Teraz jest środa, 21 listopada 2018, 18:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Nowe informacje o EX1 i EX3 - czy coś wiecie? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Nowe informacje o EX1 i EX3 - czy coś wiecie?
Panie i Panowie!!!
Jak poinformował mnie sprzedawca w salonie SONY podobno (d)efekt w kamerach Sony EX1 i EX3 tzw."rolling shutter" został usunięty przez najnowszy soft.Uznałbym to za plotkę i pogłoskę gdyby nie fakt,że:
-po pierwsze: jeszcze miesiąc temu w tym samym salonie odradzano mi zakup EX1 i innych kamer CMOS ze względu na błędne działanie przetworników CMOS w określonych warunkach (!!!)
-po drugie: taką samą informację podali mi także inni indywidualni sprzedawcy, którzy nie mają nic wspólnego z Sony,
-po trzecie: pod koniec marca Sony przygotowuje nowe modele kamer z zupełnie zmienionymi CMOS-ami i wprowadza na rynek "stare" modele z poprawionymi wadami.

Informacje te brzmią dziwnie, bo wg.mnie "za różowo" Mam więc do Szanownych Forumowiczów pytanie czt słyszeliście coś o tym?

środa, 11 lutego 2009, 09:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Nowe informacje o EX1 i EX3 - czy coś wiecie?
Ostatni "soft" do PMW-EX1 to wersja v.1.11
Wszystkie kamery sprzedawane od listopada 2008 są wyposażone w ten właśnie firmware. Sony od jakiegoś już czasu zapowiada nową wersję oprogramowania do EX1 i EX3 ...
Ale czy będzie to w marcu czy w kwietniu, tego chyba nie wie nikt.
Na szczęście wgranie nowego oprogramowania zajmuje 5 minut i jest ZA DARMO :D Można to zrobić samemu, gdy się dysponuje odpowiednim plikiem ...

środa, 11 lutego 2009, 10:20
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Bogusław Spala napisał(a):
Na szczęście wgranie nowego oprogramowania zajmuje 5 minut i jest ZA DARMO :D Można to zrobić samemu, gdy się dysponuje odpowiednim plikiem ...

Mogę prosić o przybliżenie tego,jak to zrobić??Dzięki.

środa, 11 lutego 2009, 20:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bardzo proszę:

Upgrading the PMW-EX1 Firmware 1.11

środa, 11 lutego 2009, 20:50
Stały bywalec
Stały bywalec

Ciacho napisał(a):
Panie i Panowie!!!
Jak poinformował mnie sprzedawca w salonie SONY podobno (d)efekt w kamerach Sony EX1 i EX3 tzw."rolling shutter" został usunięty przez
najnowszy soft.Uznałbym to za plotkę i pogłoskę gdyby nie fakt,że:
-po pierwsze: jeszcze miesiąc temu w tym samym salonie odradzano mi zakup EX1 i innych kamer CMOS ze względu na błędne działanie przetworników CMOS w określonych warunkach (!!!)

Rolling shutter to nie defekt tylko cecha wszystkich kamer z przetwornikami CMOS, której nie da się go usunąc, gdyż wynika z budowy i sposobu "pisania" obrazu przez tego typu przetwornik.

Ciacho napisał(a):
-po trzecie: pod koniec marca Sony przygotowuje nowe modele kamer z zupełnie zmienionymi CMOS-ami i wprowadza na rynek "stare" modele z poprawionymi wadami.

Wszystkie kamery z przetwornikami CMOS w najbliższym (a prawdopodobnie też trochę dalszym) czasie będą cechowały się rolling shutterem. Na dzisiaj nie jest możliwe wyprodukowanie CMOS-a z global shutterem (cecha przy której nie powstają artefakty typowe dla rolling shuttera) ponieważ w obecnej fazie rozwoju tych przetworników parametry obrazu nie są zadawalające przy global-shutterze.

Jeśli będziesz używał kamery przy świetle stroboskopowym lub lampach błyskowych (przy dużych różnicach w jasności np. ciemne pomieszczenie i dużo fleszy) zainwestuj raczej w kamerę z CCD np. Canon XHA1 lub Panasonic HPX171.

czwartek, 26 marca 2009, 00:58
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]