Teraz jest poniedziałek, 6 kwietnia 2020, 16:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Panasonic AG-HPX171 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Panasonic AG-HPX171
troche ciemniesza od PD170 (o ile wypada robic takie porównanie ;) )
nie dawac gaina 12dB i wiecej
pilnować dzwieku bo nie ma automatu (a niektórzy bez tego ani rusz)
na podbiciu 6dB obraz nadal bardzo dobry, 9dB juz zaczyna byc mocniejsze ziarno
generalnie duzo lzejsza od PD170
można ja na chwile utopic w basenie z chlorowaną wodą - tzreba ją tylko potem wysuszyć, szczególnie styki pod przyciskami i nadal działa :D

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

czwartek, 12 listopada 2009, 00:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Croolick napisał(a):
troche ciemniesza od PD170 (o ile wypada robic takie porównanie ;) )
nie dawac gaina 12dB i wiecej
pilnować dzwieku bo nie ma automatu (a niektórzy bez tego ani rusz)
na podbiciu 6dB obraz nadal bardzo dobry, 9dB juz zaczyna byc mocniejsze ziarno
generalnie duzo lzejsza od PD170
można ja na chwile utopic w basenie z chlorowaną wodą - tzreba ją tylko potem wysuszyć, szczególnie styki pod przyciskami i nadal działa :D

Dzięki za szybkie info. Czyli jednym słowem nie będę płakał po zakupie? :D
Wchodziła w grę jeszcze AG-HMC151, ale 171 to chyba lepszy wybór.
Miałem 171 w łapie na Roadshow i w ciemnych kontach nie było tak źle na oko różnica minimalna - żałowałem że nie wziąłem ze sobą PD. Panaś 171 trochę głupiał z AF, ale gościu zoomował na maxa w ciemny korytarz także warunki extremalne. Któryś z kolegów pisał że przy SD nie zapisuje 4 kanałów audio. Jeżeli to prawda to kicha, bo 4 kanały audio mnie "podniecały" teraz nagrywam z mikroportem (kapela) + mik kamery i niestety mono. Myślałem że będzie 2xstereo. Co do manuala w audio nie ma ona jakiegoś limitera. Coś o tym pisali ludzie w temacie AG-HMC151.
Co do tego że lżejsza to mnie akurat nie rusza, bo używam Stredy a tam i tak trzeba dociążyć ją 1,5kg płytą stalową.

Ostatnio edytowano czwartek, 12 listopada 2009, 00:39 przez Jendruś, łącznie edytowano 1 raz

czwartek, 12 listopada 2009, 00:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

w DVCPRO50 bedziesz miał 4 kanały 48kHz i 16 bit

edit. ta kamera ma tylko limitery, ale jak nagrywasz 4 sciezi to sterowac mozesz tylko 2 - czyli nie masz wplywu na poziom dzwieku z mikrofonu wbudowanego - jest tam czulosc na stałe usatwiona.

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

czwartek, 12 listopada 2009, 00:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Croolick napisał(a):

edit. ta kamera ma tylko limitery, ale jak nagrywasz 4 sciezi to sterowac mozesz tylko 2 - czyli nie masz wplywu na poziom dzwieku z mikrofonu wbudowanego - jest tam czulosc na stałe usatwiona.

A nie można zrobić tak że mikrofon kamery edytuję, a wejścia liniowe nie?
Bo tam sygnał kontroluję odbiornikiem mikroportu.

czwartek, 12 listopada 2009, 00:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no tak sie nie da, chyba ze w mono :(

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

czwartek, 12 listopada 2009, 00:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sorki że spytam o jeszcze jedno - jak z edycją materiału SD. Teraz używam Edka IV na lapku Core Duo 2.0 2GB RAM grafa Nvidia GeForce 7400 i jest w miarę OK.
Jak to będzie chodzić przy DVCPRO50?
Z góry dzięki.

czwartek, 12 listopada 2009, 00:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Croolick napisał(a):
no tak sie nie da, chyba ze w mono :(

A to kiszka - dali ciała :evil:

czwartek, 12 listopada 2009, 00:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

DVCPRO50 ma identyczną rozdzielczość jak DV wiec czas pzretwarzania powienien byc taki sam - dysk tylko bedzie mocniej zasuwał :)

