Teraz jest piątek, 17 sierpnia 2018, 19:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 porównanie GS 30 i TRV 14 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post porównanie GS 30 i TRV 14
ostatnio porównywałem Panas. GS 30 z Sonym trv 14. Jeśli chodzi o ergonomie, wielkość i wagę to wyrażna przewaga Panasonica. Jest bardziej poręczny i lżejszy. regulator zoomu jest większy i łatwiej go znalężć po omacku. Poza tym menu można regulować widząc je w wizjerze czego nie można zrobić w sony (panel dotykowy). Jedyną wadą panasonica jaka rzuca się w oczy to nieodchylany wizjer. Natomiast wydaje się że obraz w wizjerze jak i w transmisji na ekran telewizora jest trochę lepszy w kamerze sony, jakby lepszy kontrast i inne kolory( bardziej intensywne,ale nie koniecznie bardziej naturalne).Takie jest moje wrazenie nie wiem jak jest z nagraniem na kasete czy tez jest taka różnica. Może ta różnica wynika z różnej ogniskowej obiektywów 3,6-36 do 2,6-26 o ile sie nie myle. Napiszcie jeśli macie podobne albo inne spostrzeżenia dotyczące tych dwóch firm. Pozdrawiam.

wtorek, 17 czerwca 2003, 13:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja również porównywałem.Ostatecznie mam TRV 22.Do ekranu dotykowego już się przyzwaczaiłem.Najlepiej żeby optyka i jakość obrazu były z SONY a ergonomia z Panasonica.Ja jednak wybrałem jakość obrazu...

sobota, 21 czerwca 2003, 12:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Wprawdze mam Panasonica GS50 ale mysle ze jest wiele podobienstw miedzy ta kamera a GS30.
Co mnie sie wydaje. Panasonic ma naprawde dobrze ergonomicznie zaprojektowany a to wazne. Jednym z powodow dla ktorych nie wybralem Sony byl panel dotykowy (w miedzyczasie mialem Canona ale to niestety nie bylo to, a szkoda)nie lubie tego tego rozwiazania i mysle ze dobrze zrobnilem bo po mojej ostatniej wizycie na plazy kamera byla cala w kremie do opalania....nie wiem jak by to przezyl panel. Wszystkie funkcje sa dostepne (oprocz BACK LIGHT) bez koniczenosci otwierania LCD. To dla mnie zaleta bo podczas filmowania mozna pobawic sie balansem bieli, przeslona, ekspozycja itp.
Teraz o obrazie. Sony niestety znam jedynie z ogledzin sklepowych ale (jescze teraz po zakupie kamery chodze i porownuje) wydaje mi sie ze po prostu nie ma jak niektorzy pisza „dramatycznej” „wielkiej” roznicy w jakosci obrazu. Sony ma marke, renome i olbrzymi lobbing (mnie sie nawet kojarzy czasem z pozycja Microsoftu). Ja osobiscie uwazam, na podstawie moich doswiadczen, ze kamery dla przecietnego filmowca wakacyjnego sa bardzo podobne jezeli chodzi o podstawowe parametry techniczne.
Na koniec moge ciekawostka. Bylismy ostatnio z dzieckiem w szkole japonskiej na dniu sportu (mieszkamy za granica) i wiadomo wszyscy rodzice-japonczycy filmowali swoje pociechy na kazdym kroku, ale zauwazylem ze wsprod kamer krolowaly wlasnie Panasoniki.
[/i]

środa, 25 czerwca 2003, 10:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
marzec swoim postem znowu zachwial moja pewnosc zakupu jednego z modeli Sony. Mam zatem pytanie jak w Panasonicu serii GS wyglada sprawa mikrofonu. Wszyscy piszacy o Sony zazwyczaj narzekaja na ten element ze ma mala czulosc, slychac prace silniczka wiatr i odglosy zza kamery. A jak ta kwestia wyglada w Panasonicu?

środa, 25 czerwca 2003, 19:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
No właśnie ja też mam, coraz więcej wątpliwości czy ta różnica w jakości obrazu(podkreślam różnica a nie lepsza jakość sony) rekompensuje znacznie lepszą ergonomie panasonica. Może jeszcze pomogło by porównanie długości działania standardowych baterii tych dwóch kamer. pozdrawiam

