Teraz jest niedziela, 21 października 2018, 10:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Samsung VP-HMX10 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Samsung VP-HMX10
Witam i proszę o pomoc.
Od kilku lat bawię się amatorsko obróbką fimów na komputerze. Takie sobie rodzinne scenki. Miałem kamerkę analogową 8mm (nie narzekam) oraz kartę Pinaclew komputerze. Efektem końcowym było wystarczająco dobrej jakości DVD.
W ostatnich dniach rodzinka kupiła mi kamerkę SAMSUNG VP-HMX10. Uznali że zasługuję na coś bardziej współczesnego. I tutaj zaczyna się mój problem.
Na stacji dokującej jest gniazdo USB-2 oraz AV OUT. W kamerce jest gniazdo HDMI. Owszem mogę zgrywać material do obróbki poprzez poczciwego analoga Pinacla, ale to jest ewidentny kanibalizm. Tracę na jakości. Mam tez kartę Firewire zamontowaną ale nie ma możliwości połączenia jej ze stacją dokującą z kamery. Brak jest w stacji odpowiednich gniazd.
Co robić, czy jest wogóle możliwość zgrania materiału na dysk komputera ( za wyjątkiem płytki analogowej). Nie jestem profesjonalistą i nie potrafię używać fachowych określeń. Ale bardzo mi zależy na szybkiej odpowiedzi.
Pozdrawiam ( nowy na forum)

niedziela, 15 lutego 2009, 12:20
Nowy
Nowy

Post Re: Samsung VP-HMX10
Z tego co pamiętam, to VP-HMX10 jest kamerą rejestrującą na kartach SDHC.
W tym przypadku dwie podstawowe metody transferu danych do komputera, obie poprzez złącze USB:
- przewód USB od kamery do komputera,
lub
- czytnik kart SD/SDHC ze złączem USB (kilka-kilkanaście zł.) do którego wkłada się kartę z kamery.

Jeżeli tylko system operacyjny komputera zawiera sterowniki USB (w przypadku Windows od wersji XP wzwyż wbudowane są one standardowo w system) karta pamięci w kamerze lub odpowiednio w czytniku rozpoznana zostanie jako tzw. "dysk wymienny" i wszystko co na niej jest można czytać,kopiować,usuwać itp. jak normalne pliki dyskowe.

środa, 25 lutego 2009, 20:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]