Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 14:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 NV-GS80 czy NV-GS90 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post NV-GS80 czy NV-GS90
Witam. W związku z tym, ze nie jestem specem od kamer i chciałbym dokonać dobrego wyboru, zakładam ten temat z nadzieją otrzymania pomocy.
Cały czas myślałem nad kupnem nv-gs90. Stabilizacja optyczna, zoom 42 oraz ładna jakość filmów, które widziałem na YT. Jednak ostatnio oglądnąłem parę filmów nv-gs80 i muszę przyznać, że jakość również ładna a dodatkowo w specyfikacji kamery jest trochę większa ilość efektywnych pikseli dla różnych trybów filmowania. Nie wiem czy to jest jakaś znacząca różnica. Niby gs90 to następny model po gs80 ale cena nie różni się w ogóle. Tym bardziej, że nv-gs90 ma zoom 42, czyli wyraźnie większy od "80tki", która posiada 32. Dlatego proszę mi pomóc w wyborze kamery:) Pozdrawiam.

http://panasonic.pl/oferta.php?prod=3246 - NV-GS80
http://panasonic.pl/oferta.php?prod=3752 - NV-GS90

sobota, 27 grudnia 2008, 12:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: NV-GS80 czy NV-GS90
jesli zoom decyduje o wyborze kamery ... to pogratulowac...
bo nie poznalem jeszcze czlowieka ktory zrobil by dobrego stabilia z reki kamera tak mala jakie dajesze do wyboru na zoomie chocby wiekszym niz 12x :) .. wiec opcja 32 czy 42 to czysta magia cyferek na ktora pieknie ludzie leca... chocby przyklad moich rodzicow ktorym tlumaczylem ze pojade z nimi bo wcisna im bubla... ale tato znawaca kupil ... i kupil "bubla" bo po co kamera dobrze reagujaca na zmiane swiatla ktora przyzwoicie kreci ostrosc przy swieczkach itp ... przeciez moj tato bedzie krecil imprezy w plenerze przy mega ladnej pogodzie ... hmmmm i dlatego kupil ja teraz przed swietami ale coz :)))

mysle ze trzeba sobie ustalic co nia bedziesz nagrywac...

ale ja osobiscie obstawiala bym NV-GS80 poniewaz optyka jest praktycznie identko a zurzycie bateri mniejsze wiec na dluzej bedzie trzymac... ale nie jestem obiektywny bo nigdy nie kupil bym tego typu kamer do uzytku domowego uwazam ze HDD do zabawy w domu jest bardziej praktyczny ... ale to moje subiektywne odczucia :))

pozdrawiam

niedziela, 28 grudnia 2008, 23:57
Nowy
Nowy

Jestem amatorem w tych sprawach i nie znam się na kamerach także proszę się nie dziwić, że napisze jakąś głupotę. Szukałem trochę, coś znalazłem i przeczytałem, że nv-gs90 ma ulepszoną stabilizację obrazu od poprzedników. Miałem okazję właśnie dzisiaj pobawić się nv-gs90 i spodobała mi się ale jednak uwagę moją zwrócił fakt, że przy zoomie do około 10-12 przybliżało, że tak to ujmę normalnie a już powyżej do 42 włącznie ledwo co, tak powolutku i ten zoom 42 optyczny wydawał mi się strasznie mały. Nie wiem od czego do zależy, może od ustawień? Od około 12 to właściwie nic nie przybliżało. Powyżej 42 dopiero szło dalej.
Spodobała mi się ta płynność nagranego obrazu. Do nagrywania używałem wcześniej cyfrówki panasonic lz7 ale cyfrówki nie są do filmów i jak tam było płynnie to tutaj mi się wydawało, że jest lepiej. Stabilizacja bardzo ładnie niwelowała poruszenia, były one takie płynne, nie szarpane, bardzo fajnie.
HDD może i wygodniejsze ale droższe i na pewno nie znajdzie tańszych modeli ze stabilizacją optyczną chociażby. Zresztą jak wyczytałem - na taśmach najlepsza jakość. Nagrywać to bym nagrywał różne rzeczy ale przede wszystkich sceny ruchome (no mam na myśli obiekty dość szybko się poruszające), dużo elementów z akrobatyki, salta itp. co później pójdzie do programu pod obróbkę.

poniedziałek, 5 stycznia 2009, 21:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

to sa 2 dobre, bardzo tanie kamery. Chyba niczym nie rozniace sie, wiec albo wybierz tansza gs-90, alba ta ktora w dotyku wyda Ci sie lepsza intuicja i te sprawy ;)

a artura sie raczej nie sluchaj, wybieranie hdd to moim zdaniem glupota. tzn od kilku lat dorabiam sobie niezla kase na zgrywaniu z hdd i minDVD. hdd daje Ci ograniczenie w ilosci nagranego materialu. mDV mozesz nagrywac duze ilosc. Fakt mDV moga miec dropy, ale co moze miec hdd miniDVD, echhh

co do zooma, oczywiscie zawsze patrzy sie na wielkosc zooma optycznego. To czesto swiadczy o jakosci szkla. Oczywiscie trzeba jeszcze looknac jak w tym zoomie wyglada obraz. tylko w tym przypadku (32,42) to sa jakies marketingowe liczby

pozdr.
Garfild

wtorek, 27 stycznia 2009, 13:23
Nowy
Nowy

Posiadam NV-GS90 .Tania i bardzo fajna kamerka.Filmy są O.K.Tylko trzeba najpierw "trochę "poczytać instrukcji, a potem się na niej pozaprawiać.
"Przetrawić" menu,bo tam jest nie tylko auto ale i manual.

sobota, 11 kwietnia 2009, 13:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]