Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 05:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Jaką kamerę kupić 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jaką kamerę kupić
Cztery miesiące temu stałem sie posiadaczem kamery cyfrowej
Canon MV300.Wcześniej używałem kamery CCD TR412 SONY w której po okresie 2,5 roku eksploatacji zużyła się głowica a wymiana w
serwisie byla dla mnie nieopłacalna.Mając do wyboru zakup nowej analogowej lub używanej cyfrowej zdecydowałem się na
kamerę cyfrową Firmy Canon której zaufałem licząc że
posłuży mi trochę dłużej ,ale się zawiodłem.Dwa tygodnie temu
otrzymałem komunikat(REMOVE THE CASETTE)i po chwili zgasło
wszystko.Odesłałem kamerę do serwisu Cannon i dowiedziałem się,
że koszt naprawy tej kamery to kwota ponad 1200 zł.Jestem
zawiedziony trwałością kamer firm SONY i CANON,bo żadna z nich
nie przepracowała w sumie więcej jak 30 godzin.Mam zamiar kupić
nową z gwarancją ale trudno mi się zdecydować.

czwartek, 3 lipca 2003, 16:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Myśle o NV-DS60 lub GR-D-30 tylko nie wiem która mi dłuże pochodzi.

czwartek, 3 lipca 2003, 19:51
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

przykro slyszec ze masz takie problemy z kamerami. sam posiadam od kilku miesiecy panasonica ds29 i musze powiedziec ze majac jeszcze raz mozliwosc wyboru kupilbym zwykla kamere d8 , ktora obslugiwalaby normalne kasetki analogowe. wiem ze obraz jest gorszy, mialem wczesniej takiego soniasza i przez calutki rok ani razu nie musialem z nim jezdzic do serwisu . zadnych zabrudzonych glowic nic. tak samo w przypadku strszego analogowego panasonica. minidv to extra obraz ale jesli obsluga tego formatu zmusza do pracy w lateksowych rekawicahc i sterylnie czystym srodowisku to to jakas pomylka

czwartek, 3 lipca 2003, 23:50
Stały bywalec
Stały bywalec

niestety musze się zgodzić z kamezrp'(em) :D nowe małe (kompaktowe) kamery dv są bardzo delikatne i dlatego często sie psują. Coż coś za coś, podejrzewam, że większe kamery dv np. canony xl1s i xm2 albo sony DCR-VX2000 są bardziej trwałe ale te są odpowiednio droższe...
Więc jeżeli zdecydujesz sie na małą kamerę to bedziesz poprostu musiał na nią bardzo uważać, mało odkrywcze, wiem, ale to chyba najlepsza rada :D

piątek, 4 lipca 2003, 00:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Koledzy wszystkie amatorskie kamerki są delikatnej konstrukcji bo przeznaczone są do okazjonalnego nagrywania /kilka może kilkanaście godzin w roku/ nic w tym dziwnego że dość szybko się psują biorąc pod uwagę jeszcze to iż większość używa je też jako magnetowidu przy wgrywaniu i zgrywaniu. Kilka tysięcy godzin pracy wytrzymują kamery profesjonalne ale za to trzeba słono zapłacić.
Dlatego jeśli ktoś twierdzi że typowo amatorskie kamery/ nawet te lepsze jak Canon XL czy Sony 2000/ mają coś wspólnego ze sprzętem profesjonalnym i chce ich używać do takich celów to jest wielkim optymistą/i brak mu doświadczenia oraz przeważnie również wiedzy/
Jeśli chcecie mieć niezawodny sprzęt aby na nim zarabiać to musicie sporo zapłacić. Takie jest założenie producentów.
Pozdrawiam

piątek, 4 lipca 2003, 08:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Zgadzam się z Waszą opinią na temat trwałości amatorskich kamer,doświadczyłem to na własnej skórze.NV-DS60 i GR-D-30 są nowościami na rynku i trudno przewidzieć który model okarze się lepszy.Zdarza się wśród najlepszych Mercedesów ,że jeden robi tysiące km w miesiącu a drugi stoi w serwisie.Kamerą GR-D-30 chciałbym zdigitalizować wcześniejsze nagrania VHS i liczę się z tym ,że trochę dostanie popalić.Mając takiego pecha do kamer gwarancje przetrzyma,a potem nieopłacalna naprawa.

piątek, 4 lipca 2003, 15:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kol. Retap jeśli ta kamerka ma wejście analogowe to używając jej do digitalizacji nic nie stracisz bo do tego celu nie trzeba używać mechaniki kamery/głowica, napęd taśmy, tor prowadzenia taśmy/.
Życzę powodzenia.

piątek, 4 lipca 2003, 16:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]