz używać rekordera PHU-60K, można go kupić do 3000zł brutto ma 60gb, zasilasz go bp30. mieści 200minut 1080p, używam działa dziarsko

Pozdrawiam
Muchomor

wtorek, 14 października 2008, 14:12
Stały bywalec
Stały bywalec

Z naprawdę wielkim zainteresowaniem przeczytałem ostatni mail.
Niestety pośpieszyłem się. ATW nie działa.
Dwa dni działało poprawnie, po wysłaniu posta - koniec. Działa niepoprawnie.
Już miałem sygnały o PMW-EX3, że zachowuje się absolutnie lepiej. Chętnie bym taką kamerę obejrzał ale po prostu nie mam gdzie.
Jak działa u mnie ATW. Specjalnie robię to na drastycznym przypadku. A więc włączam kamerę kierując ją przez okno na zewnątrz. Kamera ustawia poziom bieli na 5.400, teraz idę z nią (z włączoną) do pomieszczenia ze światłem żarowym z różowymi ścianami. Kamera ani drgnie, obraz mam mało powiedziane zniekształcony, mam kompletnie czerwony.
Wczoraj działała poprawnie. Dzisiaj po moim poście kompletna "dupa".
ATW ani drgnie.

Czy mógłbyś sprawdzić jak w opisanym przypadku zachowuje się EX3 ?
Poza tym napisz swoje porównanie z EX1. Wszystko jest interesujące. No a ergonomia przede wszystkim.
Pozdrawiam
ZF

wtorek, 14 października 2008, 19:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Hej

ATW Działa dobrze, przyszło mi do głowy, że może masz ustawioną najwolniejszą opcję zmiany balansu bieli, jest pięć prędkości, domyślnie jest 3, przynajmniej w moim egzemplarzu.

Pozdrawiam
Muchomor

poniedziałek, 27 października 2008, 19:01
Stały bywalec
Stały bywalec

Muchomor napisał(a):
Hej

ATW Działa dobrze, przyszło mi do głowy, że może masz ustawioną najwolniejszą opcję zmiany balansu bieli, jest pięć prędkości, domyślnie jest 3, przynajmniej w moim egzemplarzu.

Pozdrawiam
Muchomor

No nareszcie ktoś pisze ze zrozumieniem bo zawsze czytam wypracowania nt zbędnej funkcji ATW.
Oczywiście kamera wyposażona jest w ATW i powinna dzialać zgodnie ze specyfikacją. Posiada nawet dwie nastawy, jedna to czas reakcji a druga to szybkość dokonywania zmian. Niestety zmiany tych obu parametrów nic nie pomagają.
Problem jest taki, że czasami to u mnie działa a czasami nie. Coś po prostu jest nie tak.
Chętnie obejrzałbym nową EX1 albo EX3 ale niestety nie potrafię do takowej dotrzeć. Może ktoś mi pozwoli dotknąć poprawnie działającą kamerkę.
Ja mam jeden z pierwszych modeli i przypuszczam, że stąd problem.
Pozdrawiam
ZF

poniedziałek, 27 października 2008, 21:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam,
Posiadam 4 dni kamerke SONY PMW-EX1 i mianowicie nie dziala mi poprawnie transfokacja tzn nie idzie idealnie powoli najechac, poprostu "zrywa" zauwazylem iz najczescie problem wystepuje gdy mamy maksymalny odjazd czyli total i chcemy powolutku najechac. Myslalem na poczatku ze nie jestem wprawiony w sile nacisku klawisza :) ale jak ustawilem w menu wartosc 1 dla wolnego przyblizania dla klawiasza transfowakacji na raczce podobnie powstaje problem lekkiego zerwania. Dopowiem iz pracuje na codzien z profesjonalnymi kamerami z normalna optyka wiec wiem jak powinna ona dzialac i szczerze to nawet w kamerce za 1000zl dziala plynniej niz w EX'ie :)
Czy tez macie taki problem ???
Prosze podzielcie sie opinia gdyz chce jak najszybciej reklamowac sprzet.

sobota, 29 listopada 2008, 00:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]