czwartek, 26 czerwca 2003, 08:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie wiele mogę powiedzieć o Panasonicu, bo oglądqałem go jedynie w MM ale od niedawna jestem posiadaczem Sony TRV14. Długo zwlekałem z jej zakupem ze względu na panel dotykowy - "jakoś mi nie leżał" - czyli ergonomia. Obecnie z panela jestem zadowolony, gdyż można go odwrócić, wyłaczyć wyświetlanie obrazu i manipulować wyświetlanymi w wizjerze klawiszami. Od tego momentu zmieniłem zdanie na temat panela dotykowego. Niemal zawsze filmuję przez wizjer manipulując, bardzo wygodnie, bez wprowadzania drgań, na wygaszonym panelu LCD. (o tej funkcji nie wiedziałem przed zakupem).
Zmartwił mnie inny szczegół, mianowicie resestrowane szumy kamery i wiatr. Jeśli nie ma tego w Panasonicu to "+" dla niego.
Standardowa bateria sony starcza spokojnie na nagranie 60min filmu z klikoma przerwami (włączanie wyłaczanie, trochę odtwarzania ostatnich scen). Po naładowaniu akumulatora w wizjerze widzę ok 120 min. Otwierając panel robi się 90 (ale chodzi o filmowanie ciągłe a nie tak jak ja zwykle filmuję sceny kilkuminutowe. W tym przypadku zużycie energii wzrasta).
To moja subiektywna ocena posiadanej kamery.
Pozdrawiam
michal

czwartek, 26 czerwca 2003, 10:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Co do szumow to sprawa wyglada tak z moim egzemplarzem: Wiatr - slychac ale ja zwykle filmuje glownie nad morzem (ale ze mnie szczesciarz;-)) gdzie wieje jak diabli (tylko troche pomaga "wind cut") i na otwartych wietrznych przestrzeniach. Szumow kamery nie slychac, oczywiscie gdy sie filmuje w warunkach domowych. Zrobilem celowo wiele nagran aby to sprawdzic i nie slysze (w przeciewienstwie do poprzedniego Canona MV5iMC gdzie zmusilo mnie to do wymiany kamery). Genralnie porownojac do Canona (bo tego ogladalem najdokledniej) widac ze kamera jest dosc porzdnie zbudowana tzn pomimo ze na zewnatrz jest plastikowa to od srodka widac ze ma "plaszcz metalowy (czasem podwojny). jak sie zajrzy do wnetrza mechanizmu kasety to widac tylko metalowe elementy a w Canonie niestety nawet nakladka nad lglowica byla plastikowa. Nie wiem jak to wazne ale moze warto bys przy ogladaniu kamer zajrzal do srodka i porownal.
Co do jakosci baterii to jak dla mnie jedno naladowanie wystarcza calkowicie na jednodniowa wyciecze. Czyli bardzo duzo (oj duzo!)wlaczeni i wylaczen, czasem tylko kilkunastosekundowe ujecia. Jak do tej pory byle juz na 3 wypadach i spokojnie za kazdym razem nagralem to co chcialem - ale to zalezy od tego ile sie nagrywa. Ja nagrywam zwykle okolo 30 min filmu. Fajna funkcja Panasonica to tzw "quick start" czyli opcja pozwalajaca byc kamrze gotowa do filmowania w 1.3 sek - dla mnie jest to bardzo uzyteczne.
W zasadzie model ten kupilem calkiem przypadkiem (byla najtansza w dv i analog in oprocz Canonow i JVC) ale jestem zadowolony z jakosci obrazu jak i obslugi. Oby tak pozostalo!

czwartek, 26 czerwca 2003, 11:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
WB --> o jakim konkretnie modelu piszesz? Jesli to ktorys z serii GS to czy korzystasz z tego pilota na kabelku z dodatkowym mikrofonem narracyjnym?

czwartek, 26 czerwca 2003, 12:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
talk aj pisze o modelu z serii GS a konkretnie o modelu GS50 (napisalem to gdzies). Mam taki mikrofon narracyjny. Probowalem jak on dziala ale nie wykorzystuje go stale...generalnie wydaje mi sie se to dosc fajna sprawa bo mozna dograc komentarz na druga sciezke np zaraz po powrocie do domu nim zdazy sie zapomniec co i gdzie sie filmowalo...

czwartek, 26 czerwca 2003, 12:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jak ktos jest jeszcze zaintereowany seria GS Panasonica to teraz o wadach:
1. Gniazdo s-video jest typu jack (kabel w wyposazeniu). Troche to dziwne bo wydaj mi sie ze jest na obudowie kamery wystarczajaco duzo miejsca by umiscic klasyczne gniazdo s-video. NIby to nie przeszkadza ale trzeba miec specjalny kabel przy sobie (jak sie chce uzywac s-video).
2. Do kamery jest zalaczona zewnetrzna ladowarka ktora jednoczesnie pelni role zasilacza dla kamery. Nieststy nie mozna jednoczesnie ladowac baterii i uzywac ladowarki jako zasilacza.

poniedziałek, 30 czerwca 2003, 16:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]