Teraz jest poniedziałek, 6 kwietnia 2020, 16:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Panasonic AG-HPX171 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Panasonic AG-HPX171
Jendruś napisał(a):
Po za tym 5 lat gwarancji na kamerę 8O

Pewnie tak jak w przypadku AG-HMC151 -czyli 1 rok gwarancji właściwej i możliwość rozszerzenia po rejestracji. Tylko, że rozszerzona gwarancja nie dotyczy najważniejszych części kamery.

czwartek, 12 listopada 2009, 18:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie jest tak jak piszesz Pinto.
Kamera HPX 171 jak i wyższe modele broadcastowe P2 Panasonica mają 5-letnią pełną gwarancję .
Jedyny warunek to w ciągu miesiąca od kupna należy ją zarejestrować na stronie Panasonica.

Do Jendruś - tak dobrze Ci się wydaje, mieliśmy kontakty telefoniczne przy PD 170.

Funkcja DRS działa we wszystkich dostępnych trybach nagrywania.

czwartek, 12 listopada 2009, 21:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tadeusz napisał(a):
Do Jendruś - tak dobrze Ci się wydaje, mieliśmy kontakty telefoniczne przy PD 170.

Cieszę się że Twoja firma się rozwija - jak widać zawsze na topie.
Troszkę wody upłynie zanim nazbieram tyle kasy - najpierw muszę sprzedać moją PD.
Jak już sprzęt będzie na chacie to ośmielę się znowu Cię "napastować" w kwestii obsługi Panasia.
Pozdrawiam.

czwartek, 12 listopada 2009, 21:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jendruś napisał(a):
Właśnie dzwoniłem do autoryzowanego sklepu z Panasonikiem i dowiedziałem się że przykładowo karta P2 32GB ma pojemność rzeczywistą 64GB.
Nagrywa materiał w Raidzie (mirror) - jak jedna "połówka" karty pada to na drugiej jest spoko. Tak przynajmniej twierdziła pani z Euro Cori serwis.
Jeżeli to prawda to miodzio :D

Niestety pani ze sklepu jest w błędzie pytałem gościa od Panasonica. Karta ma zaimpletowanego Raida, ale zero żeby zwiększyć szybkość karty.
Jeszcze dobra widomość - mój lapek Core Duo 2.0 2GB RAM zdaniem P. Grudnia z Panasonica spokojnie poradzi sobie z materiałem HD.
Jak już jestem na linii :) zapytam jak się ma jakość dźwięku z mikrofonu wbudowanego w Panasia do Mika VX 2100? Mikroporty to kościół i sala, błogosławieństwo i marsze to mik kamery.

poniedziałek, 16 listopada 2009, 13:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tadeusz napisał(a):

Nadal twierdzę, że jest tylko rok "pełnej" gwarancji - można o tym przeczytać w folderze reklamowym tej kamery.

poniedziałek, 16 listopada 2009, 23:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pinto napisał(a):
Tadeusz napisał(a):

Nadal twierdzę, że jest tylko rok "pełnej" gwarancji - można o tym przeczytać w folderze reklamowym tej kamery.

Jak już, to może być minimum pełnej gwarancji na dwa lata - prawo unijne.
Jutro zadzwonię do Panasia to napiszę.

poniedziałek, 16 listopada 2009, 23:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pinto napisał(a):
Tadeusz napisał(a):

i dobrze twierdzisz kolego 1 rok na matrycę - reszta 5 lat - rozmawiałem z p. Darkiem Grudniem z Panasia. Można oczywiście wydębić te dwa lata u sprzedawcy (niezgodność z umową zakupu - prawo unijne), ale trzeba mieć fakturę i w przypadku problemów oddać ją do sklepu - nie do serwisu.
Jestem świeżo po Road Show. Pierwsze gorące wrażenia (subiektywne) Wyświetlacz do bani trzeba patrzeć pod pewnym jak to zauważyłem "nie prostym" kątem. Co dziwne po ok. godzince spędzonej przy Panasiu "nauczyłem się patrzeć" 8O i pod koniec przestało mnie to denerwować :)

Croolick napisał(a):
w DVCPRO50 bedziesz miał 4 kanały 48kHz i 16 bit

edit. ta kamera ma tylko limitery, ale jak nagrywasz 4 sciezi to sterowac mozesz tylko 2 - czyli nie masz wplywu na poziom dzwieku z mikrofonu wbudowanego - jest tam czulosc na stałe usatwiona.

