Teraz jest wtorek, 16 października 2018, 16:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 PC WORLD KOMPUTER - Cyfrowe wideo 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post PC WORLD KOMPUTER - Cyfrowe wideo
Witam...
Poszukuję tego numeru specjalnego, gdzie testowano kamery wideo, karty wideo.
Może ktoś mógłby podesłać zeskanowany wynik testów kamer lub opis testów poszczególnych modeli. Ewentualnie niech ktoś napisze która z kamer wypadła tam the best. Byłbym bardzo wdzięczny.

Jeżeli ktoś jest z Rzeszowa i posiada ten numer to prosiłbym o kontakt, pożyczyłbym za 2-3 godzinki, sprawa jest dość pilna :-)

Proszę o informacje na forum lub na priv'a Maciej.Glod@post.pl

Maciej G.

środa, 2 lipca 2003, 07:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
testy w gazetach polegają na tym kto da więcej na reklamę. często jest tak że kupując lidera testów jesteśmy rozczarowani.

środa, 2 lipca 2003, 10:37
Bywalec
Bywalec

Zdaję sobie z tego sprawę, że wygrywa ten producent który odpowiedniu dobrze przebił cenę tzw. "artykułu sponsorowanego" ale...
Można porównać przynajmniej w jednym miescu szereg parametrów które kroś zgromadził w jednym miejscu, bo powiem szczerze, że sprzedawcy w niektórych sklepach to normalnie szaleństwo. Gość ostatnio tak mi próbował namieszać, rzucał pikselami, później linami 530, 460, MegaPixel... Jak się go zapytałem jak kamera sprawuje się przy słabym oświetleniu to powiedział że super, bo ma NightShot'a :-D

Powiem szczerze, że jeżeli byłbym TOTALNYM laikiem to gość wcisnąłby mi dosłownie wszystko a potok słów które kierowałby do mnie faktycznie utwierdziłyby mnie w przekonaniu że jest to PROFESJONALISTA.

Gdybym nagrał jego wypowiedzi i zaprezentował przeciętnemu czytelnikowi podobnych grup wideo to usmialiby się do łez... naprawdę to co się słyszy w takich sklepach to poptostu stek kłamstw, zlepki informacji pobranych z różnych parametrów.

Maciej G.

środa, 2 lipca 2003, 10:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tutaj http://www.sklepwideo.pl/ masz sporo kamer i szczegółowe dane

środa, 2 lipca 2003, 11:00
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

MaciejGlod moze nie stek klamstw. oni poprostu wiedza o kamerach tyle ile jest napisane na broszurach do nich dolaczonych. Nie maja do nich dostepu, nie moga ich sami przetestowac wiec ich wiadomosci sa bardzo pobierzne. zwroc uwage na fakt ze w niektorych sklepach jest 1, gora 2 sprzedawcow na caly dzial RTV i poza kamerami, maja jeszcze aparaty fotograficzne, przet HIFi, VIDEO itd. I o tym wszystkim tez musza cos powiedziec. Moze sie wydawac ze ich bronie :) to nie tak. sam kupowalem w takim sklepie kamere i to co sprzedawca do mnie mowil sam moglem przeczytac z karteczki z info postawionej kolo ceny a decyzje podjalem dopiero po konsultacjach z ludzmi z tego forum :). ale tekst walnalem :D

środa, 2 lipca 2003, 21:12
Bywalec
Bywalec

Wiem wiem, trochę mnie poniosło ale i zaśmieszyło to, że można zalać czlowieka takim potokiem słów nie trzymających się "kupy"...
Jeżeli pytam od zachowanie kamery w przy słabym oświetleniu, czy zauważalne jest "śnierzenie" lub "pixelizacja" to gość włancza mi NajtSzota :-)
Reasumując
Wydaje mi się, że sprzedawcy tak naprawdę mają jak piszesz minimalną wiedzę opartą na czytaniu broszur i folderów reklamowych, chyba nie potrafią tak naprawdę doradzić porządnie co powinien kupić. Jak powiesz sprzedawcy że chcesz duży zoom to stwierdzi że kamerki z dużym zoomem są najlepsze, jak zaraz stwierdzisz że mały zoom ci wystarczy to również Ci przytaknie... ale obawiam się że tak jest w każdej dziedzinie handlu i marketingu :-)

Narka

Maciej G.

czwartek, 3 lipca 2003, 09:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]