Teraz jest środa, 19 grudnia 2018, 07:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Cine DOF Adapter - czy warto kupować tani adapter 35mm? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Cine DOF Adapter - czy warto kupować tani adapter 35mm?
Witam wszystkich forumowiczów. Od jakiegoś czasu przymierzam się do kupna jakiegoś adaptera 35 mm.
Jako, że profesjonalistą nie jestem, a jedynie ambitnym amatorem, zacząłem się interesować tańszymi urządzeniami, gdyż na takiego Letusa czy Redrocka mnie po prostu nie stać. Przeglądając ebay trafiłem na ciekawy kombo zestaw:

http://cgi.ebay.com/CINE-matte-box-35mm ... 6007r21974

Za około 2000zł mamy dość ciekawy Matte Box z bocznymi French Flagami + ww. adapter 35mm z wibrującą matówką (sam adapter jest do kupienia za około 300$) + szyny mocujące - co jest o tyle ciekawe, że zawsze obawiałem się, że gdy kupię osobno Matteboxa to będę mógł mieć problem z ożenieniem go z adaperem, poprzez właśnie niezgodność mocowań.

Stąd moje pytanie: czy warto się w coś takiego pchać? Cena przystępna... tylko ciekawe co z jakością.

Byłbym wdzięczny za jakieś rady i opinie.

Pozdrawiam Was serdecznie
Wojtek

Edit: przepraszam, ale musiałem mieć otwarte dwa okna i utworzyłem temat w złej kategorii ( powinno być chyba w akcesoriach) z góry przepraszam i proszę moderatorów o przeniesienie tematu.

Ostatnio edytowano czwartek, 6 listopada 2008, 01:20 przez Totoro, łącznie edytowano 1 raz

czwartek, 6 listopada 2008, 00:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Cine DOF Adapter - czy warto kupować tani adapter 35mm?
cześć !
Kompetentnie odpowiedziałby Ci tylko posiadacz TEGO KONRETNEGO modelu. A szansa na znalezienie go w Polsce jest mała. Poszukaj na amerykańskich forach.
Dla porównania na stronie pana3ccduser jest zestawienie redrocka z adapterem z ebaya za 99USD. Ten drugi wapada b. słabo.

Moja rada. Może lepiej oszczędzić na najtańszego letusa za ok. 1000 dol. a resztę dokupić potem... ?

pozdrawiam!

czwartek, 6 listopada 2008, 01:18
Moderator
Moderator

nie wiem czy zauważyliście, ale już powoli kończy się era adapterów dof. a to wszystko z powodu pojawienia się aparatów fotograficznych z możliwością rejestrowania filmów HD. ja bym ten 1000 dołożył do takiego aparatu ;)

pozdrawiam

czwartek, 6 listopada 2008, 08:32
Bywalec
Bywalec

1000$ to kosztuje Letus, ale mini (na 37-43mm). Ja chciałbym taki wynalazek ożenić z moją Canon XM2, która ma gwint 58mm. Alternatywą jest więc Redrock Micro - miesiąc temu poszedł używany na allegro za 2100zł - niestety zauważyłem to po czasie a taka aukcja się raczej nie powtórzy. Obecnie za nowy, musiałbym dać o wieele więcej, dlatego rozpocząłem poszukiwania jakiejś tańszej alternatywy.

Jeśli chodzi o aparaty, to taki Eos 5D, kręcący filmy w HD kosztuje po 8000zł. Dodatkowo z tego co pamiętam, ma ograniczone długości nagrywania klipów wideo. Ja na razie do tych wynalazków nie jestem przekonany, nie mówiąc już o tym że mnie, biednego studenta na to po prostu nie stać.

Pozdrawiam!

czwartek, 6 listopada 2008, 12:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Totoro napisał(a):
Redrock Micro - miesiąc temu poszedł używany na allegro za 2100zł

jeszcze nigdy nie widzialem letusa na allegro :/ ... ale cena zarabista :)

czwartek, 6 listopada 2008, 14:04
Bywalec
Bywalec

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=444381024 << tutaj daję link do wyżej wspomnianej aukcji.

Natomiast wracając do tego indyjskiego adaptera - sample na youtubie nie wyglądają tak źle.

Aktualnie prowadzę rozmowę mailową z jednym z forumowiczów, dot. sprzedaży redrocka micro. Jeśli cena będzie dla mnie zaporowa to chyba się skuszę jednak na ten azjatycki "mega" zestaw.

czwartek, 6 listopada 2008, 22:36
Moderator
Moderator

Totoro napisał(a):
Jeśli chodzi o aparaty, to taki Eos 5D, kręcący filmy w HD kosztuje po 8000zł. Dodatkowo z tego co pamiętam, ma ograniczone długości nagrywania klipów wideo. Ja na razie do tych wynalazków nie jestem przekonany, nie mówiąc już o tym że mnie, biednego studenta na to po prostu nie stać.

niekoniecznie zaraz 5D.
np. coś takiego http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/328615 zrobi takie video http://vimeo.com/2084841 a używka pewnie byłaby w cenie letusa, a ładniejszy bokeh i rozdzielczość HD...
ja też byłem entuzjastą adapterów 35mm http://members.lycos.co.uk/grasshopper/forum/t12.htm ale świadomość ich niedoskonałości kazała mi czekać na inne rozwiązania. myślę, że moją następną kamerą będzie aparat. ;)

pozdrawiam

piątek, 7 listopada 2008, 10:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

...i oby do tej pory uporali sie z niewłaściwa pracą CMOS'a - śmiesznie wygladają krzywiace sie budynki przy panoramowaniu :P

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

piątek, 7 listopada 2008, 10:27
Moderator
Moderator

zauważyłem właśnie, że w tym casio jest CCD 8O co prawda tylko 1/1.8" więc aż tak małej głębi jak w adapterze nie uzyskamy, ale z drugiej strony można sporo "przyzoomować". dlaczego o tym piszę - ostatnio miałem okazję spotkać się z materiałem z tego wynalazku i byłem pozytywnie zaskoczony jakością filmu. radośnie więc uznaję to za pierwszą jaskółkę technologicznej wiosny. 8)

wbrew pozorom to nie OT, bo odpowiada przecząco na pytanie w tytule wątku. :wink:

pozdrawiam

piątek, 7 listopada 2008, 11:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

oczywiście że nie OT bo moderator nigdy nie "offtopuje", zawsze ma racje, jak nie ma to patrz wcześniej... ;)

pzdr

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

piątek, 7 listopada 2008, 11:09
Bywalec
Bywalec

Dziękuję wszystkim za pomysły i uwagi.

Zaczynam się interesować również adapterem EnCinema 35 ( http://www.vid-atlantic.com/EnCinema35.html ) - jest to co prawda niewibrujący system, ale jakość sampli, zarówno tych na stronie producenta jak i dodana na YT przez użytkowników, pozytywnie mnie zaskoczyła.

ustrojstwo to takie podłączyłbym do Sony HDR-HC1e (+dołożyłbym jakiś lekki Mattebox) i myślę, że powinno z tego wyjść ciekawego...

poniedziałek, 10 listopada 2008, 14:39
Bywalec
Bywalec

Witam Was ponownie forumowicze,

Po dłuższym poszukiwaniu i przekopaniu z połowy internetu zakupiłem sobie wreszcie DOF adapter: Twoneil 35mm + kamerę Canon HV30.

Z tego co patrzyłem na Vimeo i YouTube, HV30 + ten adapter potrafią zdziałać cuda! (jak za tą cenę to dla mnie rewelacja).
Pozostaje kupić teraz jakieś jasne szkło od Nikona + podczepi się jakiegoś Matteboxa (jak szaleć to szaleć) oraz zewnętrzny mikrofon - i można lecieć na miasto.

Jak tylko sprzęt do mnie dojdzie (i go przetestuję) to postaram się odpowiedzieć - czy warto kupować tani adapter 35mm, czy też nie.

Pozdrawiam

czwartek, 20 listopada 2008, 17:17
Nowy
Nowy

pojawił się Jag35 na allegro
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=698243517

niedziela, 26 lipca 2009, 20:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Totoro napisał(a):
Jeśli chodzi o aparaty, to taki Eos 5D, kręcący filmy w HD kosztuje po 8000zł. Dodatkowo z tego co pamiętam, ma ograniczone długości nagrywania klipów wideo.

Komu nie wystarcza klip trwający 12 min? Może tylko Brianowi De Palmie :D

środa, 29 lipca 2009, 10:22
Stały bywalec
Stały bywalec

.. a to i tak wiecej niz rolka tasmy :) 35 mm :)

środa, 29 lipca 2009, 14:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]