Teraz jest środa, 15 sierpnia 2018, 03:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Poszukuje opinni: Jaka Kamera do kręcenia teledysków. 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Poszukuje opinni: Jaka Kamera do kręcenia teledysków.
Mam niestety do zainwestowania max około 4500/5000.tys :idea:
Potrzebuje kamere która dobrze zachowuje się w extremalnych warunkach: światła laserów, dym, chałas itp. Konkretnie mówie tu o kręceniu klubowych występów a potem robieniu z tego teledysków na komputerze.
Kamera musi spełniać kilka warunków - z tego co już sam wiem:
Musi mieć stabilizator obrazu, Kręcenie przy małym oświetleniu
lub w nocy. Musi dobrze łapać ostrość przy szybkim przesuwaniu po sali.
Żeby był i.Link no i żeby zgrywał dobrej jakości obraz na komputer. Oczywiście poręczna i wygodna. Może mieć jakieś fajne efekty. Może troche to wszystko ogulnikowo ale mniej wiecej wiadomo o co chodzi. :wink:

:oops: !!!!Ostatnia sprawa co to jest tak naprawde 3CCD (powiedzcie mi jaki to ma wpływ na filmowanie w takich sytuacjach jak opisałem wyżej) I co to tak naprawde zmienia pod względem Jakości obrazu końcowego na komputerze!!!! :oops:

A więc jaki typ kamerki polecacie. za taki pieniądz. 8)
ps. Myślałem nad Sony TRV33 całkiem niezła wystarczy?. :?

sobota, 28 czerwca 2003, 16:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post porada kamery
wiesz mam ten sam problem ale za 5 koła mogę mieć trv60 SONY

sobota, 28 czerwca 2003, 19:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post a w salonie?
w salonie/klepie za tą cene? czy prywatnie?...za 5taka to sie oplaca.

sobota, 28 czerwca 2003, 19:56
Stały bywalec
Stały bywalec

jakiś miesiąc temu kupiłem trv 12 za 2.600 pln (niestety tylko takim budżetem operowałem) i nagrałem do tej pory 2 godziny materiału wszystko z koncertu (a w sumie z dwóch). Jesli chodzi o pracę w kiepskich warunkach oświetleniowych to ta kamera wypada na prawdę dobrze. Pierwszą kasetę nagrywałem podczas koncertu moich kolegów w klubie, w którym nie było praktycznie żadnego oświetlenia, poza dwiema drobnymi lampkami zawieszonymi na suficie i jednym kolorofonem w rogu. Warunki fatalne, a pomimo tego widać wszystko bez żadnych "szumów", chociaż przyznaję, że momentami trzeba się wpatrywać. Tutaj też musze bardzo pochwalić system nightshot (nie wiem dlaczego tak krytykowany), bo od czasu do czasu włączałem go żeby porównac efekt i muszę przyznac, że przy tak minimalnym oswietleniu sala od razu robiła sie jasna, wyaźnie widziałem każdą osobę i nie było żadnego 'efektu stoboskopu' jak w jvc czy panasonic'u (według mnie to właśnie te systemy 'color night view' są zupełnie bez sensu).

Jesli chodzi o drugi klub było już zdecydowanie lepiej, profesjonalne naświetlenie, lasery itd. i w tym przypadku nagranie wyszło już bardzo dobrze, nawet kiedy uciekałem na koniec sali, gdzie było raczej ciemno.

Więc jak najberdziej polecam nowe modele sony i ze względu na jakość filmu przy kiepskim świetle i ze względu na bardzo dobry nightshot (naprawdę czasami niezbędny w zaciemnionych klubach), chociaż trv 33 ma trochę mniejszy przetwornik od pozostałych, wiec może pracowac troche gorzej przy marnym oswietleniu, ale jeśli udałoby Ci się kupic trv 60 za 5000 to wydaje mi się, że będziesz zadowolony (60'tka ma chyba przetwornik 1/3,6 cala, więc jeszcze lepszy efekt), a jesli nie ta to moze panasonic nv gs 60 (już 3CCD)

powodzenia :D

niedziela, 29 czerwca 2003, 16:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]