Teraz jest wtorek, 17 lipca 2018, 23:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Wysyłanie filmu z komputera na kamere z MiniDV - problem 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Wysyłanie filmu z komputera na kamere z MiniDV - problem
Witam, kupilem sobie niedawno kamere Panasonic GS-330.
Zgrywanie filmu na komputer dziala jak trzeba zarowno przez USB jak i FireWire. Uzywam programu Pinnacle Studio 12 i MotionDV Studio (dolaczony do kamery).
Mam problem w takiej postaci ze zaden program z wyzej wymienionych nie potrafi nagrac juz zmiksowanego filmu spowrotem na kamere na kasete miniDV.

W Pinnacle:
Typ wyprowadzania: Kamera DV, urzadzenie: Cyfrowe urządzenie wideo firmy Panasonic. Przygotowuje sie do wysylania i karze nacisnac Odtworz zeby wyslac na kamere. Po nacisnieciu przycisku film sie tylko odtwarza w okienku a kamera nie wykonuje zadnej akcji i nie nagrywa.

W MotionDV:
Daje DV Device output, ladnie rozpoznaje kamere, da sie sterowac kamera z programu, przewijanie, odtwarzanie, itd.
Ale w momencie przycisniecia Record, kamera zatrzymuje sie, program probuje nagrac z haslem: Preparing to record... i po 2 sekundach wyskakuje blad: Couldn't control (1) Panasonic DV Camcorder. Please check edit mode or the edit terminal.
Nie wiem co mial bym sprawdzic ani gdzie, szukalem wszedzie ale nie moge rozwiazac problemu.

Czy moze mi ktos pomoc jak rozwiazac ten problem, czy wogole z ta kamera sie to uda zrobic?
Z gory dzieki za odpowiedzi.

niedziela, 14 grudnia 2008, 19:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Wysyłanie filmu z komputera na kamere z MiniDV - problem
Ta kamera posiada wyjcie DV natomiast nie posiada wejścia, wiec nie ma możliwości narwania na kamerę z portu DV.

http://www.tokksa.pl
http://www.tokksa.pl/wild.php
http://www.facebook.com/pages/Tokksa/14 ... 140?v=wall

http://vimeo.com/tokksa
http://vimeo.com/tokksawild/videos

niedziela, 14 grudnia 2008, 19:51
Nowy
Nowy

TOKKSA napisał(a):
Ta kamera posiada wyjcie DV natomiast nie posiada wejścia, wiec nie ma możliwości narwania na kamerę z portu DV.

Dzieki za szybka odpowiedz.
A moze wiesz jaka kamera w tym samym przedziale cenowym posiada takie cudo jak wejscie DV? Jeszcze moze by mi sie udalo wymienic jesli gra warta by byla zachodu.

niedziela, 14 grudnia 2008, 20:00
Moderator
Moderator

No i tu jest ból niestety. Takich kamer jest z miesiąca na miesiąc coraz mniej niestety. Nawet mojego Canona HV10 nie ma już praktycznie w sprzedaży, a ma na pewno funkcje przechwytu z analogu, bo korzystam z niej. Sprawdź czy HV30 ma AV IN. Przy okazji przesiądziesz się już na HDV, z możliwością przechwytu do SD PAL, gdybyś miał tymczasowo za słaby komputer do HDV, a oryginały filmu HD czekały by na kasetkach na lepsze czasy.

niedziela, 14 grudnia 2008, 20:56
Nowy
Nowy

Dzieki za odpowiedzi, znalazlem 1 kamere Sony HC62E ktora ma wejscie DV (przynajmniej w specyfikacji tak pisze).
Ale jednak pomyslalem sobie ze poradze sobie z ta kamera, w koncu juz ja kupilem, bede zgrywal na dysk, obrabial i potem poradze sobie jakos zeby zakodowac to w MKV i mi sie zmiesci rowniez 1h na DVD.
A i tak sobie mysle, ze jak ta kaseta mialaby lezec 30 lat - to i tak dawno juz sprzedam ta kamere i nie bede mial gdzie jej odtwarzac. A kompatybilnosc urzadzen za 30 lat z DVD, czy nawet Blu-ray powinna istniec.

niedziela, 14 grudnia 2008, 22:57
Moderator
Moderator

kotin napisał(a):
...ma na pewno funkcje przechwytu z analogu, bo korzystam z niej. Sprawdź czy HV30 ma AV IN...

Chodzi przecież o DV IN przechwytywanie cyfrowego sygnału, tzw aktywne wejście i'link, a nie analogowe AV IN, o którym nic tu nie było mowy. Sprzętowa konwersja w kamerze, to zupełnie inny temat.

poniedziałek, 15 grudnia 2008, 07:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]