Teraz jest środa, 21 listopada 2018, 16:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Sony HVR - A1 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Sony HVR - A1
Witam!
Co sądzicie o kamerce Sony HVR - A1, czy ktoś pracuje na tym sprzęcie? Czy jest lepsza od FX-1?
Dzięki za odpowiedzi

wtorek, 14 października 2008, 22:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Sony HVR - A1
mysle ze lepszym roziwazaniem jest ta HVR-V1E
http://www.cyfromarket.pl/product-pol-5 ... VRV1E.html

bynajmniej my ja rozwazamy jako opcje zamiast FX1 ...
cena w sumie podobna ... ale zobaczymy jak sie pobawimy V1E bo FX1 mam na codzien wiec wiem co i jak z nia :))

środa, 15 października 2008, 00:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Hej

Pracuję taką kamerą prawie 3 lata. Co chcesz wiedzieć?... Jest dosyć ciemna 7 lux i ma dwufunkcyjny, jednak pojedyńczy pierścień. Poza tym to najmniejsza profesjonalna kamera sony, masz wszystko czego potrzeba. Jestem z niej niesamowicie zadowlony, pracowałem w mrozie, na pustyni, w deszczu, żadnych problemów, przejechane kilkaset godzin.

Pozdro
Muchomor

środa, 15 października 2008, 00:59
Bywalec
Bywalec

Czyli jest lepsza od fx-a.
Mam jeszcze pytanie czy ten mikrofon co jest na kamerze jest w zestawie w kamerą czy to jest system dołączany oraz jak on się sprawdza w nagrywaniu dzwięku z sali, kościoła itp. Ja jeszcze myślę o wspomaganiu dzwięku za pomocą jakiegość dyktafonu cyfrowego wpiętego w mikesr w kościele oraz w mikes zespołu lub dj, a mikrofon z kamery służyłby na zbieranie dzwięku z otoczenia.
Co o tym myślicie???

środa, 15 października 2008, 11:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Hej

Mikrofon NV1 jest w zestawie, do takich zastosowań będzie dobry, na zewnątrz wiadomo przydałby się jakiś kot. Na kamerę w stopkę wpina się adapter XLR, masz wtedy coś podobnego jak w PDkach lub Z1. Możesz nagrywać mix audio, lub dzielić na kanały, no ale to takie standardy... Możesz sobie oczywiście nagrywać na CH1 dźwięk z kamery, a do CH2 podłączyć dykafon, czy może bardziej mikroport lub jakiś rekorder; używałem tak marantza pmd-660.

Ale jeśli chodzi o wesela...

Kamera przede wszystkim jest mała, co nie budzi poczucia profesjonalizmu, z wpiętym mikrofonem jest lepiej no ale gabarytów FX1 i tak nie osiągniesz ;)
Ekwiwalent ogniskowej obrazka 35mm to minimum około 47mm czyli dosyć wąsko i z bliska tańczącej pary nie chwycisz ;) w całości... oczywiście nakładka szerokokątna 37mm załatwi sprawę.
Gdy masz kamerę na statywie i kończy się taśma aby włożyć nową trzeba zdjąć kamerę z głowy i wykręcić łyżwę. Dostęp do taśmy jest od spodu kamery. Można dorobić blok z aluminium i dokręcać od spodu pomiędzy płytką a kamerą, by móc wymienić taśmę w trakcie zdjęć. Mam coś takiego, ale finalnie nie znajduję częstego zastosowania.
Sony wypuściło rekorder kompatybilny z tą kamerą, możesz od razu nagrywać sobie na dysk, świetna sprawa.
7 lux... to dosyć ciemno, czyli potrzebujesz sporo światła dla dobrej ekspozycji, około tyle ustawia się w telewizji, no ale wiadomo...

Chyba tyle ;)

Pozdrawiam
Muchomor

środa, 15 października 2008, 11:57
Bywalec
Bywalec

Dzięki za wszystkie odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.
Pozdrawiam

środa, 15 października 2008, 18:30
Stały bywalec
Stały bywalec

Muchomor napisał(a):
Hej

Na kamerę w stopkę wpina się adapter XLR, masz wtedy coś podobnego jak w PDkach lub Z1.

Czy ten adaptor jest w zestawie z tą kamerą? Czy trzeba go dokupić oddzielnie, jesli tak to czy jest to produkcja Sony? - interesuje mnie wykorzystanie czegoś takiego z FX1.

czwartek, 16 października 2008, 23:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Hej

Jest w zestawie wraz z mikrofonem nv1, ale jest to rozwiązanie działające tylko z A1E.

Pozdrawiam
Muchomor

sobota, 18 października 2008, 00:38
Nowy
Nowy

Witam,
mam problem z tą kamerką. Nawet w momencie, gdy doświetlę obiekt dwoma halogenami (400w), to w obrazie pojawia mi się śnieg. Gain 0dB, f-2.2. Im więcej "zdejmę" w funkcji exposure tym więcej się śniegu pojawia. To wina kamery, czy błąd ustawień? Renderuję przez fire wire do Sony Vegas 10.
Dziękuję za pomoc.

wtorek, 7 lutego 2012, 12:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]