Teraz jest środa, 20 czerwca 2018, 20:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 tylko fakty, prawda 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post tylko fakty, prawda
czesc,

czytam czytam to forum, i nie wiem, czy ma jakieś znaczenie system nagrywania amerykański i europejski w kamerach cyfrowych???

czy dotyczy to także modeli zapisujących na karty pamięci lub DVD, według mnie chyba nie, odpowiedzcie, bo mam ciootkę któa mi kupi kamerę w USA, a ja chciałbym z niej kożystać, mieć możliwośc obróbki filmów na moim PC.

czwartek, 19 czerwca 2003, 14:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ten wątek, w tej czy innej formie był poruszny na tym forum już niejednokrotnie.
Różnica pomiędzy systemem amerykańskim i europejskim jest zasadnicza. Standart telewizyjny w Ameryce to NTSC, a w Europie to PAL.
Obraz z kamery z NTSC jest na dobrą sprawę nie do obejrzenia w naszych telewizorach (no chyba, że posiadają dekoder NTSC) i dotyczy to wszelkich sposobów zapisywania obrazu. Oczywiście z przekonwerterowaniem z NTSC na PAL można sobie poradzić. Ale po pierwsze trzeba posiadać do tego sprzęt np. komputer z odpowiednim oprogramowaniem, po drugie poświęcić na to dodatkowy czas lub pieniądze po trzecie wreszcie sądzę, że przekonwerterowany obraz nigdy nie będzie tej samej jakości jak ten nagrany od razu w PAL-u.
Reasumując - podpowiedz ciotce aby kupując kamerę powiedziała w sklepie, że jest ona kupowana do Europy, i że powinna zapisywać w PAL-u. Oni tam w sklepach generalnie się orientują w temacie i nie powinno być z tym kłopotu.
Nasunęła mi się jeszcze jedna myśl - to jest sprawa zasilaczy. Amerykanie mają w gniazdkach 110 V 60 Hz. Może się okazać, że będziesz musiał jeszcze zdobyć odpowiedni do naszych warunków zasilacz.

czwartek, 19 czerwca 2003, 17:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

pozdrowionka,

a możesz jeszcze podać wart zachodu model, tak około 600 USD

czwartek, 19 czerwca 2003, 19:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Co do oglądania obrazu z kamer na telewizorach ,mam 17 Philipsa sprzed 4,5 lat, i nic nie ma tam napisane że odbiera w NTSC,podłączyłem kamerkę wszysto chodzi.

Co do zasialnia to gdzieś wyczytałem że kamerki sprzedawane w USA (niezależnie czy to PAL czy NTSC) mają na zasilaczach przełącznik 110/220 więc nie będzie trzeba raczej dokupywać dodatkowego zasilacza.

czwartek, 19 czerwca 2003, 19:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]