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

czwartek, 12 listopada 2009, 00:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Croolick napisał(a):

Jeszcze pytanko czy ta stała czułość to będzie akceptowalna do hałasów weselnych - nie będzie przesterów? Dla mnie dźwięk z mikrofonu to tylko 25% - 75% to dźwięk kapeli. Teraz do nagrywania dźwięków z sali wystarcza mi ten kiepski mik, który dostałem z PD170 - chodzi o to że jak ciotka krzyknie do kamery to musi być ją troszkę słychać. :)
Dzięki że mogłem od kolegi wyciągnąć trochę info. Życzę mało roboty a jak najwięcej kasy z tej roboty. Pozdrawiam

czwartek, 12 listopada 2009, 01:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Akurat tak się składa, że mam te dwie kamery /PD 170 i HPX 171/.

Odpowiadając na pytania Jendruś:
jasność - PD 170 jaśniejsza to rekordzistka w kamerach 1/3 cala,
wyświetlacz - dla mnie lepszy w HPX, przynajmniej nie przekłamuje kolorów,
mikrofon - bez porównania lepszy w HPX i stereo,
balans bieli - dużo lepszy w HPX, duża ilość nastaw manualnych odpowiedzialnych za kolor, balans czerni, sampling kolorów 4:2:2,
obsługa - dużo bardziej w HPX skomplikowana niż w prostej PD ale uważam to za zaletę.

Croolick napisał: "generalnie dużo lżejsza od PD 170"
Akurat jest odwrotnie:
- PD 170 - 1,67 kg /bez bat./
- HPX 171 - 2,14 kg /bez bat./

Jak wiadomo HPX ma możliwość zapisu w 17 formatach a najniższy z nich to SD DV 4x3 i 16x9.
Jakość obrazu HPX 4x3 jest znacznie lepsza niż w PD a w 16x9 różnica jest jeszcze większa.
Jak kupowałem w lutym HPX karty P2 były bardzo drogie a dziś można kupić karty P2 za 35% tamtej ceny.
Dla przykładu P2 "E" 64 GB w USA można dostać za ok.980$ czyli 2800 PLN.

Z kamery HPX 171 jestem bardzo zadowolony.
Przejechała ze mną tysiące kilometrów w upale po pustyniach Nevady i Utah i ani razu mnie nie zawiodła a obraz w 1080i to bajka.

czwartek, 12 listopada 2009, 01:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dzięki za kolejne cenne informacje. Trochę martwi mnie ten manual dźwięku. Z moim Stredy szczególnie w P. tańcu krążę wokół młodej pary intensywnie - mik też :D - raz w kapelę - raz plecami i w tym przypadku nie ma mowy o ciągłej kontroli audio z mika kamery. Z mikroportu oczywiście audio na stałym poziomie.
Jak sądzę po wprowadzeniu jakichś ustawień (przede wszystkim balans bieli, ustawienia kolorów) podczas samego filmowania - ekspozycja, AF działa bezproblemowo i automatycznie - myślę o filmowaniu już na sali przy sztucznym świetle. Kiedy nie wchodzi nam ostre światło z nap dużych okien. Jak wspomniałem korzystam ze Stredy i grzebanie w guzikologii jest w tym przypadku utrudnione. Teraz z PD najpierw manualny balans bieli i jazdaaa. Małe korekcje naświetlania shiftem podczas pracy i przede wszystkim można spokojnie zająć się kadrem - panowaniem nad Stredy, szczególnie w szybszych kawałkach gdzie trzeba trochę pobiegać. No jeszcze wtedy trzeba uważać żeby kogoś nie zabić ramieniem od Stredy :lol:
Współpracuję najczęściej z jedną kapelą która preferuje ciemności - przy stołach tylko świece. Laserki i inne światełka wyglądają wtedy najlepiej. Teraz na moją PD zakładam halogenik 10W i jest w miarę spoko . Jak to będzie z nowym Panasiem?

Jeszcze tylko jeden dodatkowy koszt - zakup jakiegoś dobrego recordera - na wszelki wypadek - po dwóch padniętych CF Sandyska w moich lustrzankach i po padnięciach chyba 3 twardzieli jestem nieufny.
Jeszcze raz dzięki za info.

czwartek, 12 listopada 2009, 02:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeżeli chodzi o audio - na sali używam dodatkowego mikrofonu AKG SE 3000 i zestawu bezprzewodowego Sennhaiser podłączonego do miksera kapeli.
Ze sterowaniem manualnym audio w tej kamerze nie jest najgorzej - jest duża tolerancja dźwiękowa a w AP CS4 dokonuję korekcji audio /możliwości są b. duże/.
Zapomnij o jakimkolwiek dodatkowym rekorderze.
Nie porównuj kart CF czy SDHC z kartami P2.
Profesjonalne karty P2 są niezawodne, seria "A" 100 000 nagrań, seria "E" 30 000.
Na salach czy w kościołach nie używam żadnych lamp na kamerze jedynie stosuje je w nocy na zewnątrz.
Bardzo dobrze sprawuje się funkcja DRS - żadnych przepaleń obrazu i rozjaśnienie najciemniejszych fragmentów kadru.

czwartek, 12 listopada 2009, 02:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tadeusz napisał(a):

Croolick napisał: "generalnie dużo lżejsza od PD 170"
Akurat jest odwrotnie:
- PD 170 - 1,67 kg /bez bat./
- HPX 171 - 2,14 kg /bez bat./

.

tylko nie dodałem ze zawsze miałem PD170 z największym akumulatorem i konwerterem szerokokątnym ;) HPX171 duzo dłuzej w rece wytrzymuje

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

czwartek, 12 listopada 2009, 08:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tadeusz napisał(a):
Jeżeli chodzi o audio - na sali używam dodatkowego mikrofonu AKG SE 3000 i zestawu bezprzewodowego Sennhaiser podłączonego do miksera kapeli.

Czyli stereo z mika kamery + mono z AKG + mono z mikroportu kapeli?
Ja chciałbym mik kamery + dwa mikroporty (stereo) z kapeli.

Tadeusz napisał(a):
Zapomnij o jakimkolwiek dodatkowym rekorderze.
Nie porównuj kart CF czy SDHC z kartami P2.
Profesjonalne karty P2 są niezawodne, seria "A" 100 000 nagrań, seria "E" 30 000.

"Chciałabym a boję się" :D przy moim pechu... Facet z Panasonica też zarzekał się że problemy z P2 niemożliwe. Jestem chyba pechowcem, bo jak mi padła pierwsza CF-ka to też mówili że to pierwszy taki przypadek - dali nową, ale co fotki poszły, to poszły - dobrze że nie były aż tak ważne.
Tak mi się cóś wydaje że widziałem tą kamerkę w Polsacie program jak oni śpiewają. Tam chyba z szajsu nie korzystają.
Tadeusz napisał(a):
Bardzo dobrze sprawuje się funkcja DRS - żadnych przepaleń obrazu i rozjaśnienie najciemniejszych fragmentów kadru.

Jak się domyślam ta funkcja działa również przy SD?

Kolego Tadeuszu. Wydaje mi się że lata temu jak kupiłem moją PD to chyba właśnie Ty udzielałeś mi pierwszych lekcji dotyczących obsługi - szczególnie spraw audio - podłączania i korzystania z mikroportu. Dzwoniłem do Ciebie wielokrotnie. Pamiętam że mówiłeś wtedy że masz "amerykańskie korzenie" - raczej znajomości, polecałeś mi karty do ustawiania bieli - niedostępne na naszym rynku, torbę chyba izraelskiej firmy Kata. Wiem że odradzałeś mi zakup stereo mika T Bone (młotka). Jeżeli to Ty to widać że idę "Twoją ścieżką" - jak miło.
Pozdrawiam.

czwartek, 12 listopada 2009, 09:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Właśnie dzwoniłem do autoryzowanego sklepu z Panasonikiem i dowiedziałem się że przykładowo karta P2 32GB ma pojemność rzeczywistą 64GB.
Nagrywa materiał w Raidzie (mirror) - jak jedna "połówka" karty pada to na drugiej jest spoko. Tak przynajmniej twierdziła pani z Euro Cori serwis.
Jeżeli to prawda to miodzio :D Po za tym 5 lat gwarancji na kamerę 8O nie wiadomo czy tak długo będę żył :lol: + 3 lata 50% zniżki na naprawy. Jezdem w szoku!!!!

czwartek, 12 listopada 2009, 11:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona