Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 10:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Canon XM2 - problemy z dzwiękiem 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Canon XM2 - problemy z dzwiękiem
Witam wszystkich forumowiczów,
Od kilku tygodni jestem gościem na forum czytając na temat sprzętu i techniki filmowania. Kupiłem sobie używaną kamerę Canon XM2. Niestety od samego początku miałem z nią problemy. A to nawalił mechanizm kasety a to nie mogłem znależć jak ją podłączyć do komputera (z powodyu instrukcji po francusku), a teraz jak już z tymi poprzednimi sobie poradziłem okazało się że dzwięk z kamery jest nie do przyjęcia. W każdych ustawieniach (czy to na manualu czy to na auto, z włączonym i wyłączonym filtrem ATT) dzwięk ma jakeiś trzaski i piski. Czy ktoś już z czymś takim z was się spotkał? Podłączałem zewnętrzny mikrofon (tylko mono bo tylko taki miałem dostępny) ale okazło się że problem nie zniknął. Czy to może być problem z głowicą od dzwięku? Proszę o jakąś radę bo nie wiem co mam dalej z tą kamerą robić. Ręce mi już opadły :-(((( Pozdrawiam, Marcin

poniedziałek, 9 marca 2009, 22:35
Nowy
Nowy

Post Re: Canon XM2 - problemy z dzwiękiem
zamieszczam link do filmiku który na prędce zrobiłem aby pokazać o jaki problem z dzwiękiem mi chodzi

http://www.youtube.com/watch?v=7V4D5P8NihU

Proszę o radę. Czy to jest kwestia ustawień czy jednak kamerę trzeba oddać do serwisu?

wtorek, 10 marca 2009, 00:01
Stały bywalec
Stały bywalec

Oddaj do serwisu. Polecam Ci
http://www.serwis-aparatow.com.pl/
lepiej niż na żytniej!

środa, 11 marca 2009, 15:20
Nowy
Nowy

Canon XM-2 kamera ma jedną z lepszych fonii w swojej klasie, jednak źle pracuje na automacie, problem z dźwiękiem tego typu pojawia się przy zwarciu styków wtedy gdy ktoś chce nagrywać z mikrofonu mono na dwie ścieżki. Być może to jest problem gniazda w kamerze.
Wada bębna naciągu taśmy i sprzęgła może dać takie zmiany w dżwięku. Zastanowić się trzeba czy naprawa nie przewyższy wartości np nowej Sony 2100 mimo że ma gorszy dżwięk i węższy obiektyw ma najtwardsze sprzęgło w swojej klasie.
Sprzedaj kamere tam gdzie ją kupiłeś i kop Sonego póki jeszcze jest. Zaznaczam nie jestem fanem sonego ale patrze realni i liczę.

czwartek, 19 marca 2009, 18:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]