Najprawdopodobniej jest trochę inaczej niż piszesz. Stoczyłem "zwycięską walkę" z gościem z BEiKSa o cztery kanały i przy okazji zrozumiałem jak to działa. Pod zamkniętym wyświetlaczem są przełączniki gdzie można wybrać sobie dowolny kanał do manuala - zgadza się że tylko dwa, bo są tylko dwa słupki głośności na wyświetlaczu, dwa potencjometry i dwa przełączniki "puszczające" sygnał na w/w potencjometry z dowolnych 4 źródeł. Pozostałe dwa działają na automacie albo na limiterze który ustawia się w menu kamery - tu nie mam pewności - nie było czasu. Czyli w moim nietypowym przypadku mogę korygować manualnie albo jedną parę, nap. mik kamery, albo drugą czyli mikroporty, albo zamiennie jeden z mika drugi z mikroporu - tak dla jaj :D . Dziwak jestem, ale mam fiźla na punkcie audio. Gościu z BEiKSa patrzył na mnie jak na nawiedzonego 8O - twierdził że nagrywanie mikroportami jest niepotrzebne wystarczy tylko dobry mik dodatkowy na kamerze.
Jeszcze jedna sprawa gdzie się motał BEiKS. Twierdził że w Edku nie otworzą mi się 4 ścieżki audio. Błąd otwierają się bezproblemowo. Kamerka jest spoko. Jutro zobaczę jak z czułością. Nagrałem ciemny kąt Panasiem i VXem. Specyfikacja mnie przeraża Panaś 3 luxy VX -1 :( zobaczę jak będzie live.

środa, 18 listopada 2009, 21:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jendruś napisał(a):
1 rok na matrycę - reszta 5 lat

Raczej 1 rok na:
- matryca
- LCD
- wizjer
- obiektyw
a reszta 5 lat :)

środa, 18 listopada 2009, 23:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pinto napisał(a):
Jendruś napisał(a):
1 rok na matrycę - reszta 5 lat

Raczej 1 rok na:
- matryca
- LCD
- wizjer
- obiektyw
a reszta 5 lat :)

Właśnie - suuuper dekiel na obiektyw ma 5 lat gwarancji :D
Tak poważnie - wszystko oprócz matrycy ma 5 lat gwarancji - przynajmniej tak mówił p. Darek Grudzień z Panasonika.

czwartek, 19 listopada 2009, 01:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post o gwarancji pisałem z pamięci.
Ponieważ wywiązała się na ten temat dyskusja odszukałem kartę 5-cio letniej gwarancji jaką otrzymałem przy zakupie kamery.

Jest w niej napisane /cytuję w oryginale/:
5 Year or 5 000 Hour operation whichever comes first.
Exceptions to Extended Warranty
- CCD, LCD panel, Viewfinder.

Więc wynika z powyższego jak i mojej rozmowy z Panem Dariuszem Grudniem. że obiektyw jak i wszystkie pozostałe podzespoły kamery są objęte 5-cio letnią gwarancją.

czwartek, 19 listopada 2009, 01:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tadeusz napisał(a):
Ponieważ wywiązała się na ten temat dyskusja odszukałem kartę 5-cio letniej gwarancji jaką otrzymałem przy zakupie kamery.

