Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 09:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Problem z Dźwiękiem w sony vx 2100 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Problem z Dźwiękiem w sony vx 2100
Witam
Mam taki oto problem:
Nagrywam w Vx 2100 wszystko jest ok obraz dźwięk, ale gdy odtwarzam nagraną kasetkę w innej kamerce to dźwięk się zacina. W sony jest ok ale troszkę szkoda mi tej kamerki do zgrywania. Zaczęło się tak dziać po przeglądzie kamerki wykonanym przez AUTORYZOWANY SERWIS SONY POLSKA W WARSZAWIE!! Jutro pojadę z reklamacją ale może ktoś się z czymś takim spotkał?
:|

poniedziałek, 27 kwietnia 2009, 11:16
Moderator
Moderator

Post Re: Problem z Dźwiękiem w sony vx 2100
Sprawdź jeszcze zapis w trybie audio 12 bit i zobacz, czy taka kasetka odtwarzana za pomocą małej kamerki będzie miała poprawny dźwięk.

wtorek, 28 kwietnia 2009, 00:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pierwsze wesele nagrałem przez omyłkę na 12 bit i myślałem że to jest właśnie ta przyczyna ale drugie było nagrane nz 16 bit i to samo. Dziś zostawiłem kamerkę jeszcze raz w serwisie i zobaczymy co na to technicy. Pokazałem im kasetkę z ostatniego nagrania przed przeglądem gdzie wszystko było ok i tą pierwszą po przeglądzie gdzie zacinał się dźwięk.Pan przyjmujący powiedział że widocznie ta mała kamerka jest kiepska i trzeba zgrywać na sonym. Byłbym to i mógł przyjąć ale przecierz przez półtora roku aż do przeglądu wszystko było ok a po już lipa. I jeszcze jedno jak dźwięk załapywał to trzeszczał jak holerka. :|

wtorek, 28 kwietnia 2009, 21:05
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

weź do serwisu tą kamerkę na której zgrywasz.Niech ci ją dostroją do kaset z VXa.Przestawili ci tor prowadzenia taśmy.Bardzo często sie tak dzieje po regulacjach.

wtorek, 28 kwietnia 2009, 21:12
Moderator
Moderator

Jeśli ta mała kamera nie była serwisowana i nikt w niej nie grzebał, śmiem twierdzić, że to ona ma bardziej prawidłowo ustawiony tor odczytu, tym bardziej, że przed przeglądem 2100 wszystko pracowało poprawnie, więc to w vx trzeba poprawić.

wtorek, 28 kwietnia 2009, 21:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ta mała kamerka to JVC "prawie nówka sztuka" kupiona w grudniu 2008r.
Umówiłem się że jeśli nic nie wykryją to podrzucę technikom z tego serwisu właśnie tę małą kamerkę i oba przykłady nagrania dla przedstawienia problemu. Narazie muszę czekać na info. :?

wtorek, 28 kwietnia 2009, 21:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kazikmaly napisał(a):
....Pokazałem im kasetkę z ostatniego nagrania przed przeglądem gdzie wszystko było ok i tą pierwszą po przeglądzie gdzie zacinał się dźwięk.Pan przyjmujący powiedział że widocznie ta mała kamerka jest kiepska i trzeba zgrywać na sonym. Byłbym to i mógł przyjąć ale przecież przez półtora roku aż do przeglądu wszystko było ok a po już lipa.
Jestem pod wrażeniem, jak serwisant szybko zdołał dorobić (debilnie) bzdurne tłumaczenie i wmówić klientowi, że jest wielbłądem - po prostu Nobel dla pana sewisanta się należy :lol:

Montażysta Darek A. napisał(a):
Jeśli ta mała kamera nie była serwisowana i nikt w niej nie grzebał, śmiem twierdzić, że to ona ma bardziej prawidłowo ustawiony tor odczytu, tym bardziej, że przed przeglądem 2100 wszystko pracowało poprawnie, więc to w vx trzeba poprawić.
Ale czy pan serwisant to zrozumie ? Czy przyzna się, że spaprał robotę ?

rec napisał(a):
weź do serwisu tą kamerkę na której zgrywasz.Niech ci ją dostroją do kaset z VXa.Przestawili ci tor prowadzenia taśmy.Bardzo często sie tak dzieje po regulacjach.
Tak, tak - niech spartaczą tory prowadzenia taśmy w obydwu kamerach.

A gdyby tak fabryka X wyprodukowała lokomotywę z rozstawem kół mniejszą np. o 10 cm niż norma przewiduje ?

Co zaleciłby pan serwisant (gdyby pracował w PKP) ?
1 - zwęzić wszystkie tory w Polsce o 10 cm
2 - poszerzyć rozstaw kół w tej lokomotywie o 10 cm

Zapewne wybrałby rozwiązanie nr 1 :lol: :lol: :lol:

wtorek, 28 kwietnia 2009, 21:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wydaje mi się żę wina jest po stronie vx2100 (jestem niemal 100%). Mam wrażenie że serwis nie poradził sobie z czyszczeniem sprzętu i tu tkwi przyczyna. Pozdrawiam

wtorek, 28 kwietnia 2009, 22:48
Nowy
Nowy

kazikmaly napisał(a):
Witam
Mam taki oto problem:
Nagrywam w Vx 2100 wszystko jest ok obraz dźwięk, ale gdy odtwarzam nagraną kasetkę w innej kamerce to dźwięk się zacina. W sony jest ok ale troszkę szkoda mi tej kamerki do zgrywania. Zaczęło się tak dziać po przeglądzie kamerki wykonanym przez AUTORYZOWANY SERWIS SONY POLSKA W WARSZAWIE!! Jutro pojadę z reklamacją ale może ktoś się z czymś takim spotkał?
:|

Jeśli można wiedzieć to w którym serwisie taką lipę odstawiają?
Pytam Ponieważ będę chciał zrobić w jednej przegląd a w drugiej wymienić tor prowadzenia taśmy...
Pozdrawiam.

niedziela, 22 listopada 2009, 21:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

w warszawie jest tylko jeden auutoryzowany serwis - centralny - reszta tylko bazuje na nim
drugi rewelacyjny serwis jest poznaniu. tylko te dwa serwisy robia w polsce naprawy gwarancyjne. jezeli oddasz do innego niby autoryzowanego to i tak sprzecik jedzie do ww serwisów.
jeden i drugi tylko czeka zeby skonczyła sie gwarancja i ostro bulic za naprawe.
na gwarancji to tylko wymieniaja płyte główną, przetworniki bo jezeli cosik sie stanie z obiektywem no chyba ze walnie silniczek od zoomu, i całym mechanizmem to zwala wine na niewłasciwe uzytkowanie i takie tam blablabla.

miałem do czynienia z jednym i drugim i wg mnie ze wzgledu na ich podejscie i profesjonalizm powinni ich zamknąć tzn autoyzowane punkty.

jedyny i profesjonalny serwis jest w krakowie

od czasu walki z serwisami sony jezeli kupuje sprzęt sony wogóle nie interesuje mnie cos takiego jak karta gwarancyjna a przedłuzenie do 5 lat to tylko wyłudzanie pieniedzy od sony

poniedziałek, 23 listopada 2009, 11:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]