Teraz jest poniedziałek, 22 października 2018, 22:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Kasety czyszczące 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Kasety czyszczące
Proszę o opinię czy używać kaset czyszczących w kamerach, a jeśli tak to czy są lepsze i gorsze ?

poniedziałek, 30 czerwca 2003, 10:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Kasety czyszcące
Też z chęcią poznałbym wreszcie miarodajną opinię nt. kaset czyszczących. Producenci kamer zalecają stosowanie, wielu ludzi uważa, że równie dobrze można używać papieru ściernego. Jak to w końcu jest z tymi kasetami czyszczącymi?

poniedziałek, 30 czerwca 2003, 11:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Czy naprawdę nikt nie ma zdania na ten temat????

wtorek, 1 lipca 2003, 09:20
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

sam takiej kasety nie uzywam ale moja kamera (nowa ze sklepu), a mam ja od kwietnia juz 2 razy byla na czyszczeniu glowic. pytalem sie w serwise czy oni czyszcza glowice tasma ale facet mowi ze nie. wg. niego raz na jakis czas mozna uzyc takiej kasety ale czeste uzywanie moze spowodowac ze bedzie trzeba czyscic glowice co chwila bo okladziny na glowicy w wyniki dzialania kaset czyszczacej sie zetra. innemu znajomemu skonczyla sie gwarancja i teraz po pol godzinie nagrywania czysci glowice spirytusem i jest super

wtorek, 1 lipca 2003, 13:27
Bywalec
Bywalec

W jednym z folderów reklamujących kamerę wśród akcesoriów dodatkowych zobaczyłem również firmową kasetę czyszczącą. Chyba producenci nie strzelaliby sobie gola, gdyby to był produkt niszczący głowicę? Sam do kamery i magnetowidów nie używam kaset czyszczących, ale irchy nasączanej alkoholem. Kupiłem kiedyś taką kasetę i okazało się, że jeszcze bardziej brudzi niż czyści. Ale to był produkt niemarkowy, więc nie generalizuję na wszystkie.

środa, 2 lipca 2003, 15:07
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

artie te kasety czyszcza na sucho wiec po dluzszym korzystaniu z nich glowica staje sie coraz bardziej podatniejsza na brud. a serwis nie uzywa do czyszczenia kaset.

środa, 2 lipca 2003, 17:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Nawilżenie jest konieczne to zapobiega tworzeniu się mikrorys od nawet zwykłych wszechobecnych drobinek tak zwanego kurzu, który nie pyta nikogo czy może wejść np w strukturę kasety czyszczącej

środa, 2 lipca 2003, 22:28
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

[quote="artie"]Chyba producenci nie strzelaliby sobie gola, gdyby to był produkt niszczący głowicę?

Witam.

Pewnie, że producenci nie strzelają sobie gola - strzelają go urzytkownikom, dzięki temu, że ktoś używa kasety czyszczącej głowica się "zdziera", a to z kolei powoduje potrzebę wymiany bębna głowicy lub dla ludzi nie lubiących sprzętu serwisowanego konieczność zakupu nowej kamery. Kasety czyszczące dziłają na zasadzie ścierania brudu i są tak policzone aby przez okres użytkowania sprzętu na gwarancji dawały szybki i zadowalający efekt, a po jakimś czasie (gdy szczęśliwy okres gwarancyjny mamy już za sobą) niestety warstwa "szlachetnego" materiału którym pokryta jest głowica ulega zdarciu (porysowaniu) co objawia się tym że głowica jest po prostu matowa i nie nadaje się do użytku bo sama zaczyna działać jak owo urządzenie czyszczące, tyle tylko, że w stosunku do kaset na których nagrywamy. Warstwa magnetyczna kasety szybciej jest zdzierana przez (jak to trafnie porównał Górek) papier ścierny. Wtedy jesteśmy narażeni na utratę cennego materiału który mamy na taśmie i oglądamy korzystając z naszej kamery jako magnetowidu.
Ten temat był wiele razy poruszany przy okazji czyszczenia głowic magnetowidowych, ale wierzcie mi jako elektronik widziałem głowice magnetowidów po regularnym kontakcie z kasetami czyszczącymi - naprawdę nic przyjemnego, zwłaszcza dla kogoś kto się dowiaduje ile ta przyjemnośc kosztuje, a w przypadku mechaniki kamer cena jest na pewno zdecydowanie wyższa niż w magnetowidach.
Reasumując: darujmy sobie kasety czyszczące

pzdr.

piątek, 4 lipca 2003, 16:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post RE
Reasumując: darujmy sobie kasety czyszczące

czyli co, lepiej patyczek z nawiniętą watką i umaczany w spirytusie ? (tak jak dawno temu głowice magnetofonowe). Może jakiś długoletni praktyk wypowie się....

sobota, 5 lipca 2003, 01:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Raczej napewno nie w spirytusie. Spirytus jest świetnym rozpuszczalnikiem - również izolacji głowic. Stosować się powinno specjalne płyny do czyszczenia głowic, które są do kupienia w dobrych sklepach z częściami elektronicznymi. I raczej też nie wacikiem, którego drobne włoski mogą dostać się do szczeliny w głowicy. Ja używam do tego celu papieru z czasopism ilustrowanych nasączonego tym płynem.

sobota, 5 lipca 2003, 08:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Koledzy jestem kompletnie zaskoczony kamera DSR-250 przez 1.5 roku przepracowane 1300 godzin / sama tylko praca głowicy- jak ktoś nie wie to jest tam licznik/
i tylko raz czyszczenie głowicy spowodowane uszkodzoną taśmą na samym początku eksploatacji. Poprzednio pracowałem na DSR-200
i problemy z czyszczeniem były podobne tzn. pojawiły się po 3 latach
czyli mniej więcej po 2500- 3000 godz pracy w serwisie wymieniono głowicę i problem się skończył, mało tego dawniej pracowałem też na
VX-9000 i też zero problemów z głowicą. Czym objawia się zabrudzenie głowicy, te przypadki o których piszę były sygnalizowane w wizjerze i drobnym pikselowaniem na niewielkim odcinku taśmy.
Używam tylko kaset DVCAM Sony
Może czyścicie te głowice za często lub robicie to profilaktycznie przyczyniając się do ich zużycia lub zabrudzenia a może to jednak taśmy.
Możliwe że trwałość głowic w sprzęcie amatorskim jest gorsza.
Pozdrawiam.

sobota, 5 lipca 2003, 09:22
Bywalec
Bywalec

Ta kaseta czyszcząca, o której pisałem wcześniej, posiada otworek do wpuszczenia paru kropel płynu czyszczącego, który był w komplecie z nią. Sama taśma przypomina papierową wstążkę.

wtorek, 8 lipca 2003, 12:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Możliwe że trwałość głowic w sprzęcie amatorskim jest gorsza.

Sądzę że nie tylko możliwe ale zapewne tak jest .

wtorek, 8 lipca 2003, 15:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Leon masz w pełni rację ja tylku chciałem delikatnie zasugerowac że każdy sprzęt ma swoje przeznaczenie.

wtorek, 8 lipca 2003, 19:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No właśne szkoda, aby mieć pożądny sprzęt trzeba tak drogo płacic( a swoją drogą mamy przesrane bo np taka PD 150 w polsce kosztuje 17 000
a w USA 10 000zł w prawdzie w NTSC.

Proponuje odwiedzić witrynkę http://www.bwayphoto.com/

wtorek, 8 lipca 2003, 19:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona