Teraz jest wtorek, 17 lipca 2018, 01:50

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Interfejs do przegrywania kaset VHS na DVD 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Interfejs do przegrywania kaset VHS na DVD
Specjalne napisałem interfejs bo wiem że takie możliwości mają karty TV ale mi zależy na jakości. Jeżeli by to miało przy okazji tuner TV naziemnej analogowej albo cyfrowej to wcale się nie obrażę ale nie jest mi to do szczęścia potrzebne bo telewizor w pokoju mam jedynie bym tego użył jak gdzieś pojadę.

Chodzi mi głównie o przegrywanie kaset VHS na DVD.

Mam magnetowid Tensai TVR-304VS z wyjściem SCART (EURO). I nie wiem tak naprawdę jakie tam są sygnały, na pewno jest Composit ale jego bym chciał unikać bo dość że jakość kaset jest już marna to nie chciał bym jej pogarszać.

Chciał bym kupić coś co będzie współpracowało z magnetowidem i ewentualnie kamerą VHS, oczywiście obowiązkowo Pal i NTSC. Biedzie to działać z laptopem więc PCI odpada najlepiej USB 2.0 ale nie wiem czy szybkość transmisji USB pozwala na osiągnięcie odpowiedniej jakości. Jeżeli nie USB to firewire (IEEE 1394) albo Expres cart.

Cena do 300zł chyba ze będzie coś naprawdę dobrego to coś można jeszcze dorzucić.

Zdaję sie na waszą pomoc. Co wy używacie w swoich studiach.

piątek, 17 kwietnia 2009, 17:46
Nowy
Nowy

Post Re: Interfejs do przegrywania kaset VHS na DVD
Nie chcę się wpakować w kłopoty nie przespane noce bo sterowniki świrują itp.

Teraz moje pytanie bo bardziej podoba mi się PINNACLE MovieBox DV i to nie tylko mnie bo portfelowi mojemu też ale w stacjonarce nie mam firewire wiec nie wiem czy kupować tego PINNACLE MovieBox DV czy PINNACLE STUDIO 12 MovieBox Plus USB (510) który jest dość drogi czy wybrać Dazzle Video Creator Platinum USB 2.0 który jest troszkę tańszy.

Może inaczej zapytam jakie są roźnice miedzy Dazzle Video Creator Platinum USB 2.0 a PINNACLE STUDIO 12 MovieBox Plus USB (510) ? PINNACLE to firma która się specjalizuje w video tworzy też programy a Dazzle to w sumie nie wiem co to za firma.

AHA ja mam VISTE i chciał bym coś kompatybilnego wiem że PINNACLE STUDIO 12 MovieBox Plus USB (510) nie wiem jak to jest z PINNACLE MovieBox DV

Co wybrać możecie jakieś plusy minusy wypisać.
A co za różnica miedzy USB a firewire oprócz szybkości transferu z którym są mniejsze problemy ?

Wyraźną różnice wiedzę tu
PINNACLE STUDIO 12 MovieBox Plus USB (510) maks. rozdz. PAL/NTSC 1920x1080 piksele
Pinnacle Studio MovieBox DV maks. rozdz. 720x576

A nie wiecie czy ten magnetowid można podłączyć po S-Video czy tylko po RGB ale chyba nie ma kart na RGB ?

sobota, 18 kwietnia 2009, 20:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]