Teraz jest środa, 12 grudnia 2018, 14:16

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 trv19 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post trv19
Czy ktoś może odnieść się do zakupu kamery w systemie miniDV np. TRV19 i digital8 np. TRV 250 - parametry podobne 8O

poniedziałek, 23 czerwca 2003, 21:32
Bywalec
Bywalec

Mam trv19e i jestem zadowolony z jakości, chociaż nie wiedziałem że dv ma kompresję "wewnętrzną"
Radzę jednak dołożyć 500 i kupić trv22, bo ma wejście analogowe i kolorowy wizjerek...
Trochę wnerwia mnie bzyczenie przez 1 sec od włączenia nagrywania - serwomechanizmy mogłyby być bardziej dyskretne

czwartek, 31 lipca 2003, 22:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
qmp-> wlasnie kupilem trv19 i stwierdzilem ze na wyjsciu s-video obraz jest monochromatyczny! tez masz cos takiego? a moze w menu muszę to jakos ustawić?
Wczoraj sprawdzalem jakosc obrazu przy słabym oswietleniu (wieczorem) i muszę powiedzieć, ze są jednak spore szumy. :(
Za to steady shot jest super!

piątek, 1 sierpnia 2003, 17:20
Bywalec
Bywalec

u mnie jest ok, ale może to zależeć od sprzętu do którego podłączasz (jeśli nie ma obsługi luminancji i chrominancji to obraz bedzie cz-biały) zobacz też czy kabelek nie jest marnej jakości ( za długi tez nie jest dobry, bo są straszne straty)
Ja mam problem z wykryciem kamery w win2000 via DV(NEC) i nikt mi nie umie pomoc :(
miłego filmowania!

piątek, 1 sierpnia 2003, 23:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja mam trv22 i jestem bardzo zadowolony, może trochę za bardzo słychać mechanizmy kamery, jeśli nagrywa się w ciszy, natomiast obraz i stabilizator obrazu bez zarzutu. Żadnych problemów z podłączeniem do komputera, na Win2000 i XP z kartą fire-wire na chipsecie NEC zadziałało od razuu (nie mam pojęcia dlaczego qmp ma z tym problem). Do muchomorka, jeśli włączasz przez S-video poszukaj w telewizorze ustawienia Y/C na tym wejściu, powinno pomóc.
Pozdrawiam,
Noname.

sobota, 2 sierpnia 2003, 17:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jest dokładnie tak, jak napisaliscie - czarno-biały obraz to wina wtyku euro w telewizorze (gdy podłączyłem kamerę do 'S-video in' w magnetowidzie s-vhs, pojawil się kolor). W niedzielę wypusciłem sie z kamerą na miasto. Jedno, do czego mam zastrzezenie, to czułosc dźwigni zoom-u. Ledwo jej dotknę a już zmiana szerokości kąta następuje z maksymalną prędkoscią. :? Podczas odtwarzania nagranego materiału trudno się nie zirytować. Bede wiec musiał trochę nad sobą popracować ;)

poniedziałek, 4 sierpnia 2003, 07:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://www.abtelectronics.com/images/pr ... RV19_22_33

poniedziałek, 4 sierpnia 2003, 15:36
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Jedno, do czego mam zastrzezenie, to czułosc dźwigni zoom-u. Ledwo jej dotknę a już zmiana szerokości kąta następuje z maksymalną prędkoscią. :?

Witam.
Mam tą prawie najbardziej ubogą wersje tej kamery bo trv14, ale jestem z niej bardzo zadowolony. Jeśli chodzi o pracę dźwigni zoom-u to jest to dźwignia dynamiczna - czyli działająca na zasadzie stopnia wychylenia. Wychylając ją do końca uzyskujesz szybką pracą zoom-u, natomiast wychylając ją delikatnie zoom będzie poruszał się wolniej. W zależności od tego jak szybko ma poruszać się zoom w Twoim ujęciu, tak mocno wychylaj dźwignię, można się do tego przyzwyczaić, a wtedy jest to niezłe urządzenie.
Pozdrawiam.

środa, 6 sierpnia 2003, 22:40
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]