Teraz jest środa, 18 lipca 2018, 20:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Pomoc do HV30 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Pomoc do HV30
Witam serdecznie,
Przeglądnąłem wiele tematów, jednak nie znalazłem satysfakcjonującej mnie do końca odpowiedzi. Pewnie wynika to z faktu, ze jestem bardzo początkującym forumowiczem i przyszłym użytkownikiem kamery HD.

Po spędzeniu kilku godzin na tym i innych forach zdecydowałem się na zakup kamery HV30. Mam jednak kilka pytań:

1. czy jest to dobra kamera dla osoby, która nigdy nie bawiła się w obrabianie filmów i nigdy wcześniej nie miała do czynienia z kamerą.

2. w jaki sposób najlepiej przesłać film na dysk komp. (firewire?)

3. Jaki program potrzebuję do prostej obróbki i ewentualnego konwertowanie nagrań?

4. w jaki sposób przesłać komuś 60min film zrobiony HV30 tak żeby mógł go zobaczyć w możliwie najlepszej jakości (czy można go np. po zgraniu na komp, zgrać na płytę DVD?, chyba nie skoro skoro płyta ma tylko 4,7 a film 13 GB)? czy można go jakoś zmniejszyć, czy lepiej wypalić na kilku płytach - mam nadzieję, że nie piszę tu jakiś herezji?

Będę bardzo wdzięczny za w miarę prostą odpowiedź i przepraszam jeżeli w jakiś sposób się powtarzam czego pewnie nie uniknąłem.

Pozdrawiam,
P.

poniedziałek, 15 grudnia 2008, 13:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Pomoc do HV30
Ad1. Jest to chyba najlepsza kamera HD dla amatora. Ma sporo ustawień ale sądze że lepiej od razu wypłynąć na głębokie wody :wink: Dasz rade
Ad2. FIREWIRE
Ad3. Sony Vegas Movie studio 9 wersja Platinum. Myśle, że to będzie dobry wybór. Z innych Ulead VideoStudio i Pinacle. W takiej kolejności bym je rozpatrywał. (Co do Vegas-a to może jest jeszcze promocja. Kupując wersje 8 masz darmowy upgrade do 9. Wychodzi taniej)
Ad4. Razem z programem masz program do authoringu więc nie będziesz miał problemu do konwersji na DVD. Zrobisz w nim menu płyty jak się patrzy. Koledzy chyba się nie obrażą jak podam ten lik http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=12446. Sa tam podane opinie o HV 20 Siostra HV30

poniedziałek, 15 grudnia 2008, 16:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Wielkie dzięki.

Jutro będę już miał kamerkę :-)

Pozdr.
P.

poniedziałek, 15 grudnia 2008, 16:26
Bywalec
Bywalec

Witam, testowałem HV30 przez 3 miesiące bardzo fajna kamerka dużo ustawień manualnych i fajne kolory. Minusem jest nagrywanie materiału na kasetki, można kupić odmianę Hv30 na karty (polecam). Niedawno sprzedałem HV30 i zdecydowałem sie na system Panasonica AVCHD.

poniedziałek, 15 grudnia 2008, 20:59
Moderator
Moderator

Do tego co napisał mstmst z czym sie zgadzam w zupełności dodam ze ja zawiozłem kiedyś koledze film w HD na przenośnym dysku. Kolega sobie wyswietlił z komputera na ekran TV FullHD z fantastycznym rezultatem. No a niedługo nagrywarki i stacjonarne odtwarzacze bluray stanieją.
PS AVCHD jest ciągle trudniejszy w montażu od HDV z Canona HV30.

poniedziałek, 15 grudnia 2008, 21:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

adamfilm napisał(a):
Niedawno sprzedałem HV30 i zdecydowałem sie na system Panasonica AVCHD.
Odmiana HV30 z zapisem na AVCHD to HF100 ale stawiam flaszkę jak ktoś ją znajdzie w sklepie za rozsądne pieniądze. Wszędzie brak. Panasonic bardzo dobra kamera jednak wg mnie jest gorsza od tego Canona. Panasonic ma 3 przetworniki ale mniejsze 1/6 cala. Canon ok 1/3 cala. Więc Canon jaśniejszy. KOTIN z tym AVCHD to tak źle nie jest. W Edku po pewnych zabiegach to nawet nieźle śmiga :wink: Robiłem testy i klip z 3 filtrami + jakieś zmyślne długie przejście nie powodowało zacięć ale jak wspomniałem - plik był po zabiegach - potraktowany AVCHD Converterem. Mam nadzieję, że rok 2009 będzie przełomem i praca z AVCHD zrobi się łatwiejsza. Sam mam dylemat ???? HDV czy AVCHD ????? Choć w 80% myślę że to jednak będzie AVCHD :)

ps. jeździłem sporo ostanio po sklepach RTV. W sklepie DOMAR rozbroił mnie jeden tekst jak zapytalem o kamery HD. Odpowiedź sprzedawcy: Kamery HD u nas bywają :D 1/3 kamer w tym sklepie to były analogi VHS-C. Mieli jedną SHVS-C. Pewnie dla tych pro :mrgreen:
CARAX jeżeli można. Ile dałeś za Canona ?

środa, 17 grudnia 2008, 17:47
Nowy
Nowy

Witam,
Dołączyłem do grona na razie posiadaczy Canona VC-30
mam niestety instrukcje po angielsku i trudno mi się połapać w żargonie i opcjach.
Czy może ktoś ma lub mógłby zeskanować lub może wie gdzie jest plik z instrukcją w mniej barbarzyńskim zrozumiałym języku?

Hm, bo chyba nikomu się nie będzie chciało ciągnąć tego wątku, i robić instrukcji (chociaż może ktoś będzie miał tyle zacięcia, ;] )

Puki co usiłuje dojść, jak wykorzystać, i w ogóle uruchomić:

- efekty programowe, jest np "szczelina" ale gdy włączę nagrywanie to tego efektu nie widać, efekt malarski również.

- Czy ta kamera ma Pauze czy tylko Start/ stop
- z tego co się zorientowałem, jeżeli nie przewiniesz taśmy to on zacznie nagrywać o miejsca gdzie się znajduje, sadziłem ze automagicznie znajduje koniec nagrań i się dogrywa, i pytanie jak szybko przewinąć do punktu ostatniego nagrania?

wtorek, 23 grudnia 2008, 21:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]