Teraz jest środa, 18 lipca 2018, 07:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 HD vs HDV 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post HD vs HDV
Proszę o konstruktywną odpowiedź osób, które miały w swoich rękach modele kamer ex 1 i jvc GY-HD200E. Interesuje mnie:

-jakość obrazka(wiem, że inne rozdziałki i generalnie katologowo bardziej słodko wygląda ex1), mają różny bitrate, ale właśnie subiektywe odczucia mnie interesują, bo będę wiedział przy okazji odwiedzin handlowców na co mam zwrócić uwagę. Wykorzystanie? kamerka ma dawać ładne obrazki z kranu kamerowego, więc dynamika ruchu kamery będzie rozpięta i interesują mnie szczegóły, a także na temat jakości video obu tych kamer przy szybkim szwenkowaniu,

-jakość obiektywu, dodam, że nie interesuje mnie jego wymienność, bo na razie nie będzie mnie na to stać, ważne jest to, co dają w standardzie(oczywiście tyczy się to JVC),

-niezawodność. Często pomijane przy kupnie, jednakże ktoś stwierdzi, że każda może się popsuć... Opinie na temat jvc są podzielone, ale dodam, że na zachodzie jest całkiem poważaną kamerką. Jeżeli ktoś zna KONKRETNE wady obu kamer, będę wdzięczny...

-cmos vs CCD. Od momentu kiedy pojawiły się u nas pierwsze fx1, zostałem ich użytkowniekiem. Nie narzekam specjalnie na brak światła, widziałem rożne filmy konkurencji i wiem, że wyciskam z niej dużo:) SONY i JVC...różne przetworniki... Jak się to ma w praktye, wiedza książkowa mnie nie interesuje. Wady CCD znam, CMOS nie...Proszę o pomoc.

Pierwszy mój post i trochę długi wyszedł. Będę wdzięczny za odpowiedź na powyższe pytania. Pozdrawiam

czwartek, 5 lutego 2009, 19:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]