Teraz jest środa, 12 grudnia 2018, 14:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Po co DVin ?? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Po co DVin ??
Mam kamerkę Samsunga VP-D23i z DV in/out. DV out wiem po co jest. Natomiast po co jest wejście? Mam firewire w kompie i sobie zgrywam filmy. Natomiast czy są karty firewire, które będą wyjściami i pozwolą mi na nagranie materiału do kamery za pomocą wejścia DV in? Nie wiem po co jest w kamerze DVin. Proszę o pomoc.

środa, 18 czerwca 2003, 23:28
Bywalec
Bywalec

DV-in jest właśnie po to , żebyś mógł nagrać na kasetę znajdującą sie w kamerze zmontowany w kompie film. Np. używając programu edycyjnego Adobe Premiere 6,5 (lub innego) możesz wysłać za pomocą funkcji Export to tape zrobiony wcześniej filmik. Możesz używać również wtedy swojej kamery jako konwertera analogowo - cyfrowego. Wchodząc sygnałem z kompa przez FireWire na wejście DV-in kamery uzyskujesz na wyjściu analogowym kamery podgląd wchodzącego do niej sygnału, który możesz wysłać do magnetowidu i zarejestrować go w sposób analogowy na kasecie VHS.

środa, 18 czerwca 2003, 23:48
Bywalec
Bywalec

Acha , jeszcze jedno . FireWire w kompie jest dwukierunkowe.

środa, 18 czerwca 2003, 23:50
Nowy
Nowy

Post nie moge doszukac sie istotnego powodu
Witam po raz kolejny.

Ponieważ stoję również przed dylematem wyboru kamery i będę chciał coś kupić w najbliższych dniach więc szukam w interencie, czytam forum itd.

Problem, który mnie nurtuje (nie jeden ale jeden z kilku a wiążący się z tematem tutaj poruszonym) to problem wejścia DV w kamerze.

Tak naprawdę nie widziałem nigdzie a sam nie potrafię sobie wymyśleć żadnego istotnego zastosowania tego wejścia. Po co mam obrobiony materiał zgrywać powrotnie na kasetę do kamery. Przecież chyba nie archiwizuje się (przetrzymuje) filmów na kasetach DV. Przecież chyba po obrobeniu filmu będę go zapisywał gdzieś w innej formie (np ja sobie wymyśliłem VCD).

Podpowiedzcie mi proszę jakie może być istotne wykorzystanie wejścia DV w kamerze - bo wykorzystanie jej jako przetwornika cyfrowo-analogowego do nagranie VHS coś mnie nie przekonuje!

piątek, 20 czerwca 2003, 10:17
Stały bywalec
Stały bywalec

sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie. Tobie, jak sam widzisz, wejście Dv nie jest potrzebne. Ja też tego nie potrzebuje, wole np. zrobić z obrobionego materiału Divx'a, ale nie wszyscy tak robią, więc zgrywają z powrotem na kasete i tak to właśnie archiwizują. Jedyną zaletą tego jest to, ze obrobiony materiał możesz obejrzec na praktycznie każdym telewizorze za pomocą kamry (ale z drugiej strony, twoja kamera to nie magnetowid i takie czeste zgrywanie, wgrywanie i odtwarzanie nie robi dobrze głowicy i całej mechanice, pamietaj, że dzisiaj większość kamer jest naprawdę mała przez co są bardzo delikatne - niestety)

piątek, 20 czerwca 2003, 11:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Acha , jeszcze jedno . FireWire w kompie jest dwukierunkowe.

To znaczy, że nie potrzebuję innej karty FireWire z wyjściem IEEE? Bo kiedyś widziałem kartę z opisem "3 wejścia i 3 wyjścia IEEE". Dzięki za info.

piątek, 20 czerwca 2003, 15:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie jakość VCD jest niezadowalająca, dlatego jak na razie archiwizuję moje filmy właśnie na kasetach DV i to z kilku powodów:
1. Nie mam jeszcze nagrywarki DVD, czekam aż będą tańsze lub wyjdzie coś innego, lepszego do archiwizacji (może karty w stylu Memory Stick o odpowiednio dużej pojemności?)
2. Materiał pozostaje z jakością żródłową, bez kompresji (przyda się ewentualnie do późniejszej obróbki lub archiwizacji)
3. Można pokazać film nawet babci, która nie ma DVD, ani nawet video,tylko telewizor, ale to oczywiście sporadycznie, bo kamera to nie odtwarzacz.
Pozdrawiam.

sobota, 21 czerwca 2003, 12:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]