Więc wynika z powyższego jak i mojej rozmowy z Panem Dariuszem Grudniem. że obiektyw jak i wszystkie pozostałe podzespoły kamery są objęte 5-cio letnią gwarancją.

No to p. Dariusz troszkę "mięsza" bo mi wczoraj mówił - widziałem się osobiście - że Panasonic zawsze na matryce dawał tylko rok gwarancji. Może pomyliło mu się z AG-HMC151

czwartek, 19 listopada 2009, 10:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jendruś napisał(a):
Tadeusz napisał(a):

No to p. Dariusz troszkę "mięsza" bo mi wczoraj mówił - widziałem się osobiście - że Panasonic zawsze na matryce dawał tylko rok gwarancji. Może pomyliło mu się z AG-HMC151

Jendruś, z cytowanego tekstu EN jasno wynika, że Panaś daje 5 lat lub 5000 godzin gwarancji (w zależności co wystąpi jako pierwsze) na wszystko poza matrycą CCD, panelem LCD oraz wizjerem. Tak więc Pan Dariusz nie miesza.

czwartek, 19 listopada 2009, 10:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Fakt. Ang. nie jest moją dobrą stroną :( nie próbowałem rozszyfrować tekstu, oparłem się na tym co napisał Tadeusz

Tadeusz napisał(a):

Reasumując - na kamerę "w całości" mamy 2 lata gwarancji (niezgodność z umową kupna) to prawo obowiązuje nad wszystkimi gwarancjami producenckimi + 3 lata na wszystko oprócz CCD, LCD i wizjera.

Przy okazji jeszcze jeden problem przynajmniej dla takiego niedouczonego gościa jak ja - brak polskiej instrukcji. Goście z BEiKSu mówili że jej nie ma do AG-HPX171. I tu niezgodność z prawem, które mówi że sprzedawca na terenie RP nie może sprzedawać towaru bez PL instrukcji.
Swego czasu kupowałem dosyć drogi skomplikowany sprzęt dopiero wprowadzany na rynek światowy - za tydzień od zakupu dostałem uproszczoną instrukcję po pół roku pełną opasłą instrukcję PL i nie ma że boli.

czwartek, 19 listopada 2009, 13:20
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Odnośnie polskiej instrukcji. Panowie z Beiks'u twierdzą, że nie dotyczy to produktów profesjonalnych i nawet jakiś tam paragraf wynaleźli 8O

niedziela, 22 listopada 2009, 12:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Szef Euro Cori mówił mi że instrukcja PL do tej kamery jest w przygotowaniu.
Nie wiem czy mówił tak żeby "złapać klienta", czy rzeczywiście tak jest.

Dopiero wczoraj, ze względu na brak czasu, porównałem obrazki przy słabym oświetleniu - Panaś & VX nagrane na Road Show. Niestety okazało się że w ciemnym kącie obrazek z VX-a do przyjęcia, z Panasia już nie :( nawet po włączeniu max DRS + 12db podbicia. Coraz częściej nachodzą mnie myśli że jednak to kamera nie dla mnie. Mam kolegę który również przymierza się do Panasia, wie o jej słabej czułości, więc myśli o halogenach doświetlających. U mnie oświetlenie dodatkowe po za lampką na kamerze nie wchodzi w grę. 99% wesel kręconych jest w półmroku - świece na stołach + lampka na kamerze. O zdarzających się ciemnych kościołach nie wspomnę :wink: Po odpaleniu halogenów nastrój pryska, a światełka takie jak lasery są niewidoczne. Domyślam się że przy zastosowaniu nawet dobrej, szeroko świecącej "ledówki" twarze będą dobrze oświetlone, a to co poza nimi to już tylko mrok i zero szczegółów. Bardzo chciałbym być w błędzie - jeżeli ktoś wyprowadziłby mnie z błędu byłbym bardzo wdzięczny :D
Pozdrawiam.

niedziela, 22 listopada 2009, 16:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona