Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 04:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Pierwsza kamera 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Pierwsza kamera
Zamierzam kupic kamerę do uźytku domowego.Jaką wybrac do 1500zł?.Jeślie zły dział to przepraszam.

środa, 17 grudnia 2008, 19:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Pierwsza kamera
Stary,

pierwsza propozycja - na "pierwszą" kamerę - Panasonic gs330

albo bedzie pierwsza i ostatnia, albo na niej złapiesz o co Ci chodzi i już o "drugiej" bedziesz sam wiedział wszystko

ten etap musisz przejść - kwota 1000-1500 zł to normalna cena za "samokształcenie"

pg

DZIEŃ ŚWIRA

środa, 17 grudnia 2008, 19:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

pgrzyb2 napisał(a):
ten etap musisz przejść - kwota 1000-1500 zł to normalna cena za "samokształcenie"
pg

Witam!

Myślę, że 1500 pln to aż za dużo na pierwszą kamerę - wtedy (kupująć pierwszą kamerę) zwykle nie wiadomo czy filmowanie będzie naszą pasją czy też nie. Na próbowanie wystarczy raczej kila setek PLN. Na poważne hobby będzie potrzeba wyłożenia większej kwoty. Teraz (na początek) wybrałbym kamerę małą, poręczną... mało tego! ładną! tak dla oka i dla żony - jeśli pasja okaże się PASJĄ to kamerę wymienisz za niedługo na inną, stosowną do potrzeb. Jeśli pasja okaże się pasyjką... to przynajmniej żona będzie zadowolona bo kamera ładna i mała :)

Pozdrawiam.

środa, 17 grudnia 2008, 22:26
Nowy
Nowy

Witam,

Chciałbym się przyłączyć do tego pytania.
Ponieważ mam już lustrzanke robić zdjęcia zaczynałem na zenicie i może teraz wiem już dlaczego i jak ustawić aparat :) ale nie o tym chce pisać.
Mam dziecko które chciałbym też nagrywać nie tylko zdjęcia (coż tu dużo opowiadać będzie co poźniej wspominać jak tanczy czy śpiewa mówi wierszyki)
Doświadczenie mam tylko w montowaniu - własnego wesela - pinacle i kompresja ale teraz sie już tym nie zajmowałem długo.
Czytałem bardzo dużo i prawie się już zdecydowałem na canona hv20 ale wydaje mi się że jest to trochę za droga kamera dla mnie tak na początek - a przyznam się że pewnie ja albo żona bedziemy kręcić.
Posiadam canona s1 którym sie podpieram żeby cos nakrecić - pliki są duże avi i jeszcze nie wiem czym to zmniejszać :/.

Sprawa jest dość pilna dla mnie bo we wtorek jade w góry (jestem w kanadzie i tutaj chce kupic kamere - wsumie jest taniej)
Może dam jakiś kilka moich typów (głównym kryterium cena)
Canon FS100 SD/SDHC cena 950zl
JVC GZ-MG360BU Everio 60GB SD / HDD Hybrid Digital cena 1050zl
Przyznam sie ze ten zakup pewnie będzie na lata dzieciak do przedszkola pójdzie itp itd. wiec zastanawiam sie czy może jest sens dołożyć i wziąść coś lepszego.
Kolego romanek czy mógłbyś rozwinać wątek z kamerkami ładnymi dobrymi małymi i tanimi (ku uciesze żon)

Proszę jeszcze o jedną przysługę czy jest jakieś oprogramowanie darmowe do obróbki tzn do ściągania z kamery i poźniejszej obróbki.
Pzdrawiam
Tomek

poniedziałek, 29 grudnia 2008, 08:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Równiez uwazam ze jezeli masz 1500zl kup sobie panasonica gs 17 lub podobny (60.120)za kilka stówek .Z czasem jak cie to zacznie pasjonowac sam stwierdzisz ze musisz miec inny sprzęt.Pozdr

poniedziałek, 29 grudnia 2008, 14:15
Nowy
Nowy

Witam

Chętnie bym może kupił gs17 ale w Kanadzie nie ma nigdzie 60 tez nie znalazlem - jedynie 120 ale cena to już okolice canona hv 20

a czy podane przezemnie typy to ......... bo tak to zrozumiałem :?

wtorek, 30 grudnia 2008, 00:00
Bywalec
Bywalec

Jeżeli temat jeszcze aktualny to kolega maros1032 powinien podejść do sprawy zakupu kamerki nie tylko mając na uwadze kasę.
Opisze krótko moja historie: Kiedy moja córka się urodziła (18 lat temu) przez pierwsze 2 lata uważałem ze nie mam kasy na takie luksusy jak kamera. Po 2 latach kopiłem kamerę w miarę moich możliwości (wtedy 1000 DM).
1.Teraz kiedy oglądam moje filmy jestem zły na siebie ze nie mam nagranych pierwszych dwóch lat.
2. Kiedy oglądałem te filmy na telewizorze 21 cali wszystko było ok.
Teraz oglądam na 42 calowej plazmie, nawet kiedy ściągnę okulary, dobija mnie fatalna jakość obrazu.
Teraz mam lepszy sprzęt ale nikt nie chce się dać filmować (córka z aniołka stała się małą złośnicą a żonka od lat mówi: teraz nie bo mam nadwagę. :lol: )

Kupując dzisiaj kamerę SD, zapewniasz sobie po latach wrzody żołądka.
Kamerka HD np. Canon HV30 (cena ok.700 ?) jakość obrazu która zadowoli Ciebie po wielu latach, a kto wie, może i Twoje dzieci (wnuki już chyba nie :?: )
To co dzisiaj stracisz nigdy więcej nie nadrobisz.!!!!!

sobota, 3 stycznia 2009, 00:25
Bywalec
Bywalec

W temacie pierwszej kamery.
Od paru dni "kopię" na tym forum szukając odpowiedzi na moje pytania.
Jestem tego samego zdania co Cisek - czasami warto dołożyć więcej kasy, aby dłużej cieszyć się jakością.
Mam odłożone na kamerę 3200 zł. i czytając te forum doszedłem do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem dla mnie będzie kupno Canona HV30.
Gdyby nie te forum to zapewne już dawno kupiłbym FULL HD z HDD (AVCHD).
Utwierdźcie mnie w przekonaniu że zakup HV30 to dla mnie najlepsze rozwiązanie bo:
- posiadam telewizor Samsung 6 serii LE32A665;
- nagrania z wakacji i uroczystości domowych chcę nagrywać na DVD w standardzie DVD PAL;
- do obróbki materiału będę używał laptopa Acer Extensa 5220 1,7 GHz , 2 GB RAM;
- oprogramowanie XP , Ulead MF , Pinnacle studio 11, DVD Author, Ulead VS 11 PL;
Pozdrawiam.

sobota, 3 stycznia 2009, 11:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

cisek napisał(a):
Jeżeli temat jeszcze aktualny to kolega maros1032 powinien podejść do sprawy zakupu kamerki nie tylko mając na uwadze kasę.
Opisze krótko moja historie: Kiedy moja córka się urodziła (18 lat temu) przez pierwsze 2 lata uważałem ze nie mam kasy na takie luksusy jak kamera. Po 2 latach kopiłem kamerę w miarę moich możliwości (wtedy 1000 DM).
1.Teraz kiedy oglądam moje filmy jestem zły na siebie ze nie mam nagranych pierwszych dwóch lat.
2. Kiedy oglądałem te filmy na telewizorze 21 cali wszystko było ok.
Teraz oglądam na 42 calowej plazmie, nawet kiedy ściągnę okulary, dobija mnie fatalna jakość obrazu.
Teraz mam lepszy sprzęt ale nikt nie chce się dać filmować (córka z aniołka stała się małą złośnicą a żonka od lat mówi: teraz nie bo mam nadwagę. :lol: )

Kupując dzisiaj kamerę SD, zapewniasz sobie po latach wrzody żołądka.
Kamerka HD np. Canon HV30 (cena ok.700 ?) jakość obrazu która zadowoli Ciebie po wielu latach, a kto wie, może i Twoje dzieci (wnuki już chyba nie :?: )
To co dzisiaj stracisz nigdy więcej nie nadrobisz.!!!!!

Jestes pewien ze po 20 latach lub wiecej nadal bedziesz zadowolony z obrazu z tej kamerki?wątpie.Technologia pedzi naprzód i zawsze to co dzis jest ok za 20 lat bedzie kiepskie.

sobota, 3 stycznia 2009, 12:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

>>Jestes pewien ze po 20 latach lub wiecej nadal bedziesz zadowolony z obrazu z tej kamerki?wątpie.Technologia pedzi naprzód i zawsze to co dzis jest ok za 20 lat bedzie kiepskie.<<

tak...tak... więc polecaj najlepiej kamerrkę red...

oczywiście, że lepiej kupic nawet prostą kamerkę hd.. hv30 to dobry wybór.

sam kupiłem rok temu sony hc3, żeby filmowac dzieci i myślę, że za 20 lat przyjemniej się bedzie oglądało nagrania hdv, niż cd sd. kup hv30 i się nie przejmuj..... pozdrawiam !

sobota, 3 stycznia 2009, 23:25
Nowy
Nowy

ja juz prawie bylem zdecudowany mialem isc do sklepu i kupic
canona HG 20
ale ciagle mi w glowie siedzi ten model HV30 cena jest ta sama mowie o hameryce $540 i sie zastanawiam

powiedzcie mi z ktorej kamery latwiej bedzie sie obrabialo pliki - mam jakies stare pinacle chyba 6 gdzies lezy wiec pewnie bede na poczatku tylko moze moviemakerem lub czyms podobnym pod vista sie bawil - i czy z kamerki da sie sciagnac wszystko przez usb bo nie posiadam wejscia fire..... grafika slaba a w laptopie to tylko s4 out i usb

wiec moze doradzicie ktora wybrac :) bo narazie sie skladam ku pierwszej ale kasetki mysle ze sa na dluzsza mete lepsze

wiec teraz przegladajac oferty sklepow i ebay
stwierdzam ze HF jest drozsza o $100
dlaczego nie wiem jesli ktos wie moze uswiadomi nie tylko mnie
doszedlem do wniosku ze wezme HG20 - dysk twardy hmmm
nie mam wejsci firewire - czy jest ono potrzebne

kamere kupie za 1750zl w sklepie (cena przeliczona) wiec mysle ze za ta cene sie oplaca

niedziela, 4 stycznia 2009, 07:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
hej

na allegro była ostatnio canon xm1 za 1600zł z kilkudziesięcio godzinnym przebiegniem

pozdrawiam
muchomor

środa, 7 stycznia 2009, 16:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Do tomcy0007
zwróć uwagę, aby była to kamera w wykonaniu "na Eropę". Chodzi o system zapisu.
No chyba, że zamierzasz zostać w Kanadzie.

środa, 7 stycznia 2009, 17:44
Nowy
Nowy

podczas instalowania programu mozesz zaznaczyc czy chcesz w n... czy w palu

co do kamerki kupilem HG20 - nie wiem czy dorze wybralem zobaczymy
koles w sklepie mnie przekonywal ze jak nie mam blueray to nie jest dobry wybor - se mysle jeszcze nie mam - ale bedzie :) kiedys jak stanieje

co miales na mysli wykonana na europe??

co do obrobki nagranego materialu to dodane z kamera programy to taki hmmm jak to okreslic no da sie przekonwertowac i zrobic mpega ale strata jakosci straszna

hmmm narazie ogladalem nagrania na laptopie

ale zastanowie sie czy nie sprzedam kamery jak wroce do polski
moze uda sie cos na niej zarobic

a powiedzcie mi jedno czy plik m2ts jesli moge go wypalic na zwyklej nagrywarce dvd to czy pozniej bedzie mozna to ogladac nie na bluerayu?
czy do wyapalania potrzebna jest nagrywarka br ?

jakos nie pomyslalem o pozniejszym problemie jak juz bede mial material to co wtedy :/

czwartek, 8 stycznia 2009, 00:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]